„JOW-y to nie wszystko. Tylko nowoczesna gospodarka”. Petru startuje z kampanią referendalną

„JOW-y to nie wszystko. Tylko nowoczesna gospodarka” – z takim hasłem NowoczesnaPL startuje z kampanią referendalną. Dziś Ryszard Petru w Warszawie – wraz z prawniczką Sandrą Wieczorek – zwołał konferencję w tej sprawie. Na spotkaniu z dziennikarzami Petru przekonywał, że JOW-y nie są receptą na uzdrowienie wszystkiego w polskim systemie politycznym, a także zgłosił konieczność zakazu finansowania partii z budżetu państwa. – Trzeba odsunąć polityków od koryta – przekonywał Petru na dzisiejszej konferencji. I powtórzył kilka najważniejszych punktów programowych NowoczesnejPL. Zachęcił też do wzięcia udziułu w referendum.

Lider stowarzyszenia w tym tygodniu kontynuuje podróż po Polsce. We wtorek pojawi się w Kielcach – o 13:30 ma zaplanowany briefing na Placu Moniuszki, a o 18:00 otwarte spotkanie z mieszkańcami na Targach Kielce – w piątek natomiast Petru uda się do Opola. Tam – o 17:30 – spotka się z mieszkańcami w Centrum Rozrywki Kubatura.

Petru - mapka

Jak podkreślają współpracownicy lidera NowoczesnejPL, już ponad 6000 sympatyków uczestniczyło w 18 spotkaniach z Ryszardem Petru organizowanych w miastach całej Polski. W niedzielę odbyła się trzecia już z kilku zapowiadanych konwencji programowych NowoczesnejPL, na których jej lider oraz zaproszeni goście przedstawiają kolejne segmenty programowe stowarzyszenia. Wczoraj w Warszawie były to pomysły dotyczące polityki społecznej, wcześniej – w Krakowie – NowoczesnaPL mówiła o edukacji.

Petru - sala