
29 994 623 potencjalne głosy do zdobycia. O północy koniec kampanii i początek ciszy wyborczej. PKW: Zainteresowanie wyborami do PE zdaje się być większe niż 5 czy 10 lat temu
„W niedzielę wybierać będziemy 52 posłów. Z uwagi na postępowanie Wielkiej Brytanii, która jest w Unii, ale z Unii ma wystąpić, tylko 51 wybranych posłów obejmie urząd. Ten 52 obejmie urząd posła PE, gdy Wielka Brytania definitywnie z Unii wystąpi. Uprawnionych do udziału w głosowaniu jest 29 994 623 wyborców” – mówił podczas konferencji prasowej wiceprzewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej sędzia Wiesław Kozielewicz.
„Ciekawa jest liczba wydanych zaświadczeń do głosowania, bo naszym zdanie wskazuje na to, że zainteresowanie wyborami do Parlamentu Europejskiego jest większe niż było 5 czy 10 lat temu. Według stanu na dzień dzisiejszy, na 14:00, w całej Polsce wydano 118 763 zaświadczenia o prawie do głosowania. Dla porównania w 2014 roku na podstawie zaświadczenia głosowało 50 704 wyborców, czyli teraz drugie tyle osób pobrało zaświadczenie o prawo do głosowania. W 2015 w wyborach do Sejmu liczba wyborców, którzy głosowali na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania, wyniosła 145 702” – dodawał.
Więcej z: Live
„To on się powinien opanować”. Mentzen odpowiada Czarnkowi
„Emeryci mogą być spokojni”. Mentzen o braku woli politycznej do usunięcia 13. i 14. emerytury
„Dobre wrażenie zrobił Stanowski, delikatnie lepiej wypadł Nawrocki niż Trzaskowski”. Mentzen podsumowuje debatę
