Karczewski zapowiada 3 konferencje PiS o podatkach i wręcza Kierwińskemu ulotkę

– Ilość propozycji zgłoszonych przez PiS i panią poseł Szydło matematycznie się nie zgadza, to znaczy, że zostały popełnione błędy. Albo wynikające z chęci celowego wprowadzenia w błąd, albo z pewnych uproszczeń – mówił w „Tak Jest” TVN24 Marcin Kierwiński, szef sztabu PO. Z kolei Stanisław Karczewski – szef sztabu PiS – odpowiadał: – Chcieliśmy pokazać, że można, i można te zmiany wprowadzić naprawdę. Pokazaliśmy to na konwencji. Społeczeństwo tego oczekuje. 

Przy okazji Karczewski odpowiedział na krytykę Ryszarda Petru, który powtarza, iż wprowadzenie w życie postulatów Beaty Szydło skończyłoby się w Polsce „drugą Grecją w 3 miesiące”: – Gdyby pojeździł troszkę i porozmawiał z ludźmi, to może dowiedziałby się, jakie są problemy i potrzeby w Polsce – mówił szef sztabu PiS.

Wicemarszałek Senatu zapowiedział także merytoryczną inicjatywę PiS w obszarze podatkowym: – Od jutra zrobimy 3 konferencje, na których kolejno pokażemy, w jaki sposób, z dokładnymi wyliczeniami, dokładnymi wskaźnikami [wprowadzimy] podatek bankowy, podatek dla sklepów wielkopowierzchniowych, i również uszczelnienie podatków.

Po tej zapowiedzi Karczewski wręczył Kierwińskiemu ulotkę, na której znajduje się synteza wyliczeń obietnic PiS. Szef sztabu PO zapowiedzi partii Kaczyńskiego nazwał „wielkim kłamstwem”.