– Gdyby prezydent miał przekonanie, na podstawie tej prośby o łaskę, że są jakieś szczególne okoliczności przemawiające za tym, żeby zastosować tutaj prawo łaski, to wszczynałby postępowanie z urzędu. Nie wszczął tego postępowania. Co więcej, były wątpliwości dotyczące treści tej prośby o łaskę – mówił Paweł Mucha w rozmowie z Piotrem Witwickim w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.
– Ja mówię, że nie było takiego spotkania [Jarosława Kaczyńskiego] z Falentą – mówił Michał Wójcik w Kropce nad I.
– A skąd pan wie? – dopytywała Olejnik.
– Bo wiem, mam swoje źrodła, pani ma swoje. Czy ja się pani pytam skąd pani wie o różnych rzeczach? To jest nieprawda nie było takiego spotkania. Tak samo jak prokurator generalny też nigdy się nie spotkał. To, co podaje prasa było manipulacją. Jeżeli prasa podaje, że Jarosław Kaczyński się spotkał, to ja pani mowię, że to jest nieprawda i Zbigniew Ziobro też się nie spotkał – mówił Wójcik.
– Pan sam mowi, że chcieliśmy komisji śledczej i że jesteśmy mocodawcami. To po co byśmy parli do tej komisji śledczej? Wiemy, że jesteśmy – pana zdaniem mocodawcami a szukamy pana Falenty w całej Europie. Gdzie tu logika? – mówił Michał Wójcik w Kropce nad I.
– Już jest odpowiedź: Szukamy w Euroie, bo miał poczucie, że pisowskie organy państwa pozwalają mu uciec do Hiszpanii, bo zajmowała się tym powiatowa komisja policji z Piaseczna, taką nadaliście temu rangę. A dlaczego był spokojny? Bo wasza prokuratura wnioskowała o karę w zawieszeniu. Niestety, znalazł się sędzia, który nie po myśli oskarżyciela publicznego przyłożył mu karę bezwzględnego pozbawienia wolności – mówił Krzysztof Brejza.
– To skoro się tak boi, to dlaczego nie skorzystał z instytucji małego świadka koronnego? Sąd musiałby orzec nadzwyczajne złagodzenie, gdyby wskazał nadzwyczaj okoliczności sprawy – odpowiadał Wójcik.
– Ja szczerze mówiąc wątpię [że wrak Tu-154 może wrócić przed wyborami]. Myślę, że w interesie Putina jest cały czas jątrzyć. Jeśli cały czas samolot czy wrak jest w Rosji, to on cały czas ma możliwości, żeby tutaj różnego rodzaju informacje wrzucić na kilka dni przed wyborami – mówił Krzysztof Łapiński w rozmowie z Piotrem Witwickim w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.
– Na pewno jest [Marek Falenta] przestraszonym człowiekiem, perspektywą spędzenia najbliższych lat w więzieniu – stwierdził Roman Giertych w rozmowie z Justyną Pochanke w „Faktach po faktach” TVN24.
– [Marek Falenta] przestraszył się również wyniku wyborczego, że PiS może nie wygrać wyborów na jesieni. Jak każdy człowiek rozsądny, patrząc na wynik wyborów europejskich widzi, że wynik wyborów na jesieni jest zupełnie rzeczą otwartą. Jeżeli Platforma skoryguje kurs… Uważam że wielu z tych, którzy dzisiaj atakują Grzegorza Schetynę, mówiąc że nie ma charyzmy, będą się za parę miesięcy dopraszać o audiencję u niego jako do premiera. Myślę, że sytuacja, w której jest w tej chwili PiS, jest sytuacją trochę zadowolonego, tłustego kota. Trochę ich ten wynik zdemobilizuje, a jeżeli Platforma wyrówna kurs, który był wyraźnie troszeczkę kursem na lewo, żeby zepchnąć Biedronia do ściany… Do centrum. Tam, gdzie zawsze rozstrzygają się wybory – dodał.
– Myślę, że niekoniecznie [Falenta może zagrozić]. Straszy, wypuszcza róźnego rodzaju informacje. Przyjdzie czas, keidy opinia publiczna, państwo powiecie sprawdzam. Jak się daje komuś miesiąc prezydentowi, bo ja się spodziewam, że raczej żadnego ułaskawienia nie będzie, państwo dziennikarze będziecie pytać gdzie są jakieś dowody, nagrania – mówił Krzysztof Łapiński w rozmowie z Piotrem Witwickim w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.
