Live

Frasyniuk o PAD: Jeśli wiedział, czego dotyczy rocznica, to byłby chamem i głupkiem. Życzę mu, żeby nie był cudakiem jarmarcznym

Frasyniuk o PAD: Jeśli wiedział, czego dotyczy rocznica, to byłby chamem i głupkiem. Życzę mu, żeby nie był cudakiem jarmarcznym

Władysław Frasyniuk w mocnych słowach ocenił prezydenta Dudę. Zasugerował w Faktach po Faktach, iż PAD został wybrany głową państwa z przypadku – jak obywatel, który trafił „szóstkę” w Toto-Lotka:

„Andrzej Duda został prezydentem, tak jakby obywatel Kowalski na chybił trafił obstawił Toto-Lotka i wygrał milion. Tak Duda został prezydentem. Jest kompletnie nieprzygotowany do tej roli. Doradziłbym mu, żeby uświadomił sobie, że stał się prezydentem wszystkich Polaków. Po drugie, jeśli nie wie, czego dotyczy rocznica [Sierpnia 80′], to niech zapyta albo niech nie chodzi”.

Justyna Pochanke zapytała: – Myśli pan, że nie wie? Na co Frasyniuk odpowiedział: – Wie pani, jak wie, to byłby chamem i głupkiem. Wierzę w to, że nie wie. Jak mówił dalej:

„Życzę mu, żeby został prezydentem, a nie cudakiem jarmarcznym, który objeżdża Polskę. To też sygnał dla pani premier: niech nie błaga o spotkanie, bo to jest żenujące. Rząd poradzi sobie bez prezydenta. Andrzej Duda musi zrozumieć, że prezydent bez rządu nic nie zrobi”.

Szef komisji regulaminowej: Dajemy czas Buremu na zrzeczenie się immunitetu

Szef komisji regulaminowej: Dajemy czas Buremu na zrzeczenie się immunitetu

Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich będzie chciała dać Janowi Buremu czas na dobrowolne zrzeczenie się immunitetu. Jak mówi 300POLITYCE przewodniczący komisji Maciej Mroczek:

„Każdy poseł – obojętnie w jakiej sprawie – ma możliwość złożenia stosownego oświadczenia o dobrowolnym zrzeczeniu się immunitetu. Dopuszczam taką możliwość, że poseł Bury sam zrzeknie się immunitetu. Z tego, co wiem, wrócił dopiero z wakacji. Dajemy mu czas – czy będziemy rozpatrywać wniosek, czy złoży oświadczenie”

Mroczek zapowiada także, że będzie chciał spotkać się z prezydium komisji bo – jak mówi – powaga sytuacji wymaga, aby przedyskutować sprawę przed procedowaniem wniosku.

Piechociński do dziennikarzy pytany o Burego: Nie nurzajcie wszystkiego, sorry. Trzymajcie klasę

Piechociński do dziennikarzy pytany o Burego: Nie nurzajcie wszystkiego, sorry. Trzymajcie klasę

Janusz Piechociński – pytany przez dziennikarzy TVN24 o sprawę Jana Burego – odpowiedział dziś:

„Sfolgujcie. Spokojnie, jeszcze się tej krwi „nachłapiecie”, także w TVN. Naprawdę, zostawcie. Dzisiaj jest 1 września. Zostawcie, dobrze? Naprawdę. Nie nurzajcie wszystkiego. Sorry. Jesteście czołówką polskiej telewizji. Panowie, trzymajcie klasę, także jako ludzie. Bo kiedyś staniecie przed sobą, weźmiecie lusterko, i wyjdzie wam, że uczestniczyliście w kabarecie”

Do komisji regulaminowej wpłynął wniosek prokuratury o uchylenie Buremu immunitetu

Do komisji regulaminowej wpłynął wniosek prokuratury o uchylenie Buremu immunitetu

Wniosek prokuratury o uchylenie Janowi Buremu immunitetu wpłynął do komisji regulaminowej i spraw poselskich. Przekazała go marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. W praktyce oznacza to rozpoczęcie całej procedury.

