Nowoczesna o TVP: Do tej pory mieliśmy do czynienia z nachalną propagandą, natomiast to co wczoraj się wydarzyło, to jest po prostu Goebbels

– Znajdujemy się przed siedzibą TVP, głównym ośrodkiem pisowskiej propagandy. To, że TVP jest ośrodkiem propagandowym nie ma żadnych wątpliwości od roku, gdy Jacek Kurski przejął rządy w Telewizji Polskiej. Do tej pory mieliśmy do czynienia z nachalną propagandą, natomiast to co wczoraj się wydarzyło, to jest po prostu Goebbels. To jest przekaz podprogowy, zgodnie ze wzorcami goebbelsowskiej propagandy. Wyrażamy swój absolutny sprzeciw wobec tego – powiedział na konferencji prasowej Adam Szłapka z Nowoczesnej. Konferencja Nowoczesnej dotyczyła fałszywego newsa TVP o „aresztowaniu Ryszarda P. za szpiegostwo na rzecz Rosji”.

Henning-Kloska: Od TVP oczekujemy przeprosin

W tej sposób można zniszczyć każdy autorytet. Dziś te metody są stosowane wobec przeciwników polityczny PiS, jutro mogą być stosowane wobec każdego obywatela. Na to mojej zgody nie będzie. Od TVP oczekujemy przeprosin, będziemy składać skargę do KRRiTV. Zastanawiamy się, czy wejść na drogę prawną. Nie zgadzamy się na to, by w ten sposób działała telewizja publiczna. Systematycznie zgodnie z takimi standardami działa TVP, atakując prywatne życie lidera Nowoczesna i innych polityków.