Live

Petru: Meysztowicz byłby lepszym kandydatem na szefa klubu niż Gasiuk-Pihowicz. Rozważam zgłoszenie go

Petru: Meysztowicz byłby lepszym kandydatem na szefa klubu niż Gasiuk-Pihowicz. Rozważam zgłoszenie go

Na razie tego wariantu nie rozważałem [objęcia stanowiska szefa klubu parlamentarnego]. Uważam że np. Jerzy Meysztowicz byłby lepszym kandydatem na szefa klubu niż Kamila Gasiuk-Pihowicz bo jest osobą która łączy różne środowiska, ale o tym będziemy dyskutować na klubie parlamentarnym Nowoczesnej. Rozważam taki wariant [zgłoszenia kandydatury Meysztowicza] – mówił Ryszard Petru w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską w „Faktach po faktach” TVN24.

Petru: W przyszłym tygodniu ogłoszę jakie konkretne działania będę prowadził. W ramach Nowoczesnej

Petru: W przyszłym tygodniu ogłoszę jakie konkretne działania będę prowadził. W ramach Nowoczesnej

W przyszłym tygodniu ogłoszę jakie konkretne działania będę prowadził w jakiej formule i pozwoli pani że na dzisiaj tego nie zdradzę. W ciągu kilku dni poinformuję. W ramach Nowoczesnej i szerokiego frontu – mówił Ryszard Petru w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską w „Faktach po faktach” TVN24.

Petru: Niespecjalnie starałem się o stanowisko wiceprzewodniczącego

Petru: Niespecjalnie starałem się o stanowisko wiceprzewodniczącego

Mam wrażenie że mam wpływ na partię i będę pilnował tego żeby partia nie skręciła w ślepą albo ciemną uliczkę, żeby była wierna ideom. Albo w ślepa albo ciemną. Ślepa to taka z której nie można wrócić a ciemna to taka w której można dostać w łeb. Ważne jest żeby być wiernym tym ideałom które przyświecały nam przy powstaniu, w maju 2015 roku na Torwarze. Mieliśmy być partią która mówi o przedsiębiorczości. Wtedy byliśmy partią która mówiła o przedsiębiorczości, o silnej Polsce w Europie z walutą euro i tolerancji, o tym też że wierzymy że jeżeli się naprawdę ciężko pracuje to można osiągnąć sukces. Na taką Polskę chcielibyśmy stawiać i będę tego pilnował żeby nie wykoleić… – mówił Ryszard Petru w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską w „Faktach po faktach” TVN24.

Przewodnicząca nie ma możliwości podejmowania indywidualnie decyzji co do kierunków programowych, tylko cały 15-osobowy zarząd. Jakoś niespecjalnie starałem się o to stanowisko [wiceprzewodniczącego Nowoczesnej] – mówił dalej.

Jutrzejsza komisja zdrowia przesunięta na 14:00

Jutrzejsza komisja zdrowia przesunięta na 14:00

Jutrzejsze posiedzenie komisji zdrowia, które pierwotnie miało rozpocząć się o 11:00, zostało przesunięte na 14:00. Na komisji minister zdrowia przedstawi informację w sprawie skali i skutków wypowiedzianych klauzul opt-out.

Woś o rejestrze pedofilów: Przekroczyliśmy już 900 tys. wejść na stronę

Woś o rejestrze pedofilów: Przekroczyliśmy już 900 tys. wejść na stronę

Ta część publiczna [rejestru pedofilów] została uruchomiona w styczniu o północy i tylko w pierwszy dzień funkcjonowania mieliśmy 450 tys. wejść i ponad 400 unikalnych użytkowników. Przed chwilą przed wejściem na wizję sprawdziłem i już przekroczyliśmy 900 tys. wejść na stronę – mówił Michał Woś w rozmowie z Piotrem Witwicki w „Popołudniowym Grafitti” Polsat News.

Neumann o Petru: Założyciel i pomysłodawca partii nie zostaje nawet wiceprzewodniczącym? Dziwne

Neumann o Petru: Założyciel i pomysłodawca partii nie zostaje nawet wiceprzewodniczącym? Dziwne

Zarząd Nowoczesnej wybrał czterech wiceprzewodniczących

Zarząd Nowoczesnej wybrał czterech wiceprzewodniczących

Ustawy sądowe opublikowane w Dzienniku Ustaw

Ustawy sądowe opublikowane w Dzienniku Ustaw

Dziś przed 16:00 w Dzienniku Ustaw opublikowano ustawę o SN a także nowelizację ustawy o KRS. Ta pierwsza wchodzi w życie po 3 miesiącach, druga – po 14 dniach. Wyjątek to m.in. artykuł który mówi o tym iż marszałek Sejmu obwieszcza o rozpoczęciu procedury zgłaszania kandydatów na członków KRS w terminie nie dłuższym niż 3 dni od dnia wejścia w życie przepisu – ten razem z kilkoma innymi wejdzie w życie jutro.

