Czarnecki o proteście: Jest dobra wola ze strony rządzących, aby ten problem załatwić

Pochwalę się tym, że mamy o 8 mld zł więcej na służbę zdrowia w tym roku w porównaniu z rokiem ubiegłym i że mimo iż rezydenci nie otrzymali żadnych podwyżek między 2009 a 2015 rokiem, to w ciągu tych dwóch lat także dzięki kilkunastu spotkaniom ministra zdrowia z lekarzami rezydentami, te podwyżki miały miejsce, dla stażystów rezydentów o 40% – mówił Ryszard Czarnecki w rozmowie z Konradem Piaseckim w Radiu Zet.

Szanujemy młodych lekarzy tak, jak wszystkich lekarzy. Bardzo byśmy chcieli aby wiązali swoją przyszłość zawodową z Polską, tutaj pracowali, dlatego chcemy stworzyć im jak najlepsze warunki – dodał.

Jak ocenił europoseł PiS, „jest naprawdę dobra wola ze strony rządzących, aby ten problem załatwić”. Pytany o ostatnie publikacje TVP, stwierdził iż nie chce mieszać się w dziennikarskie spory.