– Jadąc tu do państwa do studia zauważyłem, że są 32 stopnie, mamy -stety, niestety sezon ogórkowy. Nie chcę sobie kpić z tego tematu, ale podchodzę do niego z pewnym dystansem, bo pan Falenta wielokrotnie już mógł ujawnić niektóre informacje, które ostatnio znajdujemy w mediach, miał rozmaite instancje sądowe i dlaczego tego nie zrobił? W czasach, kiedy rządziła PO, służby działały, pamiętamy wejście do tygodnika WPROST. Według mojej wiedzy list jest sprawdzany w prokuraturze – mówił wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik w Kropce nad I.
– Wiem, że ta wizyta przyniesie bardzo dobre owoce, ale tym zwieńczeniem jest zawsze ta bezpośrednia rozmowa prezydentów – mówił Paweł Mucha w rozmowie z Piotrem Witwickim w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.
– Pan prezydent jedzie z agendą bardzo bogatą. To jest kwestia polskiego bezpieczeństwa, to jest kwestia zwiększenia sił amerykańskich w Polsce. To jest jeden z tematów. Wiemy, że negocjacje polityczne się zakończyły. Wczoraj informował o tym minister Szczerski. To jest bardzo ważny komponent i dotyczy polskiego bezpieczeństwa. Drugi komponent to sprawy energetyczne, to też jest szeroko rozumiane polskie bezpieczeństwo, czyli sfera aktywności pana prezydenta. Wreszcie współpraca w takich sferach jak onkologia. Będzie podpisanie porozumienia przez MD Anderson i Ministerstwo Zdrowia – dodał Mucha.
„Praca ma ogromną wartość. Przyczynia się zarówno do rozwoju Polski, jak i samorozwoju pracowników. Jest bez wątpienia czymś, co służy rodzinom i społeczeństwu. Pracownik musi być szanowany, a jego wynagrodzenie ma sprawiać, aby czuł się on godnie. Od wysokości wynagrodzenia zależy również efektywność samej pracy, a w efekcie efektywność i konkurencyjność całej gospodarki. W 2020 roku płaca minimalna wynosić będzie 2450 złotych. To wzrost o 700 złotych od początku naszych rządów. To projekt, którego nie zapowiadaliśmy, a z którego jesteśmy dumni. To nasze 700+. W porównaniu do 2019 roku będzie to o 200 złotych więcej. W skali roku to trzynasta pensja dla najmniej zarabiających. Będzie to zmiana odczuwalna zwłaszcza po uwzględnieniu obniżki PIT do 17%. Skończyła się pewna era. Płaca minimalna nie oznacza już minimum zaangażowania ze strony państwa” – mówi w internetowym spocie premier Mateusz Morawiecki.
„Ustalona przez nas wysokość płacy minimalnej w 2020 to nominalnie największy wzrost w historii od denominacji w 1995 roku. Tworzymy takie rozwiązania, bo zasługują na nie Polska i Polacy. Przed nami czasy europejskiego poziomu życia i gospodarki na europejskim poziomie” – dodaje.
🎥 Premier @MorawieckiM: W 2020 r. płaca minimalna będzie wynosić 2450 zł. pic.twitter.com/K9zQhOBItq
— Kancelaria Premiera (@PremierRP) June 11, 2019
– Od jutra Sylwester Tułajew obejmie stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nowy wiceminister został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego. Akt powołania został wręczony przez minister Elżbietę Witek. Jednocześnie dotychczasowy sekretarz stanu Paweł Majewski podsumował swoją pracę w resorcie – poinformowało MSWiA.
Do wyboru dojdzie jutro rano, na początku posiedzenia Sejmu, po 10:00.
Małgorzata Gosiewska – już oficjalnie – zgłoszona przez PiS na wicemarszałka Sejmu pic.twitter.com/CCuygMS26F
— Michał Olech (@MichalOlech) June 11, 2019
– Dla mnie współpraca z tym partnerem strategicznym [USA] jest ogromnie ważna. Zobaczymy jakie będą owoce tej wizyty. Ale to, że polski prezydent jedzie, że jest z honorami przyjmowany, to dla mnie jako obywatela, niezależnie od tego z jakiej opcji ten prezydent pochodzi, to jest mój prezydent, polski prezydent. To jest pocieszające i także, powiedziałbym rokujące na przyszłość – mówił Marek Sawicki w rozmowie z Adrianem Klarenbachem w Polskim Radiu 24.