PEK w Legionowie o in vitro, podatkach i sprawie poseł Drozd. Konferencja prasowa premier Kopacz w Legionowie dotyczyła kwestii bezpieczeństwa drogowego, ale szefowa rządu odniosła się też do aktualnych tematów politycznych. W odpowiedzi na pytanie 300POLITYKI o sprawę poseł Drozd przyznała:

„Jeśli straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości, to znaczy, że nowe przepisy działają. Niezależnie od tego, czy ktoś jest posłem, senatorem, sędzia, prokuratorem… To życie ludzkie jest nie do oszacowania. Będę rozmawiała z panią Ewą… Drozd? Z panią Ewa Drozd. Ale nie sądzę żeby to miało jakies konsekwencje dla jej pozycji w PO. To bardzo pracowita poseł. Myślę, że to będzie dla niej wyjątkowo bolesna nauczka i będzie jeździć zgodnie z przepisami”.

Kopacz odniosła się też do senackiej debaty o in vitro:

„Zwróciłam się do senatorów, że ta metoda to nie jest oblig. Że nikt nikomu nie będzie kazał wybrać takiej metody leczenia niepłodności. Mówiłam, że to jest propozycja tylko dla tych, którym światopogląd pozwoli na korzystanie z tej metody. Powiedziałam senatorom, że nie są tu dla siebie, tylko reprezentują ludzi o rożnych poglądach. Wierzę, że ustawę uda się uchwalić do 5 sierpnia”.

Kopacz skomentowała też doniesienia GW o zerowej stawce PIT dla ludzi młodych.

„Nie jest to oficjalna informacja z mojej strony. W każdej plotce jest ziarno prawdy. Kompleksowy program w obszarze podatków i finansów będę ogłaszać wtedy, gdy będę mowić o programie PO. Na początku września”.

Konferencja prasowa w Legionowie była ostatnim punktem wizyty premier Kopacz.