PEK: Podejrzewam, że Sikorski kiedyś zatęskni za polityką

PEK na briefingu była pytana o decyzję Radosława Sikorskiego o niekandydowaniu w wyborach parlamentarnych:

„Tak, ta decyzja mnie zaskoczyła, ale to jego suwerenna decyzja. Szanuje tę decyzję. Czy ma szanse powrotu do polityki? Myślę, że politycy nauczyli się, że w polityce nigdy nie powinni mówić nigdy. Więc podejrzewam, że jeszcze kiedyś pan marszałek Sikorski zatęskni za polityką. Oceniam jego prace, jako ministra spraw zagranicznych, bardzo, bardzo wysoko. Wiemy, że budował pozycję Polski w Europie i na świecie bardzo skutecznie i konsekwentnie. Taką bardzo mocną pozycję Polski poprzez swoją politykę. Uważam, że to duża strata dla polskiej polityki, ale szanuje jego decyzję. Sam wybrał, sam zdecydował, ja tę informację tylko przyjmuje”

PEK poinformowała także, że Muzeum Historii Polski powstanie na terenie kompleksu Cytadeli Warszawskiej, obok siedziby Muzeum Wojska Polskiego. Budowa ruszy w 2016 roku, a otwarcie ma nastąpić w listopadzie 2018r. Koszt to 310 mln zł.

List intencyjny ws. budowy podpisali Tomasz Siemoniak i Małgorzata Omilanowska oraz dyrektorzy: Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Historii Polski.