„Operacja: wrobić Macierewicza” – temat okładkowy Sieci
„Operacja: wrobić Macierewicza” – temat okładkowy Sieci
Sikorski o wpisie Mularczyka: Zapamiętajmy tę szuję
Zapamiętajmy tę szuję. https://t.co/Vo6yvX7Jqt
— Radosław Sikorski (@sikorskiradek) September 17, 2017
Mucha: Nie ma jeszcze decyzji, jaka będzie formuła upublicznienia projektów
– Można się spodziewać, ze około poniedziałku, 25 września projekty [dot. sądów] zostaną przedstawione opinii publicznej. Nie ma jeszcze tego rodzaju decyzji, jaka będzie formuła upublicznienia – mówił Paweł Mucha w „Kawie na ławę” TVN24.
Poseł PiS: Niebawem ruszą sprawy sądowe i prokuratorskie wobec totalnej
Niebawem ruszą sprawy sądowe i prokuratorskie wobec totalnej. Dosyć już arogancji, chamstwa i pomówień.
— Arkadiusz Mularczyk (@arekmularczyk) September 16, 2017
Sellin: Projekt ustawy o dekoncentracji kapitału w mediach jest gotowy
– Gotowy jest już projekt ustawy o dekoncentracji kapitału w mediach, czeka tylko na decyzję polityczną – ujawnia Radiu ZET wiceminister kultury Jarosław Sellin.
Nowe prawo ma ograniczać udział zagranicznego kapitału w spółkach medialnych. Wiceminister jest przekonany, że nie będzie naruszać unijnych przepisów dotyczących swobodnego przepływu kapitału.
– Te same przepisy unijne i zalecenia Rady Europy zalecają, żeby akurat w przestrzeni mediów pilnować, by nie było nadmiernej koncentracji i by kapitał narodowy był dominujący – powiedział Sellin.
Kownacki: Kampania była skuteczna, bo wszyscy o niej mówimy
– Kampania była skuteczna, bo wszyscy o niej mówimy. Ważne, żeby mówić o tym problemie, a przez część posłów opozycji próbowano zrobić wydarzenie, żeby było tak, jak było, żeby nie zreformować sądów – mówił Bartosz Kownacki w „Kawie na ławę” TVN24.
Kownacki: To nie jest kampania rządowa. To jest we współpracy z rządem
– Jest kampania, która jest potrzebna po to, żeby odkleić gębę, którą opozycja przyprawiła państwu polskiemu. To kampania, która ma pokazać i uświadomić naszym obywatelom, jak konieczne są zmiany w wymiarze sprawiedliwości i nie ma wątpliwości, że realizuje ją fundacja powołana przez spółki, w których kapitał ma skarb państwa i że w tej kampanii współdziała z rządem. To nie jest kampania rządowa. Gdyby to była kampania rządowa, to byłoby to zupełnie w inny sposób finansowane. To jest we współpracy z rządem – mówił Bartosz Kownacki w „Kawie na ławę” TVN24.
Łapiński: PAD nie będzie zwoływał posiedzenia RBN w momencie gry międzypartyjnej
– Prezydent nie będzie zwoływał RBN w momencie, gdy ten wniosek jest elementem gry międzypartyjnej czy wojny międzypartyjnej. W żaden sposób posiedzenia RBN nie będą zwoływane czy agendy RBN nie określał prezydent Putin tym, że w tym miesiącu czy innym ja zorganizuję ćwiczenia – mówił Krzysztof Łapiński w „Woronicza 17” TVP Info.
Scheuring-Wielgus: Mogę się założyć, że pod koniec roku będziemy mieli 15%
– Nowoczesna miała swój upadek, ale mocno się to ustabilizowało, mamy 8-11 procent, widać stabilny wzrost. Weszliśmy na boisko PO-PiSu i walczymy o swoje miejsce. Jesteśmy konsekwentni w tym, co mówimy. Nie zmieniamy zdania. Mogę się założyć, że pod koniec roku będziemy mieli 15%. Jeżeli trzeba będzie to staniemy razem, ramię w ramię przeciw PiS – mówiła Joanna Scheuring-Wielgus w Radiu ZET.
Śledzińska-Katarasińska: Nie przegrywamy z powodu z powodu przewodniczącego Schetyny
– Nie mam zamiaru udawać, chcę trzeźwo ocenić sytuację, ale nie przegrywamy z powodu z powodu przewodniczącego Schetyny. Analizujemy, patrzymy na kontekst i Schetyna ma rację, że rzeczywiście, bo ludzie mi na protestach mówi jedno: oczekują, że opozycja się zjednoczy i pójdzie razem – mówiła Iwona Śledzińska-Katarasińska w Radiu ZET.
Śledzińska-Katarasińska: Być może PO nie była rozczarowana tak jak Nowoczesna
– Być może PO nie była rozczarowana tak jak Nowoczesna. Nie oczekujemy, że prezydent zrobi całkowicie nowe ustawy. Ziobro po prostu odebrał prezydentowi kompetencje, które on miał. Prof. Królikowski jest człowiekiem, który patrzy, żeby tak mniej-więcej się zapisy zmieściły w zgodzie z Konstytucją. Z naszego punktu widzenia najcenniejszym urobkiem było to, że prezydent stwierdził, że jest skłonny zawetować, gdyby parlament zbytnio w projektach majstrował. Przypomnieliśmy, że obok krolestwa Ziobry jest też krolestwo pana ministra Macierewicza – mówiła Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO w Radiu ZET.
Scheuring-Wielgus: Będzie niestety nie tylko Adrianem, ale i Januszem wymiaru sprawiedliwości
– Prezydent mówił, że będzie okrągły stół, że będzie rozmawiał ze środowiskami eksperckimi. Przez dwa miesiące miał konsultował. Nie zrobił tego. Konsultacje nie polegają na godzinnych spotkaniach z klubami. Powinny być konsultowane ze środowiskami a nie z politykami. Jeżeli zmiana ma polegać na tym, że zamiast ministra Ziobry, pewne kompetencje będzie miał prezydent Duda. To nie jest odpolitycznienie. Wyszliśmy bardzo rozczarowani. To nie były konsultacje, tylko teatr polityczny. Będzie niestety nie tylko Adrianem, ale i Januszem wymiaru sprawiedliwości – mówiła Joanna Scheuring-Wielgus w Radiu ZET.