Live

Kukiz: Tak media prywatne, jak i publiczne ewidentnie założyły na Jakubiaka szlaban

Tak media prywatne, jak i media publiczne ewidentnie założyły na Jakubiaka szlaban. Niech mi pani powie, kiedy były jakieś relacje z konferencji prasowych Jakubiaka i ile razy TVN wysłał swoich ludzi po to, żeby relacjonować – stwierdził Paweł Kukiz w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” TVN24.

Kukiz o propozycji PMM dot. marszu: To powinien proponować prezydent, a nie premier

Pan premier może sobie proponować. Pana premiera nikt nie wybierał oprócz władz partii czy prezesa. Jeżeli ktoś ma takie rzeczy czy tego typu zachowania proponować, to powinien to zrobić prezydent RP, a nie premier, który dzisiaj jest premierem, jutro może nie być – stwierdził Paweł Kukiz w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” TVN24, pytany czy pójdzie razem z premierem Morawieckim w marszu niepodległości. – Wątpię, żeby cokolwiek wyszło z jakichkolwiek apeli, biorąc pod uwagę chociażby ostatnie Zgromadzenie Narodowe – dodał.

Zwiefka o ACTA2: PO i EPP będzie głosowała za

Chcę tylko powiedzieć, że głosowanie, które jutro będzie miało miejsce w Parlamencie Europejskim, nie jest głosowaniem nad przyjęciem tej dyrektywy. To jest głosowanie nad poprawkami, które zostały złożone do sprawozdania przyjętego przez komisję prawną i drugie głosowanie nad tym, aby rozpocząć negocjacje z Radą i Komisją” – mówił w TOK FM eurodeputowany PO, Tadeusz Zwiefka. 

Moja grupa polityczna, czyli Europejska Partia Ludowa, będzie głosowała za skierowaniem projektu dyrektywy do negocjacji z Radą” – dodawał.

Kukiz: Według Konstytucji prezesem SN jest Gersdorf

Według Konstytucji prezesem SN jest pani Gerdsorf – stwierdził Paweł Kukiz w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” TVN24. „To na pewno naruszenie Konstytucji” – stwierdził. Jak dodał Kukiz, w przypadku wieku emerytalnego sędziów mamy do czynienia z walką polityczną.

Nowacka: Byłam od początku przeciwna kandydowaniu Jana Śpiewaka   

Ja od początku uważałam, że koalicja, w której była Inicjatywa Polska, Partia Razem, powinna mieć za kandydatkę Paulinę Piechnę-Więckiewicz i byłam od początku przeciwna kandydowaniu Jana Śpiewaka, ponieważ doświadczenia z nim, z warszawskiej perspektywy są takie, że wprowadził do dzielnicy Śródmieście radnych, którzy natychmiast przeszli na nielewicową stronę, o jednym mówiło się nawet, że jest Wiplerjugend i zły dobór ludzi. Potem wziął jeszcze pana Wujka Samo Zło, który poprał pana Patryka Jakiego – mówiła Barbara Nowacka w rozmowie z Dorotą Gawryluk w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.

Lubnauer: Mamy sytuację jak po zrzuceniu bomby atomowej. Kolejne pokolenia będą odczuwać skutki chaosu prawnego, który mamy obecnie

Tworzy się chaos i mamy taką sytuację jak po zrzuceniu bomby atomowej, że kolejne pokolenia będą odczuwać skutki chaosu prawnego, który mamy obecnie. Dlaczego nie ma w tej chwili inwestycji prywatnych? Dlaczego są tak małe inwestycje prywatne? Bo inwestorzy boją się chaosu prawnego” – mówiła w TVN24 przewodnicząca Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer. 

Lubnauer: Prezydent chce uniknąć wszelkich pisemnych dowodów popełniania kolejnych deliktów konstytucyjnych

Fakt, że nie ma pisemnej decyzji dot. pozostałych sędziów, to dowód na to, że prezydent najwyraźniej chce uniknąć wszelkich pisemnych dowodów popełniania kolejnych deliktów konstytucyjnych, czyli dowodów dla Trybunału Stanu. Mam wrażenie, że prezydent jak Piłat umywa ręce. Wychodzi z założenia, że jego to jakby nie dotyczy. Prezydent od dłuższego czasu robi to bardzo starannie” – mówiła w „Faktach po Faktach” w TVN24 przewodnicząca Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer.

Błaszczak: Oceniam bardzo dobrze relacje z moim przełożonym, premierem Morawieckim

Ja doceniam pracowitość i kompetencje premiera Morawieckiego, szczególnie w dziedzinie gospodarczej, ale także spraw międzynarodowych. Ja oceniam bardzo dobrze relacje z moim przełożonym, którym jest pan premier Morawiecki – mówił Mariusz Błaszczak w rozmowie z Dorotą Gawryluk w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.

Błaszczak o swojej przyszłości: Nie zamierzam zmieniać swojej służby w MON

Nie zamierzam zmieniać swojej służby, bo tak traktuję moją misję w Ministerstwie Obrony Narodowej. Mam świadomość, że nie jestem przypisany do stanowiska, nic mi się nie należy. Zresztą mówił o tym premier Kaczyński w 2015. Nikomu z nas nic się nie należy, jesteśmy powołani do realizowania programu Prawa i Sprawiedliwości – mówił Mariusz Błaszczak w rozmowie z Dorotą Gawryluk w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.

