Kaczyński o sytuacji polskich kopalń. „Jest bardzo poważny kryzys, PO szykuje katastrofę”

Prezes PiS w poniedziałek spotkał się z dziennikarzami, ale nie odpowiadał na ich pytania. Jarosław Kaczyński postawił na przekaz związany z bezpieczeństwem energetycznym. Nie odnosił się do spraw bieżących, mimo iż media chciały uzyskać odpowiedź m.in. o dopalacze.

Polityk mówił o sytuacji w polskim przemyśle wydobywczym, a dokładniej – w kopalniach. – One są dziś w takiej sytuacji, tworzonej w sposób przemyślany, iż przy końcu roku – jak już będzie nowy rząd – może im grozić bardzo poważny kryzys, może zabraknąć pieniędzy na wypłaty. To jest stan, o którym społeczeństwo powinno wiedzieć – przekonywał prezes PiS.

Jak dodawał Piotr Naimski: – Sytuacja jest rzeczywiście dramatyczna. Rząd w styczniu ogłosił program naprawczy dla kopalni, ogłasza to jako swój sukces. Po pól roku zarządy spółek ciułają na wypłaty dla swoich pracowników. Są zaciągane nowe długi (…) Ten plan ogłoszony w styczniu nie ma finansowania, nie ma pieniędzy. Przez pół roku nic się działo. 

Polityk PiS stwierdził, iż swoimi zaniechaniami Platforma zastawia pułapkę na przyszły rząd, który będzie oskarżany za złe działania poprzedniego.  Naimski dodał, iż PO „szykuje katastrofę dla Śląska”. Politycy PiS domagają się od premier przedstawienia planu działania na kolejne miesiące – w związku właśnie z sytuacją w kopalniach.