
Polityczny plan środy: Sejm po przerwie, Senat o budżecie
Polityczny plan środy: Sejm po przerwie, Senat o budżecie
Ustawa budżetowa na 2017 rok to pierwszy punkt w porządku obrad posiedzenia Senatu, które rozpocznie się o 9:00. Prace izby wyższej ws. budżetu odbędą się bez senatorów PO, którzy – jak zapowiedział Bogdan Klich – konsekwentnie będą bojkotować prace nad ustawami uchwalonymi w sali kolumnowej. W ubiegłym tygodniu komisje zarekomendowały przyjęcie ustawy bez poprawek. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy zostaną zgłoszone poprawki.
Pierwsze w tym roku posiedzenie Sejmu rozpocznie się o 12:00 od krótkiego, 15-minutowego bloku głosowań – tak wynika z wstępnego harmonogramu. Następnie, o 12:15 ma odbyć się I czytanie rządowego projektu zakładającego obniżenie wysokości emerytur wojskowych i rent inwalidzkich dla członków WRON i byłych żołnierzy zawodowych, którzy pełnili służbę w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 sierpnia 1990 r., a także wojskowych rent rodzinnych pobieranych po takich żołnierzach zawodowych.
Przed Sejmem odbędzie się manifestacja KOD, a w Sejmie komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha Annę Skupnę, prezes Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Także dzisiaj o 16:00 odbędzie się drugie, zamknięte posiedzenie komisji, poświęcone dyskusji na temat dotychczasowych wniosków wynikających z przesłuchań świadków. Z kolei Komisja Sprawiedliwości zaopiniuje kandydaturę prof. Bogusława Banaszaka na członka Trybunału Stanu.
Dzisiaj także, jak informowała Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podczas dorocznego spotkania z Korpusem Dyplomatycznym akredytowanym w Polsce przedstawi główne założenia planu aktywności zagranicznej Prezydenta RP.
9:00 – rozpoczęcia posiedzenia Senatu
9:00 – Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka ws. wyboru członka Trybunału Stanu
10:00 – posiedzenie komisji śledczej ds. Amber Gold
12:00 – rozpoczęcie posiedzenia Sejmu
16:00 – drugie posiedzenie komisji śledczej ds. Amber Gold
18:00 – noworoczne spotkanie Pary Prezydenckiej z Korpusem Dyplomatycznym
Więcej z: Live
Sasin: Jeśli poważnie traktować zastrzeżenia Bodnara, to musielibyśmy powiedzieć, że nie jest on senatorem i nie ma rządu Tuska
Szłapka: Nikt z członków rządu nie podważał wyników wyborów
Szłapka: Osoby łamiące prawo muszą zniknąć z granicy. Policja będzie na pewno działać
