
Pawłowicz do Gasiuk-Pihowicz: „Pani tu nie ma prawa wylewać swoich lewackich frustracji”
Pawłowicz do Gasiuk-Pihowicz: „Pani tu wylewa swoje lewackie frustracje”
Po serii pytań na Komisji Sprawiedliwości zadanych przez posłankę Nowoczesnej Gasiuk-Pihowicz do prof. Jędrzejowskiego (kandydata PiS do TK) – m.in. o podejście do aborcji – głos zabrała prof. Krystyna Pawłowicz z PiS. Jak mówiła:
„Rozumiem, że jak opozycja nie ma pomysłów, to musi postawić pod ścianą i politycznie zastrzelić kandydata. Niech pani [do Gasiuk-Pihowicz] chociaż raz zajrzy do konstytucji. Jedyne kryterium – to kryterium wyróżniającej się wiedzy. Pani tu przytacza tylko kazusy światopoglądowe. Myśli pani, że pani prof. Jędrzejowskiego postawi pod ścianą. To śmieszne, kompromitujecie się”
Jak Pawłowicz powiedziała dalej:
„Ja nie wierzę, że pani kończyła prawo. Proszę zajrzeć do konstytucji, art 57. Nikt nie może być przez organy władzy publicznej zmuszony do wyjawiania swoich poglądów. Pani nie ma prawa tu swoich lewackich frustracji wylewać, pani myszko-agresorko!”
Więcej z: Live
Szłapka: W najbliższych dniach redukcja wiceministrów
„Ciemny lud tego nie kupi”. Szłapka zwraca się do Kaczyńskiego

„Trudno nazwać to inaczej niż hipokryzją”. Szłapka o zapowiedzianej przez Kaczyńskiego manifestacji
