
PMM: Jesteśmy bardzo euroentuzjastyczni. Po prostu bardziej konkretnie walczymy o nasze interesy
– Niektórzy zarzucają nam eurosceptycyzm. Jaki eurosceptycyzm? My w rządzie Prawa i Sprawiedliwości jesteśmy bardzo euroentuzjastyczni. Po prostu bardziej konkretnie walczymy o nasze interesy. Premier Babiš walczy o czeskie interesy, robi to inaczej niż premier Sobotka czy Topolanek. Tak robi też premier Orbán – inaczej niż Gyurcsány. Bardziej konkretnie i twardo. Tak, jak walczą o swoje interesy kraje zachodniej Europy – stwierdził premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z czeską gazetą „Hospodarske Noviny”. Wywiad ukazał się w dniu polsko-czeskich konsultacji międzyrządowych.
– Polacy – i społeczeństwo, i politycy, i moja partia, i ja jesteśmy nastawieni bardzo pozytywnie wobec Europy. Ale nie chcemy być tylko klepani po plecach, lecz twardo walczyć o nasze interesy – mówił dalej PMM.
Więcej z: Live
Kosiniak-Kamysz: Ta prowokacja najlepiej dowodzi słuszności strategii budowy wojsk dronowych i systemów antydronowych w Polsce
„Postawiłem zadanie przed dowódcą operacyjnym”. Kosiniak-Kamysz oczekuje „raportu dot. rosyjskiej prowokacji”

„Po raz kolejny mamy do czynienia z prowokacją Rosji”. Kosiniak-Kamysz o eksplozji w powiecie łukowskim
