Witek odpowiada Musze i mówi o Kaczyńskim: „Bez niego PiS by nie było”

Nowa rzecznik PiS Elżbieta Witek, na wspólnej konferencji prasowej z posłem Henrykiem Kowalczykiem, przedstawiła szczegółowe wyliczenia dotyczące propozycji Beaty Szydło – w kontrze do wczorajszej konferencji Joanny Muchy i Marcina Święcickiego. Tematyka konferencji była konkretna: propozycja przeznaczenia 500 zł na dzieci. Witek zapowiedziała szereg konferencji tematycznych dotyczących konkretnych, jednostkowych rozwiązań.

– Chętnie spotkałbym się z poseł Muchą i zapytał ją, skąd ma swoje wyliczenia, i dlaczego na ich podstawie próbowała obśmiać nasze propozycje – mówił Kowalczyk w Sejmie.

Polityk zapowiedział, że na początku września PiS przedstawi „bardzo kompleksowe rozwiązania ekonomiczne i projekcję budżetową”.

– Jesteśmy jedyną partią, która ma program i konkretne rozwiązania. Możemy się cieszyć z tego, że udostępnienie naszych ulotek [z syntezą programową – red.] stało się powodem do dyskusji merytorycznej, skąd finansować konkretne rozwiązania – dodawała Elżbieta Witek.

Gdy jedna z dziennikarek przypomniała wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego sprzed kilku lat, gdy – rzekomo – mówił o 500 zł „na każde dziecko” (dla wszystkich rodzin), poseł Kowalczyk odpowiedział: – Takie zapowiedzi mogły być na jakimś wiecu wyborczym, ale bardzo podkreślam: nigdzie nie ma takiego zapisu, w programie, który PiS przyjęło na jesieni 2014 r. Jest zapisane konkretnie: na każde drugie dziecko [500 zł] i następne oraz na pierwsze dziecko dla rodzin ubogich. PiS tutaj zdania nie zmieniło.

Politycy PiS mówili także o kwocie wolnej od podatku: – Propozycja została zmodyfikowana, kwota 8 tys. pojawiła się stąd, żeby emeryci, którzy biorą emeryturę najniższą, w praktyce nie płacili podatku, bo to nie ma żadnego sensu, są tylko niepotrzebne obciążenia administracyjne.

Elżbieta Witek została zapytana także o przyszłość Jarosława Kaczyńskiego po wyborach: – Chyba pani nie sądzi, że przyszykuję rolę dla Jarosława Kaczyńskiego. To jest szef partii, strateg, konstruktor sukcesu Andrzeja Dudy w wyborach. Cały czas Jarosław Kaczyński jest demiurgiem, głową, szefem, konstruktorem, jest najważniejszy w PiS. Bez niego PiS by po prostu nie było.

img_1845_1024

img_1846_1024