
Nowoczesna domaga się informacji rządu nt. przebiegu egzaminów szkolnych, przygotowań do matur i przebiegu negocjacji płacowych
„Mamy trzeci dzień strajku. Dzisiaj jest ważny dzień, ponieważ jest to dzień egzaminów gimnazjalnych. Cieszymy się, że te egzaminy w większości przeszły bez zakłóceń. Powiedzmy szczerze: po raz kolejny to samorząd ratuje skórę rządowi i przedstawicielom PiS. To dzięki samorządowcom i dyrektorom szkół te egzaminy odbyły się bez problemów” – mówiła na konferencji prasowej w Sejmie przewodnicząca Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer.
„Zdajemy sobie sprawę, że w ten sposób można przeprowadzić egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty, natomiast nie da się tak przeprowadzić egzaminów maturalnych. Prosimy panią minister Zalewską o informację nt. zarówno przebiegu egzaminów, przygotowań do kolejnych egzaminów i przebiegu negocjacji płacowych” – dodawała.
Więcej z: Live

„Potrafił jak nikt”. Tusk komentuje wystąpienie Dudy