WKK zapowiada poprawki do budżetu na 2018 rok dot. dofinansowania służby zdrowia

WKK zapowiada poprawki do budżetu na 2018 rok dot. dofinansowania służby zdrowia

Rzeczywistość dotyka polskich pacjentów bardzo mocno. Chciałem powiedzieć o służbie zdrowia, jutro specjalnie zwołana komisja zdrowia. Sytuacja jest naprawdę bardzo trudna. 3,5 tys. lekarzy wypowiedziało umowę opt-out, 150 szpitali, ich funkcjonowanie i dostępność dla pacjentów jest zagrożona. Sytuacja jest bardzo zła. W nowy rok wchodzimy z brakiem stabilności finansowania służby zdrowia. Oczekiwania nie tylko płacowe, ale jakości prac i to nie tylko lekarzy rezydentów, ale specjalistów, pielęgniarek, ratowników medycznych są jak najbardziej uzasadnione. Przyjęcie ustawy i 6% PKB w 2025 roku nie zmieni sytuacji polskich pacjentów. Jako PSL jesteśmy otwarci do współpracy. Rok temu po raz kolejny zachęcaliśmy ministra Radziwiłła do tego żeby przyjrzał się Paktowi na rzecz zdrowia, gdzie mamy konkretne propozycje. Przesunięcie 2% składki rentowej na rzecz służby zdrowia, szczególnie leczenia osób starszych, seniorów. To bardzo potrzebne. Te osoby potrzebują dzisiaj najwięcej wsparcia. Po drugie jest potrzebne ponadpolitycznie porozumienie ws. Służby zdrowia i do takiego jesteśmy gotowi, tylko trzeba prowadzić dialog i rozmowy, a nie udawać. Dzisiaj minister Radziwiłł pozostawił pacjenta, czyli służbę zdrowia, który kona samotnie, przygląda się co się dzieje z tym pacjentem, ale nie reaguje i nie pomaga. To wielkie zaniedbanie. Czas się wziąć do roboty panie ministrze i podjąć konkretne działania, nie tylko wzywać do honorowego zachowania się dyrektorów. Nie ma pan pomysłu na służbę zdrowia, to proszę skorzystać z naszych propozycji – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz na briefingu w Sejmie.

W przyszłym tygodniu w II czytaniu budżetu zgłosimy poprawki. Wszystko jest jeszcze możliwe. Budżet na 2018 rok nie został jeszcze przyjęty, można go zmienić, dofinansować służbę zdrowia. Przecież jest taki gigantyczny wzrost, jak chwali się rząd, premier Morawiecki z VAT-u, więc przesuńmy te pieniądze na rzecz dostępności do służby zdrowia – zapowiedział prezes PSL.

Lubnauer: Oczekujemy od Morawieckiego jak najszybszej dymisji Radziwiłła

Lubnauer: Oczekujemy od Morawieckiego jak najszybszej dymisji Radziwiłła

Spotykamy się z państwem z powodu sytuacji w ochronie zdrowia. Nowoczesna już w październiku próbowała wymóc na ministrze Radziwille informację nt. Zagrożenia wynikającego z chęci wypowiadania klauzuli opt-out przez lekarzy. Nie uzyskaliśmy odpowiedniej odpowiedzi. Nowoczesna złożyła też projekt ustawy ws. wynagrodzeń lekarzy rezydentów, oczywiście przepadł on w zamrażarce marszałka Kuchcińskiego. Kiedy lekarze rezydenci kończyli swój strajk i zapowiadali co zrobią, mówiliśmy że nas, pacjentów czeka pewna katastrofa, wręcz armagedon. Styczeń przyszedł, rezydenci zaczynają realizować swoje obietnice, natomiast w dalszym ciągu minister Radziwiłł nic z tym nie robi, chowa głowę w piasek. Chciałabym go zapytać, czy naprawdę chce żeby Polaków leczyli rezydenci którzy mają oczy na zapałki, którzy pracują po więcej niż 48 godzin tygodniowo regularnie? Czy on uważa że metodą rozwiązywania problemów jest udawanie że problemu nie ma? My oczekujemy od premiera Morawieckiego tego żeby jak najszybciej zdymisjonował ministra Radziwiłła bo to minister który najzwyczajniej w świecie nie ma żadnego pomysłu na ochronę zdrowia. Jest to minister który zagraża bezpieczeństwu wszystkich pacjentów – stwierdziła Katarzyna Lubnauer na briefingu w Sejmie.

Zalewski: Będziemy przy V RP. Jestem przekonany

Zalewski: Będziemy przy V RP. Jestem przekonany

Grzegorz Schetyna powiedział 17 października w takim wielkim wystąpieniu programowym, które pokazało o co Platformie chodzi po PiS-ie, czyli tak naprawdę na czym powinna być zbudowana V RP, bo dzisiaj już mamy IV. Będziemy przy V RP, jestem przekonany, bo dzisiaj PiS zakwestionował III, przez te dwa lata zniszczył ją, podstawy praworządności, liberalnej demokracji – mówił Paweł Zalewski w rozmowie z Piotrem Witwickim w „Politycznym Graffiti” Polsat News.

Grzegorz Schetyna powiedział że przyjęcie euro jest dalekosiężnym celem Polski i to jest oczywiste. Pytanie jest tylko kiedy i dlaczego – dodał polityk PO. Jak stwierdził, dzisiaj kluczową kwestią nie jest wejście do strefy euro, ale utrzymanie się w UE.

Błaszczak: Akty ataków na biura poselskie PiS mają związek z tym jaka jest dziś opozycja

Błaszczak: Akty ataków na biura poselskie PiS mają związek z tym jaka jest dziś opozycja

Te akty ataków na biura poselskie PiS w moim przekonaniu mają związek z tym jaka jest dziś opozycja. Skoro opozycja jest totalna, sama siebie tak nazywa, skoro mówi że będzie przejmować władzę nie poprzez kartkę wyborczą ale poprzez ulicę i zagranicę, to potem tego są takie konsekwencje. Policja zajmuje się zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim. Również zwraca uwagę na to co dzieje się w biurach poselskich – mówił Mariusz Błaszczak w rozmowie z Beatą Michniewicz w „Salonie politycznym Trójki”.

Jak stwierdził, incydentów skierowanych przeciwko politykom obozu władzy jest dużo i liczy na to, że wymiar sprawiedliwości surowo ukaże sprawcę ataku na biuro Beaty Kempy w Sycowie.