Live

Pawłowicz: Kraśko miał dziś ostatnie pożegnanie z bronią. Tadla może nie zdąży się pożegnać

Pawłowicz: Kraśko miał dziś ostatnie pożegnanie z bronią. Tadla może nie zdąży się pożegnać

Od poniedziałku lub wtorku w publicznej tv – PRAWDA o Polsce i świecie współczesnym. P.Kraśko miał dziś ostatnie pożegnanie z bronią.Pani Tadla może nie zdąży się pożegnać – pisze na Facebooku Krystyna Pawłowicz.

LEWACTWO nie ma jednak poczucia humoru,a Toruń działa na nich jak woda święcona.Sądząc po bluzgach i obelgach,Zły tu…

Posted by Krystyna Pawłowicz on 30 grudnia 2015

Nowacka: Uważny obserwator polityki widzi aktywność lewicy. Palikot? Jest, wystarczy wejść na Twitter

Nowacka: Uważny obserwator polityki widzi aktywność lewicy. Palikot? Jest, wystarczy wejść na Twitter

Jak mówiła dziś w FpF Barbara Nowacka:

„Jest polityka poza parlamentem, uważny obserwator polityki widzi aktywność lewicy. Jesteśmy z ludźmi, ze społeczeństwem obywatelskim. Czy jest sens robić po raz 50 konferencję prasową o tym samym? Nie sądzę. Trezeba być z ludźmi”

Pytana o Janusza Palikota, mówiła:

„Co się dzieje z Januszem Palikotem? Wystarczy być na Twitterze, panie redaktorze. Jest tam codziennie. Nie zniknął, po prostu nie ma go w TVN, a świat nie kończy się na TVN”

Sejm przyjął projekt małej ustawy medialnej

Sejm przyjął projekt małej ustawy medialnej

„Za” przyjęciem projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji – tzw. małej ustawy medialnej – głosowało 232 posłów. Przeciw było 152 posłów, a wstrzymało się 34 posłów.

Projekt ustawy zakłada, że zarząd i radę nadzorczą TVP i Polskiego Radia wskazuje minister skarbu, a mandaty obecnego zarządu wygasają w dniu wejścia ustawy w życie​. To krótka ustawa – ma 4 artykuły i wchodzi w życie w dniu ogłoszenia – czyli nie ma vacatio legis.

Senat ustawą zajmie się najprawdopodobniej jutro.

Szefernaker do PO: Internet ma to do siebie, że świetnie wyczuwa ściemę. Nie macie pomysłów na zaistnienie w sieci

Szefernaker do PO: Internet ma to do siebie, że świetnie wyczuwa ściemę. Nie macie pomysłów na zaistnienie w sieci

Jak mówił dziś w czasie debaty w Sejmie minister Paweł Szefernaker:

„Czy prawdą jest to, że to rząd PO i PSL forsował przeciwko internautom umowę ACTA, a uzbrojeni funkcjonariusze ABW weszli o 6 rano do mieszkania właściciela satyrycznej strony i zarekwirowali mu komputer? Szanowni państwo, straszycie inwigilacją internetu, jest to zabieg propagandowy opozycji. Tydzień temu opozycja straszyła inwigilacją w związku z ustawą antyterrorystyczną, której projektu jeszcze nie ma. Dziś straszycie kolejną ustawą. Przegraliście wybory w internecie i próbujecie straszyć internautów, bo nie macie pomysłów, jak zaistnieć w sieci. Szanowni państwo, weźcie się za uczciwą pracę, a nie uprawianie propagandy. Wprowadzacie w błąd opinię publiczną i straszycie Polaków. Na szczęście internet ma to do siebie, że świetnie wyczuwa ściemę. A to, co wy dziś robicie, to jest ściema”

Sejm skierował projekt nowelizacji ustawy o policji do komisji

Sejm skierował projekt nowelizacji ustawy o policji do komisji

Posłowie odrzucili wniosek o odrzucenie projektu nowelizacji ustawy o policji. Tym samym projekt został skierowany do Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Sejm przyjął projekt nowelizacji ustawy o służbie cywilnej

Sejm przyjął projekt nowelizacji ustawy o służbie cywilnej

„Za” przyjęciem projektu głosowało 233 posłów. Przeciw było 190 posłów. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Wcześniej Sejm przyjął pakiet poprawek. Jedna z nich, zgłoszona przez PiS, zakłada, że wyższe stanowiska w służbie cywilnej bedą mogły być obsadzane w drodze powołania, a nie konkursu.

