Grupiński o słowach Bukiewicz: Nieodpowiedzialne. Wyeliminowano bardzo dobrych posłów. Ogromny błąd

Rafał Grupiński w radiowej Jedynce odniósł się do słów Bożenny Bukiewicz, które padły na Radzie Regionu lubuskiej PO: „Po co nam eksperci [na listach], skoro i tak przegramy wybory”.

Jako pierwsza sytuację w lubuskiej Platformie opisywała 300POLITYKA. Dziś szef klubu PO skrytykował postępowanie władz tamtejszych struktur PO i wycięcie z list wartościowych i uznanych posłów – m.in. Witolda Pahla. Jak mówił Grupiński:

„Ciągle mam nadzieję, że ten cytat [Bukiewicz] nie jest prawdziwy. Natomiast podejrzewam, że ktoś to dokładnie zacytował. To nieodpowiedzialna wypowiedź. Tym bardziej, że w kontekście ma to na celu wyeliminowanie bardzo dobrych posłów. W końcu, jako szef klubu PiS, potrafię ocenić pracowitość, wiedzę i fachowość parlamentarzystów. Pani poseł Sibińska i pan poseł Pahl – wyeliminowanie ich z list stwarza zadziwiające wrażenie, jakoby PO nie dbała o swoich najlepszych reprezentantów. To ogromny błąd, to, co stało się w lubuskiem. A jeśli chodzi o tę wypowiedź [Bożenny Bukiewicz] – to jest nieodpowiedzialna. Naszym zadaniem jest wygrać wybory”