Jaki: Wyobrażacie sobie państwo, że przychodzi Straż Miejska i sprawdza kierowcom, czy macie legitymację Platformy, bo jak nie, to odholujemy samochód?

Wczoraj do mnie dzwonili oburzeni mieszkańcy. Nie wiem, kiedy się pojawił [znak]. Warto to sprawdzić, czy nie ma ich więcej. Wyobrażacie sobie państwo, że przychodzi Straż Miejska i sprawdza kierowcom, czy macie legitymację Platformy Obywatelskiej, bo jak nie, to odholujemy samochód? To coś nieprawdopodobnego. To symbol rządów tej partii w Warszawie. Jeszcze raz mówię: zburzcie symbol, który dzieli warszawiaków. Koniec z partyjnym miastem – stwierdził Patryk Jaki na konferencji przy rondzie de Gaulle’a.

Chcę zagwarantować, że Warszawa powinna być miastem, gdzie takich znaków nigdy nie będzie. Ten znak to symbol dzielenia warszawiaków. Na znaku drogowym nie może być symboli partyjnych – dodał.