Duda odpowiada PEK: Dziwię się trochę, że premier tak mówi. Nie wycofuję się z obietnic
Duda odpowiada PEK: Dziwię się trochę, że premier tak mówi
Andrzej Duda w rozmowie z dziennikarzami odpowiedział na pytanie 300POLITYKI o niedzielną wypowiedź premier Kopacz o tym, że wycofuje się ze swoich obietnic. Jak mówił prezydent:
„Dziwię się trochę, że premier tak mówi. Nie wycofuje się ze swoich obietnic, tylko proszę, aby słuchać mnie z takim przychylnym podejściem, a nie wycinać z kontekstu poszczególne słowa i podawać, że oznacza to wycofanie się z moich obietnic. Otóż nie. Mam świadomość roli i możliwości prezydenta.
Są rzeczy, które mogę zrobić sam, ale są takie obszary, w których samemu jest bardzo trudno przygotować projekt bez konsultacji z rządem, bo to tak olbrzymie dziedziny w funkcjonowaniu państwa, że to rząd ma więcej instrumentów. Mam tego pełną świadomość, że w pewnym sytuacja będę inicjatorem procesów, także na zasadzie wzywania. Jeśli ktoś chce to rozumieć, że się wycofuję, to się z tym nie zgadzam”
Duda wcześniej przyznał, że chce spotkać się z premier Kopacz i rozmawiać z rządem o realizacji swojego programu. Jak powiedział „nikt nie obiecywał że będzie łatwo, bo wiadomo, że rząd jest z innego ugrupowania”.
Więcej z: Live

Tusk: Pod biało-czerwoną flagą musi być miejsce dla każdej Polki i każdego Polaka
„Tu nawaliliśmy”. Hołownia krytycznie o tych, którzy myślą perspektywą kadencji, a nie pokoleń
Hołownia: Państwo polskie musi wyrównywać szanse, a nie zwiększać różnice między metropoliami a miastami powiatowymi
