Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska wyrusza na kampanijny szlak. Cały weekend ma napakowany spotkaniami na Pomorzu Zachodnim

Małgorzata Kidawa-Błońska ma aktywniejszą wizję urzędu marszałka niż jej poprzednik. Od momentu powołania była już w Swiętokrzyskim i na Suwalszczyźnie. Jak niedawno mówiła dziennikarzom, do niezbędnego minimum ogranicza aktywność międzynarodową, by mieć więcej czasu na wizyty w regionach Polski.

Od jutra MMKB przebywać będzie na Pomorzu Zachodnim.

Z samego rana, od 9-tej będzie rozmawiać z mieszkańcami Szczecina na targowisku dzielnicy Pogodno. Weźmie też udział w ślubowaniu studentów kierunku Pielęgniarstwo i Położnictwo, później spotka się z ludźmi kultury. Na 13:00 zaplanowany jest briefing prasowy. Marszałek Sejmu weźmie udział w spotkaniu na temat szczecińskiego budżetu obywatelskiego. Dzień zakończy dopiero po 18-tej spotkaniem z zachodniopomorskimi samorządowcami.

W niedzielę weźmie udział w Festiwalu „Media i Sztuka” na plaży w Darłowie, udzieli wywiadu dla Radia Koszalin, później, wraz z Anną Marią Jopek i Jerzym Bralczykiem weźmie udział w akcji Czytanie bajek i spacerować po kołobrzeskim molo. MMKB złoży też wizytę w SOS Wiosce Dziecięcej w Karlinie oraz w otwartym spotkaniu z mieszkańcami Stargardu.