W praktyce chodzi o to, by stanowiska stracilic wszyscy obecni dyrektorzy i ich zastępcy w ministerstwach czy urzędach wojewódzkich.

Kempa o ustawie o służbie cywilnej: Rozbetonuje układ i otworzy drzwi młodym, zdolnym ludziom

Kempa o ustawie o służbie cywilnej: Rozbetonuje układ i otworzy drzwi młodym, zdolnym ludziom

Jak mówiła dziś szefowa KPRM w czasie debaty nad ustawą o służbie cywilnej:

„A propos upolitycznienia, nepotyzmu i patologii. Proszę bardzo, to dane statystyczne, które wprowadziły w osłupienie samą NIK i CBA. Na 3629 pracowników ARiMRu, 1707 pracowników to powtarzające się nazwiska. I z tym zamierzamy walczyć, również za pomocą tej ustawy. I to są fakty, które są niezaprzeczalne. I a propos tego, co zostało tutaj powiedziane, że będziemy coś robić tylnymi drzwiami… To ta ustawa jest świetnym przykładem na to, że my niczego nie będziemy robić tylnymi drzwiami. Ta ustawa otwiera szeroko – i to jest jedna z pierwszych ustaw deregulacyjnych – drzwi dla młodych, bardzo dobrze wykształconych, energicznych Polaków. Którzy dziś tylko dlatego, że te drzwi mają zamknięte, bo ten system, układ, jest zabetonowany, budują swoje kariery za granicą i PKB obcych krajów. Chodzi o to, by robili to w Polsce. I ta ustawa im to umożliwi”

Beata Kempa stwierdziła, iż dla rządu skrót „TKM” oznacza „Teraz Kolej na Młodych”.

Komisja nie zajmie się poprawkami do ustawy medialnej. PiS chce od razu głosować nad przyjęciem projektu

Komisja nie zajmie się poprawkami do ustawy medialnej. PiS chce od razu głosować nad przyjęciem projektu

Sejm – na wniosek Ryszarda Terleckiego z PiS – zdecydował, że głosowanie nad przyjęciem tzw. małej ustawy medialnej odbędzie się po doręczeniu poprawek, bez odsyłania projektu do komisji.

Poseł PO: Poseł PiS powiedział mi, że będą nas bić, a ja będę pierwszy. Obniżcie agresję

Poseł PO: Poseł PiS powiedział mi, że będą nas bić, a ja będę pierwszy. Obniżcie agresję

Poseł PO Ryszard Wilczyński w czasie debaty o ustawie medialnej oskarżył posła PiS, iż ten groził mu pobiciem. Jak mówił polityk Platformy, relacjonując wymianę zdań z politykiem PiS:

„Odpowiedziałem mu: – Jeśli tak dalej pójdzie, to faktycznie będziecie bić. Poseł PiS odpowiedział mi: – Żebyś wiedział. Ty będziesz pierwszy. Zapamiętaj mnie, ode mnie dostaniesz.

Panie marszałku, zwróciłem się do posła, aby się przedstawił, żebym mógł go cytować. Przedstawił się: poseł ziemi kaliskiej, pan Piotr Kaleta. Panie prezesie [PiS], zanim będziecie wymierzać sprawiedliwość, w tej formie, składam wniosek formalny o posiedzenie Konwentu Seniorów, który obniży agresję w szeregach PiS, a jednocześnie będzie czas na chwilę refleksji, zanim będzie tak, jak mówił poseł Kaleta”

Lista sejmowych głosowań: służba cywilna, wniosek o odrzucenie ustawy o policji i mała ustawa medialna

Lista sejmowych głosowań: służba cywilna, wniosek o odrzucenie ustawy o policji i mała ustawa medialna

Posłowie w bloku głosowań – prawdopodobnie około 18:00, choć pierwotnie zaplanowano go na 14:00 – przyjmą projekt nowelizacji ustawy o służbie cywilnej – to, razem z poprawkami, 15 głosowań.

