PEK zaczyna kolejną podróż pociągiem i zapewnia, że senatorowie PO głosujący przeciw in vitro nie poniosą konsekwencji

Premier Ewa Kopacz, przed odjazdem pociągiem na spotkania z wyborcami na Mazurach podziękowała senatorom PO – zwłaszcza uważanym za konserwatywnych – ze zagłosowali za ustawa o in vitro. Zapewniła też, że senatorowie Platformy, którzy zagłosowali przeciw nie poniosą konsekwencji partyjnych.

9 senatorów PO głosowało przeciw ustawie: Tadeusz Arłukowicz, Stanisław Iwan, Jan Filip Libicki, Helena Hatka, Wiesław Kilian, Jan Rulewski, Stanisław Hodorowicz, Jarosław Lasecki i Roman Zaborowski. 4 senatorów PO się wstrzymało: Anna Aksamit, Grażyna Sztark, Rafał Muchacki i Marian Poślednik, a 4 nie wzięło udziału w tym głosowaniu: Andrzej Grzyb, Marek Ziółkowski, wicemarszałek Maria Pańczyk-Podziej i Witold Sitarz.

PEK piątek i sobotę spędzi na Mazurach. Dziś o 19:30 premier spotka się z harcerzami w Bałdach k. Butryn, na polu biwakowym nad jeziorem Gim. W sobotę o 10:00 spotka się ze służbami ratowniczymi Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz z policją w porcie w Giżycku. Po spotkaniu – o 10:25 – przewidziany jest briefing szefowej rządu. Wizytę na Mazurach PEK zakończy spotkaniem – o 15:00 – z uczestnikami „Marcin Gortat Camp 2015″.

img_1879_1024 img_1877_1024