Siemoniak: Duda ma przed sobą 80% prezydentury i duże szanse na to, żeby jednak zapisać się dobrze w historii

Jak mówił Tomasz Siemoniak w rozmowie z Jackiem Żakowskim w TOK FM:

„Na pewno prezydentura Andrzeja Dudy jest prezydenturą, która rozczarowała wiele osób, zwłaszcza te, które nie głosowały na prezydenta Dudę i spodziewały się trochę innego modelu – łączenia, pokazania, że prezydent jest ponad podziałami partyjnymi. Widzę w tej prezydenturze też plusy. To, co się wiąże ze szczytem NATO, z aktywnością prezydenta Dudy w tym zakresie. Jest w tym przypadku główną osobą, która pracowała nad tym, kontynuowała wysiłek poprzedników. To jego zasługa. Są w jego prezydenturze znaczące minusy, a tym największym jest niezdolność do oderwania się od własnego zaplecza politycznego”

Te 4 lata to wielka szansa dla prezydenta Dudy, by pokazał się jako ten, który jest jedyną osobą w PiS-ie, która nie musi się bać długopisu prezesa (…) Wybicie się na niepodległość to jedyna szansa, żeby ta prezydentura była dobrze oceniana i jedyna szansa na reelekcję – dodał były wicepremier i szef MON.

Siemoniak mówił dalej:

„Prezydent Duda powinien się zastanowić, dlaczego wiele osób tak krytycznie go ocenia (…) Pamiętajmy o tym, że trochę inaczej to wygląda z perspektywy rozmów w Warszawie, a trochę inaczej poza Warszawą. Dlatego jestem daleki od tego, aby po jednym roku wystawiać jednoznaczną ocenę. Ma przed sobą 80% prezydentury i duże szanse na to, żeby jednak zapisać się dobrze w historii”