
Budka pytany o samorozwiązanie Sejmu: Jestem przekonany, że poparlibyśmy taki wniosek, bo każdy dzień skrócenia tych rządów byłby dniem dobrym dla Polski
– Oni [politycy PiS] wiedzą, że to będzie decyzja tak naprawdę Jarosława Kaczyńskiego. Część z nich po prostu wie, że to polecenie ewentualnego głosowania przyjdzie z góry i oni wykonają te rozkazy. Natomiast niewątpliwie biorą to pod uwagę – stwierdził Borys Budka w rozmowie z Konradem Piaseckim w „Rozmowie Piaseckiego” TVN24.
– Gdyby był taki wniosek, to oczywiście zastanawialibyśmy się, co zrobić. Jestem przekonany, że poparlibyśmy taki wniosek, bo każdy dzień skrócenia tych rządów to byłby dniem dobrym dla Polski – mówił dalej polityk PO, pytany o poparcie ewentualnego wniosku o samorozwiązanie Sejmu. Jak podkreślił, Platforma jest przygotowana do tego, że stanąć do boju z PiS-em, choćby jutro.
Więcej z: Live
Kidawa-Błońska: Hołownia zagalopował się w publicystyce i zapomniał, że jest drugą osobą w państwie

„Stał się zakładnikiem tego, że zbyt łatwo mówi, nie zastanawiając się”. Kidawa-Błońska o Hołowni