Bosak rezygnuje ze startu. „Komitet Kukiza przybrał formę, której nie mogę zaakceptować”

Bosak rezygnuje ze startu. „Komitet Kukiza przybrał formę, której nie mogę zaakceptować”

Krzysztof Bosak, jeden z liderów RN poinformował o rezygnacji ze startu z list Kukiza z Zielonej Góry.

Właśnie przekazałem Pawłowi Kukizowi informację o mojej rezygnacji z kandydowania z listy KWW Kukiz ’15. Nie chodzi o…

Posted by Krzysztof Bosak | MIKROBLOG on Tuesday, 1 September 2015

Bielan: PO stosuje manewr z lat 2007-10. Chce zbijać punkty na ataku na prezydenta. Ale czasy są inne

Bielan: PO stosuje manewr z lat 2007-10. Chce zbijać punkty na ataku na prezydenta. Ale czasy są inne

– Mamy kampanię, w której Platforma uznała, że powtórzy manewr z lat 2007-2010 i będzie zbijać punkty na ataku na prezydenta. Ale czasy są inne. Wojna PO z prezydentem będzie szkodliwa dla naszego kraju, ale również dla PO – mówił Adam Bielan w rozmowie z Piotrem Gursztynem w Polskim Radiu RDC. Jak dodawał polityk Polski Razem, opisując relacje między dużym a małym Pałacem: – Atmosfera była dobra do czasu, gdy PO nie uznała, że zatrzyma spadek notowań poprzez ostrą konfrontację. PO sama na tym straci. Na dodatek ona nie potrafi inaczej.

Bielan odniósł się też do skreślenia z list PiS Pawła Kowala. Polityk – podobnie jak sam Kowal dziś w TV Republika i Polsat News – starał się o sprawie wyrażać w koncyliacyjnym tonie, nie przekreślając jeszcze startu byłego wiceministra spraw zagranicznych. – W każdej partii są pewne napięcia podczas wyborów. Pamiętajmy, że polityka składa się z ambitnych ludzi. U nas napięć jest na pewno mniej niż w PO. Co do Pawła Kowala, to nie ma oficjalnych informacji, jakoby nie kandydował. Toczą się rozmowy pomiędzy liderami [ws. umowy zjednoczonej prawicy – red]. Jestem dobrej myśli – mówił Bielan.

Szydło: PEK dzieli Polaków. Źle się dzieje, gdy taki dzień jest wykorzystywany do podnoszenia kwestii politycznych

Szydło: PEK dzieli Polaków. Dziś trzeba budować wspólnotę

Wiceprezes PiS Beata Szydło na konferencji prasowej w Brzeszczach mówiła o sytuacji na Westerplatte:

„Niestety nie widziałam relacji, nie mogę skomentować. Nie wiem, czy [PAD i PEK] sobie podali rękę, czy też nie. Ale warto dziś pamiętać o jednym, że to dzień szczególny. 1 września to dzień, w którym powinniśmy pamiętać, jakie znaczenie ma wspólnota. Dziś trzeba budować wspólnotę, a nie dzielić Polaków. To słowa, które chciałabym, aby premier usłyszała. Bo ona bardzo często w ostatnich dniach podkreśla te podziały, dzielenie. Próbuje w jakiś sposób nas dzielić. Nie. Budujmy wspólnotę. Polska dziś potrzebuje wspólnoty”

Jak mówiła dalej o wypowiedzi PEK na Westerplatte:

„Ewa Kopacz dzieli Polaków. W ostatnich dniach, w ramach kampanii wyborczej, bardziej koncentruje się na walce wyborczej, walce politycznej, niż na pełnieniu funkcji premiera polskiego rządu. Polska potrzebuje wspólnoty, potrzebuje tych działań, nie tylko deklaracji, które będą nas zbliżać do siebie. Te rowy, które powstały przez 8 lat, będą zasypywane. I to jest przesłanie płynące z dnia dzisiejszego. Źle się dzieje, jeżeli taki dzień jest wykorzystywany przez premiera polskiego rządu do kwestii politycznych. Dziś trzeba mówić o tym, co się wydarzyło we wrześniu 1939 roku, trzeba wyciągać wnioski, trzeba mówić o budowaniu wspólnoty i działać na rzecz jej budowania”

Szydło złożyła wcześniej życzenia uczniom i nauczycielom z okazji pierwszego dnia nowego roku szkolnego.

