
Polityczny plan środy: PMM w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku, konferencja Jakiego, PAD z prezydentem Słowenii w Gorlicach
Polityczny plan środy: PMM w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku, konferencja Jakiego, PAD z prezydentem Słowenii w Gorlicach
Premier Mateusz Morawiecki będzie przebywał z wizytą w województwach wielkopolskim i dolnośląskim. O 11:00 szef rządu weźmie udział w uroczystości otwarcia obwodnicy Kępna, a o 12:00 – w konferencji pt. „Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany”. O 17:00 odbędzie się spotkanie premiera z mieszkańcami Bystrzycy Kłodzkiej.
O 8:00 na warszawskiej Ochocie odbędzie się konferencja prasowa kandydata PiS na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego. Temat: Przyjazny urząd. Według informacji 300POLITYKI, dziś odbędą się także rozmowy PO-SLD w sprawie Warszawy. Zdaniem naszych rozmówców, to już ostatnia szansa i ostatnie podejście.
Prezydent Słowenii Borut Pahor złoży wizytę w Gorlicach, która pierwotnie miała odbyć się wczoraj, ale została przełożona ze względu na późniejszy powrót prezydenta Dudy z USA. Ok. 12:00 odbędzie się ceremonia odsłonięcia pomnika upamiętniającego żołnierzy słoweńskich poległych w latach 1914-1918 przez prezydentów.
– Jeżeli chodzi o Platformę, mamy zarząd krajowy w środę. Myślę, że w środę po południu na takie pytanie będę mógł precyzyjnie odpowiedzieć, co Platforma będzie proponować w najbliższych tygodniach. Myślę, że w tej formule ja osobiście na pewno nie będę uczestniczył – stwierdził Andrzej Halicki pytany, czy Platforma będzie bojkotować tylko “Woronicza 17″, czy wszystkie programy TVP.
Dziś także wchodzi w życie tzw. pakiet nowelizacji ustaw sądowych (z wyjątkiem tzw. antyobstrukcyjnej nowelizacji ustawy o SN, która weszła już obowiązuje). Jedna z nich zakłada publikację zaległych rozstrzygnięć TK, a więc w tym lub przyszłym tygodniu Julia Przyłębska powinna wydane zarządzenie o ogłoszeniu.
08:00 – konferencja prasowa Patryka Jakiego
11:00 – udział premiera Mateusza Morawieckiego w uroczystości otwarcia obwodnicy Kępna
12:00 – udział Mateusza Morawieckiego w konferencji pt. „Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany”
12:00 – ceremonia odsłonięcia pomnika upamiętniającego żołnierzy słoweńskich poległych w latach 1914-1918 przez prezydentów Polski i Słowenii
17:00 – spotkanie premiera z mieszkańcami Bystrzycy Kłodzkiej
Więcej z: Live

Hołownia: Sformułowania „zamach stanu” użyłem w „Gościu Wydarzeń”, nie w znaczeniu prawnym a politycznej diagnozy, opisu sytuacji w której dochodzi do poważnej destabilizacji

Morawiecki: Jeszcze w tym roku przekroczymy próg 60% długu finansów publicznych. Każdego dnia 2025 r. rząd Tuska zadłużał nas na ponad 661 mln.

„Ma nadzieję, że znowu uda się oszukać Polaków? A może liczy na naszą naiwność?”. Kaczyński komentuje wystąpienie Tuska
