Tweetup Lewicy – Nowacka zapowiada na połowę sierpnia konwencję programową

– Jesteśmy jak tęcza. Nie ma wroga na lewicy, to zjednoczenie ognia z wodą, Twojego Ruchu z SLD – mówił Krzysztof Gawkowski na tweetupie lewicy zorganizowanym w klubie Funky na Placu Zbawiciela.

– Lewica staje po stronie mrówek, nie mrówkojadów, po stronie słabszych – mówiła z kolei Barbara Nowacka. I zapowiedziała na połowę sierpnia zorganizowanie konwencji Zjednoczonej Lewicy, na której zostanie zaprezentowany program. Gawkowski zapewniał – mówiąc o propozycjach programowych – że „wszystko będzie dokładnie wyliczone”.

– W tej kampanii nie będziemy nikogo chowali, kto by uwierzył, że w SLD nie ma Leszka Millera a w Twoim Ruchu Janusza Palikota? – mówił Krzysztof Gawkowski. Jak dodawał: – W żadnej partii tworzenie list to nie jest proces łatwy, zobaczcie co się dzieje w PO. Być może listy ułożymy na przykład alfabetycznie?

W dyskusji o wspólnej liscie lewicy wzięli też udział Paulina Piechna-Więckiewicz z SLD i Adam Ostolski z Zielonych. W tweetupie bierze udział kilkadziesiąt osób, w tym kilku dziennikarzy i polityków lewicy, w tym także poseł TR Michał Kabaciński czy polityk SLD Krzysztof Gołota.