Dziś od rana do wieczora 300POLITYKA i Wirtualna Polska będzie towarzyszyła premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Od porannej kawy, aż po ostatni uścisk dłoni. Szefowi polskiego rządu będzie towarzyszyć Łukasz Mężyk. W planie jest udział m.in. w posiedzeniu Rady Europejskiej oraz AMA, które będzie współprowadzić także Tomasz Machała.

O 8:30 odbędzie się konferencja prasowa Patryka Jakiego. Na 13:00 zaplanowano jego wizytę w CEZAMAT i briefing prasowy, a na 14:45 – wspólną konferencję z premierem Mateuszem Morawieckim. Oo 11:00 w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa Rafała Trzaskowskiego. W tym samym czasie Jacek Wojciechowicz wraz z kandydatami Akcji Warszawa wystąpią na konferencji prasowej pt. „Iluzja obietnic” przed Pałacem Kultury i Nauki.

Premier Mateusz Morawiecki będzie przebywał z wizytami w województwie mazowieckim. O 8:30 weźmie udział w konferencji PGNiG. Na 10:00 zaplanowano wypowiedź dla prasy w sprawie ogłoszenia Programu Uzupełnienia Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej „Kolej+”, a na 10:45 – wypowiedź dla prasy w sprawie inwestycji drogowych w Polsce.

O 11:15 PMM spotka się ze strażakami OSP Lucynów Duży, a o 12:05 – z Kołem Gospodyń Wiejskich. Ostatni zaplanowany punkt to wizyta szefa polskiego rządu o 13:00 w zakładzie Secpol Sp. z.o.o. Dziś także premier Mateusz Morawiecki uda się do Brukseli na szczyt Rady Europejskiej. W wieczornym planie jest spotkanie premierów V4 i kolacja uczestników RE.

O 11:30 w Olsztynie odbędzie się posiedzenie Gabinetu Cieni Platformy Obywatelskiej z udziałem przewodniczącego Grzegorza Schetyny. Po posiedzeniu, o 13:00, odbędzie się konferencja prasowa. Z kolei o 15:00 w Elblągu odbędzie się konferencja z udziałem Schetyny. Swoją konferencję prasową na temat prawomocnego wyroku dla prezydent Hanny Zdanowskiej zaplanował w Łodzi wojewoda łódzki, Zbigniew Rau. Początek spotkania z dziennikarzami o 11:00.

O 15:30 prezydent Andrzej Duda podpisze nowelizację ustawy o weteranach działań poza granicami państwa. W uroczystości udział weźmie też minister obrony, Mariusz Błaszczak. Dziś także Władysław Kosiniak-Kamysz będzie przebywać w województwie świętokrzyskim. W planie są m.in. spotkania z mieszkańcami oraz konferencja.

08:30 – udział premiera Mateusza Morawieckiego w konferencji PGNiG

08:30 – konferencja prasowa Patryka Jakiego

09:30 – konferencja Jana Śpiewaka

10:00 – wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego dla prasy w sprawie ogłoszenia Programu Uzupełnienia Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej „Kolej+”

10:45 – wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego dla prasy w sprawie inwestycji drogowych w Polsce

11:00 – briefing prasowy Rafała Trzaskowskiego

11:00 – konferencja prasowa Jacka Wojciechowicza

11:00 – konferencja prasowa nt. stanowiska wojewody łódzkiego w sprawie wyroku Hanny Zdanowskiej

11:15 – spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego ze strażakami OSP Lucynów Duży

11:30 – posiedzenie Gabinetu Cieni Platformy Obywatelskiej

12:00 – konferencja Jana Śpiewaka

12:05 – spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z Kołem Gospodyń Wiejskich

13:00 – konferencja prasowa po posiedzeniu Gabinetu Cieni Platformy Obywatelskiej

12:30 – konferencja Władysława Kosiniak-Kamysza

13:00 – wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w zakładzie Secpol Sp. z.o.o.

13:00 – wizyta Patryka Jakiego w CEZAMAT i briefing prasowy

14:45 – konferencja prasowa Patryka Jakiego z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego

15:00 – konferencja prasowa Grzegorza Schetyny

15:30 – podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizację ustawy o weteranach oraz rozporządzenia ws. podwyżek dla żołnierzy