PiS odcina się od tez stawianych na jednym z paneli w Katowicach: „Tam ścierały się różne poglądy”

Elżbieta Witek w kontrze do Joanny Muchy i polityków PO. Zarzuty rzeczniczki kampanii Platformy dotyczyły ujawnionych przez tygodnik „Polityka” deklaracji m.in. Zbigniewa Ziobry, Bogdana Święczkowskiego, Jacka Czabańskiego z konwencji prawicy w Katowicach – m.in. o wprowadzeniu prawa do prowokacji, badania sędziów wariografem itd. Witek – w imieniu PiS – odcięła się od tez stawianych na panelu o wymierze sprawiedliwości.

– Zastanawiam się, czy Platforma zdąży z programem do września, bo, jak widać, każdego dnia ustami swojej rzeczniczki zajmuje się Prawie i Sprawiedliwością. Natomiast my robimy zupełnie co innego. Pracujemy nad programem, spotykamy się z ludźmi, dyskutujemy, chcemy być gotowi przed następnymi wyborami – mówiła polityk.

Jak dodawała: – Dzisiaj pojawiły się w mediach informacje o tym, że na naszych panelach podczas naszej konwencji programowej jakoby zapadły decyzje, które są elementem naszego programu. Otóż od dziennikarzy, którzy to piszą, a także od rzeczniczki PO, wymagałbym większej rzetelności. 

Elżbieta Witek podkreślała: – Trzydniowy kongres był miejscem, na którym dyskutowano, gdzie ścierały się różne poglądy, niekoniecznie takie, z którymi PiS się zgadza. 

Jak zapewniała rzecznik PiS, na panelach specjalistycznych eksperci stawiali różne tezy oraz wypowiadali różne opinie i poglądy – niekonieczne zgodne z linią partii. Witek podkreślała, że „takich rzeczy, jak badania wariografem, badania moczu, w programie PiS nie ma i nie było”. – Zgadzamy się tylko z tym, żeby oświadczenia sędziów były jawne, a także z postulatem dotyczącym immunitetów sędziowskich – mówiła w Sejmie.

Witek zaapelowała do Joanny Muchy, by rozróżniała materiały „czysto konferencyjne” od programu PiS – który „jeszcze jest w dyskusji i nie jest zamknięty”.

Rzecznik PiS przyznała, że nie słyszała treści panelu o wymiarze sprawiedliwości. Stwierdziła, że nie mogła go słyszeć również Joanna Mucha i dziennikarka go opisująca.