By przyjąć ustawę, PiS wczoraj w pośpiechu musiało zmienić skład jednej z komisji – tak, by posłowie opozycji nie mogli przegłosować wniosku o odroczenie obrad.

Następnie posłowie zdecydują, czy odrzucić w pierwszym czytaniu poselski projekt nowelizacji ustawy o policji.

Ostatnim punktem będzie głosowanie nad przyjęciem projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, czyli tzw. małej ustawy medialnej. To maksymalnie 16 głosowań. Ta ustawa to dla PiS-u priorytet – jest forsowana w ekspresowym tempie, tak, by Senat jeszcze jutro mógł ją przyjąć.

PiS: Prawda jest tak druzgocąca dla PO, że pani Kidawa przerwała obrady. Wnioskujemy o upomnienie

PiS: Prawda jest tak druzgocąca dla PO, że pani Kidawa przerwała obrady. Wnioskujemy o upomnienie

Marek Suski stanął dziś na konferencji prasowej w obronie poseł Bubuli, której marszałek Kidawa-Błońska odebrała głos w czasie debaty nad ustawą medialną. Jak mówił w Sejmie polityk PiS:

„Wszystko, co działo się na tej sali, z punktu widzenia obywateli było po prostu informowaniem, dlaczego dokonujemy takiej zmiany [w mediach publicznych]. Ale prawda była tak druzgocąca dla PO, że pani marszałek Kidawa-Błońska przerwała obrady, odebrała głos pani poseł Bubuli, która zdawała sprawozdanie i odpowiadała na pytania. Będziemy wnioskować o dokończenie debaty, bo w tej sytuacji nie możemy zwołać komisji. A ze swojej strony będziemy wnioskować o upomnienie pani marszałek, bo takie zachowanie – cenzurowanie wypowiedzi posła sprawozdawcy – są w naszym regulaminie niedopuszczalne. To coś, czego nie było dotąd w polskim Sejmie. To pokazuje, jak źle prowadzi debaty pani marszałek Kidawa-Błońska”

Elżbieta Kruk dodawała z kolei:

„Pani poseł Bubula odpowiadała na liczne pytania. Konsekwencją przerwania przez panią marszałek Kidawę tej debaty, jest to, że nie możemy zwołać posiedzenia komisji kultury i środków przekazu oraz komisji skarbu państwa, tak by ocenić w II czytaniu poprawki i wrócić do głosowania. Jaki jest cel takiego sposobu procedowania? Czy chodzi o to, by towarzyszyły temu skandaliczne zachowania w Sejmie? Albo siedzieć tu w nocy?”

Kidawa-Błońska przerywa wypowiedź Bubuli. „Wolność słowa! Wolność słowa!” – krzyczą politycy PiS

Kidawa-Błońska przerywa wypowiedź Bubuli. „Wolność słowa! Wolność słowa!” – krzyczą politycy PiS

Wypowiedź posłanki Bubuli – która miała odpowiadać na pytania posłów w trakcie debaty nad ustawą medialną – została przerwana przez marszałek Kidawę-Błońską, która stwierdziła, że posłanka-sprawozdawca nie odpowiada na pytania zadane wcześniej.

Wcześniej Bubula przez kilkanaście minut czytała swój raport o „Wiadomościach TVP”. Kidawa-Błońska dwukrotnie przywołała poseł do rzeczy, ale Bubula stwierdziła, że to odpowiedź na pytania posłów.

W odpowiedzi politycy PiS na sali plenarnej zaczeli krzyczeć

„Wolność słowa! Wolność słowa!”

Kidawa-Błońska zarządziła też przerwę do 16:00. Poprawkami do ustawy medialnej musi jeszcze zająć się komisja skarbu i kultury.