Tomczyk o nieścisłościach podczas zagranicznych wizyt prezydenta i niejawnych rzeczach, z którymi powinien się zapoznać

Tomczyk o nieścisłościach podczas zagranicznych wizyt prezydenta i niejawnych rzeczach, z którymi powinien się zapoznać

Na briefingu w Sejmie po 11:30, rzecznik rządu mówił o relacjach rząd- prezydent:

„Jest jasne, że pani premier wyciągnęła rękę jako pierwsza. Już w pierwszym orędziu po zaprzysiężeniu prezydenta, pani premier poprosiła o zwołanie Rady Gabinetowej, żeby można było prezydentowi przedstawić stan państwa, żeby można było porozmawiać o rzeczach, które się dzieją w każdym z resortów, choćby w Ministerstwie Finansów, w którym dzieją się rzeczy kluczowe z punktu widzenia konstruowania nowego budżetu. Wszyscy wiemy, że pani premier zabiegała też o zwołanie RBN. Dzieją się w tej kwestii bardzo znaczące rzeczy, wiemy co się dzieje na Ukrainie, w kwestii uchodźców. Dobrze, żeby prezydent miał pełną wiedzę na ten temat i dobrze, by w końcu do takiego spotkania doszło. Rozumiem, że dziś mija chyba 24 dzień od propozycji pani premier i tej wyciągniętej dłoni w kierunku pana prezydenta”

Tomczyk odpowiadał także na pytania dotyczące braku powitania premier z prezydentem na Westerplatte:

„Wszyscy widzieli, jak to wyglądało. Nie wiem, czy jest sens przywiązywać aż tak duże znaczenie do tego spotkania. Myślę, że najważniejsze są te deklaracje polityczne dotyczące Rady Gabinetowej i RBN. To dosłownie i politycznie wyciągnięta dłoń w kierunku prezydenta. To spotkanie jest absolutnie konieczne, bo jest też wiele kwestii, o których prezydent powinien wiedzieć, a które dotyczą kwestii niejawnych. Współpraca jest czymś naturalnym, to nasz obowiązek, płacą nam za to, byśmy mogli ze sobą współpracowali. Dlatego premier wyciągnęła dłoń prosząc o te spotkania”

Na pytanie Kamili Biedrzyckiej-Osicy o kulisy braku powitania na Westerplatte, Tomczyk mówił:

„Każdy widział, jak to było. Premier żegnała się z poszczególnymi ministrami, a prezydent w tym momencie odszedł. To był jakiś kontekst sytuacyjny. Nie sądzę, by premier czy prezydent mieli problem z podaniem sobie dłoni – tym bardziej, że widzieliśmy się na defiladzie, czy po zaprzysiężeniu w obecności marszałków, też takie spotkanie było. Dla nas najważniejsza jest współpraca na kanwie państwowej. Ona jest ważna, powinniśmy zrobić wszystko, na przykład, by w polityce międzynarodowej nie było różnego rodzaju nieścisłości, jak w przypadku ostatnich dwóch wizyt [prezydenta]

„Szkoły budować, księży opodatkować”. Pierwszy spot tematyczny lewicy w kampanii

„Szkoły budować, księży opodatkować”. Pierwszy spot tematyczny lewicy w kampanii

Pierwszy spot tematyczny lewicy w tej kampanii dotyczy Kościoła i lekcji religii. Został zaprezentowany na konferencji prasowej liderów ZL w Warszawie. Na konferencji Włodzimierz Czarzasty mówił m.in, że koalicja ma przygotowane 250 tysięcy ulotek o świeckim państwie, które będą rozdawane w tym tygodniu.

