
Wojciechowicz przedstawia Pakiet dla kultury
– Dzisiaj chcemy mówić o kulturze. Ja w swojej działalności jako I wiceprezydent zajmowałem się głównie inwestycjami, nie sprawami kultury, natomiast w dalszym ciagu uważam, że kultura jest niezwykle ważna Warszawie, w każdej gminie, każdym mieście. W Warszawie szczególnie, bo Warszawa jest największym polskim miastem. Samorząd warszawski ma duży wpływ na to, co się w kulturze dzieje. W związku z czym w mojej koncepcji Warszawa musi się rozwijać, ale jednocześnie rozwijając się, zwiększajac budżet, musi dbać o te sfery życia, takie jak opieka społeczna, kultura, służba zdrowia czy sport. Dzisiaj mówimy o kulturze, o propozycjach dla kultury. Mówimy o zwiększeniu nakładów na kulturę o około 150 mln zł. To oczywiście kwota z jednej strony duża, a z drugiej bardzo ogólna, bo szczegóły pokażemy dalej – stwierdził Jacek Wojciechowicz na konferencji.
Wsród propozycji, kandydat na prezydenta Warszawy wymienił bon kulturalny dla młodych ludzi, złota 100-tka Warszawy, czyli stałe stypendium dla 100 utalentowanych dzieci, aż do skończenia studiów, bilet dla teatru dla seniorów powyżej 70 roku życia na koszt miasta raz w roku, Centrum Kulturalne na Pradze, utworzenie Centrum Kultury na obszarach, w których go brak, np. Wesoła, Ursynów czy Radę Kulturalną przy prezydencie Warszawy.
Więcej z: Live

Berek: Decyzje prezydenta Nawrockiego szkodzą. Blokują ustawy deregulacyjne, które miały ułatwić życie

„Pomimo, że będą sprawy sporne w relacjach rząd-prezydent, to pozostanie wierny temu, za czym głosowali Polacy”. Szefernaker o strategii politycznej Pałacu Prezydenckiego
Gawkowski: W Pałacu Prezydenckim już pewnie myślą jak się zgodzić na odbudowę i uruchomienie gazociągów Nord Stream
