Grupiński: Michał Kamiński nie jest dla wyborców PO szczególnie aktrakcyjny. Pytany o Biernata: Czasem należy się cofnąć, a nie eksponować

– Zawsze trzeba wystawiać najlepszych ludzi, bez zarzutów i problemów wizerunkowych – podkreślił Rafał Grupiński w radiowej Trójce.

– Dla naszego elektoratu Michał Kamiński nie jest politykiem szczególnie atrakcyjnym. Ale jest dobrym doradcą pani premier – dodawał. – Z przyjemnością pomilczę – mówił, pytany dalej o Kamińskiego.

O Romanie Giertychu mówił zaś: – Jest sam sobie sterem i żeglarzem. Grupiński zasugerował, że Giertych nie wystartuje do Senatu z poparciem PO.

Szef klubu PO odniósł się do startu Andrzeja Biernata. – Zobaczymy, co zdecyduje rada regionu. Moje zdanie tutaj nie jest istotne. Nie osądzam kolegów. W takich sytuacjach, w których, z różnych powodów, człowiek staje kłopotem wizerunkowym, należy się cofnąć, a nie eksponować.

Grupiński mówił też o procesie tworzenia list PO: – To, że rozmawiamy o rywalizacji na listach, wskazuje różnicę między nami a PiSem, bo to prezes Kaczyński na Nowogrodzkiej decyduje za pomocą długopisu, gdzie kto będzie. U nas dzieje się to oddolnie, w sposób demokratyczny – przekonywał szef klubu PO.