
Bielan: Zmiana konstytucji ewentualnie może być odłożona dopiero na kolejną kadencję
Bielan: Zmiana konstytucji ewentualnie może być odłożona dopiero na kolejną kadencję
– Jeśli chodzi o zmiany konstytucji, to my nie mamy większości, nawet z partiami, które są skłonne zmieniać konstytucję, jak Kukiz ’15. Takiej większości w Sejmie nie mamy i w związku z tym ta zmiana konstytucji ewentualnie może być odłożona dopiero na kolejną kadencję – mówił Adam Bielan w rozmowie z Beatą Michniewicz w „Salonie politycznym Trójki”.
– Powstaje pytanie, czy należy pracować nad projektami, czy powołać komisję konstytucyjną. To zawsze decyzja polityczna. Tak czy siak, tej Konstytucji w tej kadencji – widać wyraźnie – nie uchwalimy – dodał wicemarszałek Senatu.
Więcej z: Live
„Taka jest rola ministra finansów, szukamy często racjonalizacji pewnych wydatków”. Domański o budżecie państwa na rok 2026
„Zawsze mnie trafia szlag, jak widzę źle wydane publiczne pieniądze”. Domański o sprawie KPO
„Nie możemy dać się rozgrywać…”. Domański o jutrzejszym spotkaniu Tuska z Nawrockim
