Palikot: Na przełomie sierpnia i września złożę mandat poselski, by lider Wolnych Konopii wszedł do Sejmu

Złożenie mandatu poselskiego – by do Sejmu na 2 miesiące wszedł Andrzej Dołecki z Wolnych Konopii – zapowiedział Janusz Palikot w rozmowie z Jarosławem Gugałą w „Gościu Wydarzeń” Polsat News. Jak mówił:

„Mam zamiar nawet – jestem w ostatniej fazie rozmów – doprowadzić do sytuacji, że na przełomie sierpnia i września złożę własny mandat poselski, tylko po to, by posłem na 2 miesiące symbolicznie został Andrzej Dołecki – człowiek, który jest liderem Wolnych Konopii, którego rodzice siedzą w tej chwili w więzieniu w Polsce za absurdalny zarzut przemycenia 1 litra oleju konopnego, który oni sprowadzali dla ludzi chorych na różnego rodzaju choroby”

Dalej mówił:

„I to, że z jednej strony Mocarz, handlujący dopalaczami wychodzi na wolność – człowiek, który doprowadził do śmierci kilkudziesięciu osób, i do zatrucia kilkuset osób, za kaucją 10 tys. zł. Tutaj kaucja 10 tys. zł. Moje poręczenie jako posła i wielu innych ludzi nie wystarcza do uwolnienia tych ludzi. Więc chcę doprowadzić do takiego przesilenia w tej sprawie”