Ruchy miejskie w Warszawie rozpoczynają prawybory na kandydata na prezydenta stolicy. Mencwel: Działamy odwrotnie niż partie polityczne

Jedną z wartości, które łączy całą nasza koalicję, jest podejście prodemokratyczne, dlatego zdecydowaliśmy, że osoba, która będzie naszym kandydatem lub kandydatką na prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, zostanie wyłoniona w prawyborach” – mówił Tadeusz Rudzki ze Stowarzyszenia Wiatrak.

Jestem dumny i szczęśliwy, że powstała ta koalicja i że zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, w którym w sposób transparentny wybierzemy naszego kandydata, ale, co jest bardzo ważne, będziemy też wystawiać listy do rad dzielnic, do Rady Warszawy, więc to będzie kompleksowa oferta dla warszawiaków, którzy chcieliby, żeby w tych wyborach wreszcie ta trzecia siła w Warszawie zaistniała. Ta trzecia siła to jest siła mieszkańców, ruchów miejskich” – mówił przewodniczący Miasto Jest Nasze, Jan Mencwel.

Chcemy pokazać inną logikę tego, jak chcemy tę samorządową politykę uprawiać. My idziemy oddolnie. Na co dzień działamy oddolnie. Jesteśmy organizacjami mieszkańców. Dokładnie odwrotnie niż partie polityczne, które wszystko stawiają na jedną twarz, a nie wiadomo tak naprawdę kompletnie, kto za tym stoi” – dodawał.

W prawyborach wystartują trzy osoby: Justyna Glusman ze Stowarzyszenia Ochocianie, Robert Łuczak i radna Aneta Skubida.

W trakcie prawyborów odbędzie się jedna debatą, w najbliższą środę. Wyniki mamy poznać 21 czerwca.