Polityczny plan poniedziałku: rząd o Państwowej Służbie Ochrony, Platforma w Kołobrzegu

O 10:00 prezydent Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych i spotkaniu z uczestnikami Powstania Warszawskiego, o 18:00 – w uroczystej polowej mszy świętej, a o 19:00 – w uroczystym Apelu Poległych przy Pomniku Powstania Warszawskiego.

Na dzisiejszym posiedzeniu o 12:00 rząd zajmie się przedłożonym przez MSWiA projektem ustawy o Państwowej Służbie Ochrony. PSO – po uchwaleniu ustawy przez Sejm – zastąpi BOR. Z kolei minister rozwoju przedstawi informację o realizacji Narodowego Programu Mieszkaniowego.

Największa partia opozycyjna kontynuuje akcję „Wakacje z Europą” – o 12:00 politycy Platformy pojawią się w Kołobrzegu. O 12:30 na placu przed Latarnią Morską odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Grzegorza Schetyny, Borysa Budki, Tadeusza Zwiefki, prezydenta Kołobrzegu Janusza Gromka oraz posłów PO. Z kolei o 17:00 w hotelu Verano odbędzie się Klub Obywatelski.

O 12:00 odbędzie się briefing prasowy Stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa, na którym Jan Śpiewak i członkowie Wolnego Miasta Warszawa przedstawią „przełomowe ustalenia dotyczące reprywatyzacji”.