Live

Miller: W Warszawie jest klęska całkowita i nic dziwnego, że warszawskie SLD żąda konsekwencji

W mandatach jest tragedia, bo jeżeli chodzi o ubytek w sejmikach, to jest mniej, ponad 60% mandatów. W Warszawie jest klęska całkowita i nic dziwnego, że warszawskie SLD żąda konsekwencji – stwierdził Leszek Miller w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem w „Faktach po faktach” TVN24.

Cymański o aferze KNF: Gdyby opozycja tak szybko działała jak my dziś, to by dalej rządziła

Gdyby opozycja tak szybko działała jak my dziś, to by dalej rządziła. Rozumiemy się? Tak to wygląda. Można traktować to jako żart, ale można krytykować, że źle, że nie tak, ale nie ma tutaj pobłażania i litości. Działamy szybko  – mówił Tadeusz Cymański w rozmowie z Moniką Olejnik w programie „Kropka nad i” TVN24.

Arłukowicz o aferze KNF: Przed komisją śledczą będzie musiał na trudne pytania odpowiedzieć premier Morawiecki i marszałek Terlecki

Przed komisją śledczą będzie musiał odpowiedzieć na trudne pytania pan premier Mateusz Morawiecki, na temat rozporządzenia z 25 maja 2017, zmieniającego wysokość  wag dla kredytów hipotecznych, kiedy te wagi skakały ze 100 proc., na 120, potem na 150 i zaczęły się perturbacje banków polskich po czym weszła ta ustawa i poprawka. Kolejne pytanie podanie do marszałka Terleckiego. Skąd wzięła się słynna poprawka, pozwalająca na przejęcie banków. Pytanie padnie też do pana (T. Cymańskiego – red.), bo o panu mówił Marek Ch., że siedział pan w gabinecie szefa KNF i rozmawialiście m.in. o ustawie – mówił Bartosz Arłukowicz w rozmowie z Moniką Olejnik w programie „Kropka nad i” TVN24.

Wierzbicki o Czarzastym: Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Trzeba mieć koncepcję i kierować tą partią i jeżeli się popełnia błędy to czasami trzeba powiedzieć po prostu: popełniłem błędy

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Trzeba mieć koncepcję i kierować tą partią i jeżeli się popełnia błędy to czasami trzeba powiedzieć po prostu: popełniłem błędy – mówił Sebastian Wierzbicki w rozmowie z Dorotą Gawryluk w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.

Miller: Zauważam u Czarzastego taką tendencję, żeby pisać historię SLD od nowa i na nowo, bardzo wybiórczo

Mam też pretensje do Włodzimierza Czarzastego, bo jeżeli on często krytykuje PiS i słusznie, to zauważam u przewodniczącego taką tendencję, żeby pisać historię SLD od nowa i na nowo, bardzo wybiórczo. To trudne do przyjęcia – stwierdził Leszek Miller w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem w „Faktach po faktach” TVN24.

Kamiński o liście Mosbacher: Źle, że Amerykanie nie szanują dzisiaj Polski

Myślę, że źle się dzieje, że tak nie jesteśmy  szanowani  przez Stany Zjednoczone, że nawet ambasador USA nie uważa za stosowane, żeby nauczyć się nazwisk naszych liderów. Źle, że Amerykanie nie szanują dzisiaj Polski – mówił Michał Kamiński w rozmowie z Dorotą Gawryluk w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.

Kamiński: To moje prywatne zdanie, ale także mojej niewielkiej, ale dziarskiej partii. Powinna być wspólna lista do wyborów europejskich

To moje prywatne zdanie, ale także zdanie mojej niewielkiej, ale dziarskiej partii politycznej. Do wyborów europejskich, którymi ja osobiście nie jestem zainteresowany, uważamy, że powinna być wspólna lista – mówił Michał Kamiński w rozmowie z Dorotą Gawryluk w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.