Na konferencji został pokazany też billboard promujący ten pierwszy z siedmiu tematów, które ma w tej kampanii omawiać lewica. Jednocześnie w całej Polsce – w 40 pozostałych okręgach – odbyły się podobne konferencje z udziałem jedynek na listach ZL.

Następne konferencje będą odbywać się w każdą sobotę o 12:00.

nowacka1

Michał Kamiński mówi Arlecie Zalewskiej o „bakcylu nienawiści byłego wiceprezesa PiS Pawła Zalewskiego”

Michał Kamiński mówi Arlecie Zalewskiej o „bakcylu nienawiści byłego wiceprezesa PiS Pawła Zalewskiego”

Przebywający z PEK na Pomorzu, Michał Kamiński w rozmowie z Arletą Zalewską z TVN24 odniósł się do wczorajszych słów Pawła Zalewskiego:

„Paweł Zalewski był wiceprezesem PiS i  ze smutkiem przyjmuję fakt, ze ten bakcyl nienawiści i plucia na innych przeniósł z PiS do PO. Ale najwyrazniej te wiele lat, kiedy był wiceprezesem PiS, odłożyło straszne piętno na jego psychice. Z byłym wiceprezesem PiS Pawłem Zalewskim nie mam o czym rozmawiać”

Paweł Zalewski odniosł się do tego na Twitterze:

Video – tutaj.

PEK w szkole: Życzę wam samych najlepszych ocen. Dziecko: Dzięki!

PEK w szkole: Życzę wam samych najlepszych ocen. Dziecko: Dzięki!

Premier Kopacz zwiedziła szkołę podstawową nr 11 w Gdańsku – w której wcześniej wzięła udział w inauguracji roku szkolnego. Odwiedziła kilka klas i kilka minut rozmawiała z uczniami.

PEK: Powiedzcie mi, cieszycie się, że trzeba wracać do szkoły, czy niekoniecznie?

Dzieci: Niee…

PEK: Czyli wakacje dłużej, tak? A nauki tylko tyle, co wakacje w tej chwili? Super, a który przedmiot wam się najbardziej podoba?

Dzieci: WF. Plastyka. Wakacje.

PEK: A nikt nie mówi o języku polskim i o matematyce.

Dzieci: I matematyka.

PEK: Super! No dobrze, a powiedzcie mi, dzisiaj już kończycie, a jutro przychodzicie ze swoimi plecakami, prawda?

Nauczycielka: Na 8:00.

PEK: I się zaczyna. O której kończycie zajęcia?

Nauczycielka: O 13:00, 13:30.

PEK: A macie tu swoją stołówkę? Tak, można jeść obiady?

Nauczycielka: Tak.

(…)

PEK: Życzę wam samych najlepszych ocen.

Dziecko: Dzięki!

PEK: Cześć, to przybij piątkę”

PAD żartuje z uczniami: Napisała do mnie wasza koleżanka na Twitterze o „słowa pocieszenia” na dziś

PAD żartuje z uczniami: Napisała do mnie wasza koleżanka na Twitterze o „słowa pocieszenia” na dziś

– Dziękuję za bardzo miłe przyjęcie zwłaszcza mojej żony, która pierwszy raz od kilkunastu lat nie bierze udziału w rozpoczęciu roku szkolnego w swojej szkole. Musiała przerwać wykonywanie swojego zawodu nauczyciela, ale pewnie do niego wróci, bo go bardzo kocha – mówił prezydent Duda podczas inauguracji roku w jednej ze szkół w Jastarni.

Występując przed uczniami, Duda podkreślił, iż uczyć należy się całe życie, by jak najlepiej wykonywać swoją pracę. PAD przyznał, iż napisała do niego na Twitterze uczennica: „Panie prezydencie, niech pan powie nam dziś jakieś słowa pocieszenia”.

Prezydent życzył uczniom, by ten rok szkolny skończył się dla nich „szybko i lekko”, „z jak najlepszymi rezultatami”. Złożył również życzenia nauczycielom i pracownikom oświaty.