Pierwszy wspólny wyjazd Dudy i Schetyny pod koniec września. „Opiszemy zasady współpracy”
Pierwszy wspólny wyjazd Dudy i Schetyny pod koniec września. „Opiszemy zasady współpracy”
Grzegorz Schetyna w rozmowie z Janiną Paradowską w TOK FM przyznał, iż pierwszy wspólny wyjazd zagraniczny prezydenta i szefa MSZ może odbyć się już pod koniec września. Wówczas w Nowym Jorku odbędzie się jubileuszowa, 70. sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Jak mówił dziś Schetyna:
„Miałem kontakt z przedstawicielami prezydenta-elekta. Po 6 sierpnia będzie najlepszy czas, by o tym porozmawiać i opisać zasady współpracy. Jest wyjazd do Nowego Jorku – ONZ – pod koniec września, pytanie, czy pojedziemy wspólnie. Będziemy o tym rozmawiać. Dotąd było tak, że szef MSZ towarzyszył prezydentowi”.
Szef MSZ podkreślał jednak, że budowanie współpracy może utrudnić kampania wyborcza.
„Na budowanie współpracy i zrębów polskiej polityki zagranicznej nałożą się emocje kampanii wyborczej, bardzo twardej i ostrej. To szczególne wyzwanie i egzamin. Po to powinniśmy podkreślać, że jesteśmy dojrzałą demokracją, i że elity są na tyle doświadczone, żeby pokazywać możliwość wspólnej pracy, i że wyciągamy wnioski”.
Więcej z: Live
„To on się powinien opanować”. Mentzen odpowiada Czarnkowi
„Emeryci mogą być spokojni”. Mentzen o braku woli politycznej do usunięcia 13. i 14. emerytury
„Dobre wrażenie zrobił Stanowski, delikatnie lepiej wypadł Nawrocki niż Trzaskowski”. Mentzen podsumowuje debatę