PAD: Kiedy nasze sprawy zostaną rozwiązane, będziemy się zajmowali sprawami europejskimi, a na razie niech nas zostawią w spokoju i pozwolą nam naprawić Polskę

Doprowadzimy do tego, że ludzie nie będą mówili, że sądy w Polsce są niesprawiedliwe, że sądownictwo w Polsce działa źle i nie chroni obywatela. Nie dopuścimy do tego, żeby ludzie mówili, że Polska jest państwem niesprawiedliwym. Państwem dla elit, w którym nie dostrzega się normalnego człowieka. Uczynimy wszystko, żebyście państwo mieli to przekonanie, kiedy będą się kończyły nasze kadencje, że zrobiono wiele dla państwa w tym czasie, że zrealizowano zobowiązania wyborcze, że ktoś wreszcie myślał o obywatelach, a nie o jakiś swoich sprawach czy jakiejś wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika. Wspólnota jest nam potrzebna tutaj w Polsce, nasza, własna, skupiona na naszych sprawach, bo one są dla nas sprawami najważniejszymi. Kiedy nasze sprawy zostaną rozwiązane, będziemy się zajmowali sprawami europejskimi, a na razie niech nas zostawią w spokoju i pozwolą nam naprawić Polskę, bo to jest najważniejsze – mówił Andrzej Duda w Leżajsku.

Wierzę w to, że właśnie takie jest oczekiwanie większości obywateli w Polsce. Zdecydowanej większości. Tego, żeby to wszystko zostało zrealizowane i żebyście państwo to odczuwali i odczuli w przyszłości jeszcze mocniej, w sensie najbardziej pozytywnym, w jakim to możliwe, tego państwu z całego serca życzę. Żebyście mieli taką Polskę, jaką sobie wyobrażacie, taką, jaką chcielibyście, żeby była. Wierzę, że uda ją się taką uczynić. Piękną, wolną, cały czas niepodległą, coraz silniejszą, zamożną, taką, która broni swoich obywateli, taką, w której zwycięża prawda i sprawiedliwość, a nie chamstwo, gwałt i oszustwo. Tego państwu życzę. I tego życzę sobie. Po prostu normalnej Polski – dodał prezydent.

PMM: 100 miliardów na ocieplenie czterech do pięciu milionów budynków

Nie waham się nazwać tego programu cywilizacyjnym. On, jak mało które nasze programy, nie tylko ma służyć, żeby było czyściej, żeby było czystsze powietrze, a wiem, że Opoczno należy do tych miast, jest na takiej niechlubnej liście, gdzie wciąż jest zanieczyszczone powietrze i oddycha się zanieczyszczonym powietrzem. To jest niestety, spuścizna po naszych poprzednikach, co zostało potwierdzone przez trybunał europejski, nikt tego nie kwestionuje. W latach 2008-2015, bo za taki okres były badane wszystkie prace legislacyjne, europejski trybunał stwierdził, że zupełnie nic lub prawie nic nie zostało zrobione przez naszych poprzedników – powiedział Mateusz Morawiecki w Opocznie.

Zdecydowaliśmy się przeznaczyć z różnych programów, programów, pożyczek, ale z punktu widzenia mieszkańców, są to dedykowane pieniądze, na okrągło powiem 100 miliardów złotych, na najbliższe 10 lat, na termomodernizację, na ocieplanie budynków, domów jednorodzinnych. To jest fundamentalnie ważne z punktu widzenia połączenia kilku celów jednocześnie – mówił dalej Morawiecki.

Te 100 miliardów złotych pozwoli na ocieplenie czterech, może nawet do pięciu milionów budynków, a to przełoży się na niższe rachunki. To przełoży się na niższe rachunki. To jest realna część również naszego programu samorządowego. Niższe rachunki, ciepły dom, czystsze powietrze – dodał premier.

PMM: Jesteśmy państwem, które bardzo dobrze przestrzega zasad

Drugie pytanie było właściwie nie do nas, tylko tak na dobrą sprawę do 14 krajów UE, w tym do Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch, Grecji, Portugalii, które nie wykonują wyroku Trybunału Sprawiedliwości. Są takie państwa. My mieliśmy pewien problem z dyrektywą azotanową, ale myślę, że ten problem już zniknął. W naszym przypadku nie było takiej sytuacji i trzeba by zapytać np. włochów, którzy mają bardzo poważne niewykonywane wyroków związanych z przemysłem stoczniowym na Sardynii albo hiszpanów, którzy mają bodaj 7 niewykonanych wyroków czy greków, którzy mają 10 lub 11 wyroków cały czas niewykonywanych. My w tym zakresie jesteśmy bardzo dobrym uczniem, że tak powiem, w ramach rodziny państw europejskich. Jesteśmy państwem, które bardzo dobrze przestrzega zasad i jeszcze może warto dodać, ponieważ niektórym się mieszają pojęcia europejskości. My podkreślamy, że właśnie walka o wyższą płacę minimalną, o to, żeby standard życia w Polsce był europejski, żeby życie było na poziomie europejskim, za 5,10, 15 lat – to sposób, w jaki postrzegam nasze główne priorytety, nasze główne zadania. W ten sposób definiujemy europejskość. Nie tak, że ktoś się tam ogrzeje w czyimś świetle jakichś reflektorów, pokaże się na zdjęciu z jakaś znaną osobą z UE, czy za uścisk ręki komisarza. Nam takie rzeczy średnio imponują. Działamy dla dobra Polaków i Polski – stwierdził premier Mateusz Morawiecki w Idzikowicach.