Spychalski: Jeżeli PAD uzna za stosowane zwołanie RBN, to z całą pewnością zwoła. Na dzisiaj takiej decyzji nie ma

Oczywiście, że jest bardzo poważna. Tylko proszę zauważyć w jakich formatach dzisiaj Rzeczpospolita Polska współpracuję w ramach Europy i Świata. Otóż mamy oczywiście sprawę Unii Europejskiej, i ta sprawa była podniesiona na randze Unii Europejskiej. Sprawa była podniesiona także na poziomie NATO bezpośrednio od razu. I sprawa była, oczywiście podniesiona na poziomie Rady Bezpieczeństwa ONZ-tu. Więc to są wszystko formaty, w których współpracujemy, i w których wypracowujemy wspólne stanowiska – stwierdził Błażej Spychalski w rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz na Wyborcza.pl.

Wydaje się, że to jest zdecydowanie odpowiedni poziom na to, żeby reagować na tę sprawę. Jeżeli pan prezydent uzna za stosowane zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, to z całą pewnością zwoła. Na dzisiaj takiej decyzji nie ma – dodał prezydencki minister.

Spychalski: Dla nas obecność Polski w UE jest fundamentem, jest naszą polską racją stanu. Jeżeli doszło do pewnego rodzaju konfliktu, to stąd nowelizacja o SN

Musimy poczekać na podjęcie przez pana prezydenta decyzji. Trzeba jednak pamiętać, że ta ustawa jest de facto wykonaniem postanowienia wydanego przez TSUE, więc tutaj mamy kolejny aspekt, który jest oczywiście niezmiernie ważny i istotny, nie ma co tego ukrywać – stwierdził Błażej Spychalski w rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz na Wyborcza.pl.

Trzeba współpracować, to nie ulega żadnej wątpliwości. My współpracujemy z różnymi organami na poziomie Unii Europejskiej. Dla nas obecność Polski w Unii Europejskiej jest fundamentem, jest naszą polską racją stanu, wielokrotnie o tym mówiliśmy. Jeżeli doszło tutaj do pewnego rodzaju konfliktu, to stąd ta nowelizacja, która się pojawiła – dodał prezydencki minister.

Z prezydentem konsultuje się oczywiście różne sprawy, środowisko rządowe konsultuje różne sprawy. Ta oczywiście była konsultowana. To wynikało choćby z tego, że rząd informował pana prezydenta na temat postępowania przed Trybunałem Sprawiedliwości. To jest normalna procedura – mówił dalej Spychalski.

Miller: Wynik rzeczywiście jest fatalny i trudno cieszyć się z tego wyniku. Myślę, że Sojusz będzie próbował nawiązać jakiś kontakt z partią Razem

Wynik rzeczywiście jest fatalny i trudno cieszyć się z tego wyniku. Poza tym pojawiają się uchwały różnych organizacji, warszawskiej, poznańskiej – mówił Leszek Miller w rozmowie z Andrzejem Stankiewiczem w programie „Onet Opinie”.

Robi się taki klimat niezadowolenia i to oczywiście osłabia kierownictwo SLD. Natomiast co będzie dalej. Myślę, że Sojusz będzie próbował nawiązać jakiś kontakt z partią Razem i zawrzeć jakiś sojusz na wybory – dodał Miller.

Mosbacher podkreśla dobre relacje z Polską i pisze o wolności słowa oraz mediów jako podstawowej wartości

W poniedziałek sejmowa komisja zajmie się wnioskiem Gawłowskiego ws. immunitetu

W nadchodzący poniedziałek, 3 grudnia o 12:00 sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych zajmie się oświadczeniem Stanisława Gawłowskiego o wyrażenie zgody przez Sejm na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej. Komisja zajmie się także wnioskami ws. Sławomira Neumanna i Andrzeja Halickiego

Pierwotnie Sejm w ubiegły piątek miał głosować nad wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej i zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, ale poseł Gawłowski niemal w ostatniej chwili zrzekł się immunitetu. Tym samym wniosek ponownie trafił do komisji w celu zaopiniowania.