Nowacka po rozmowach w OPZZ: Rozpoczynamy dyskusję w terenie o możliwości stworzenia koalicji

Środowiska i partie lewicowe porozumiały się co do wstępnego programu, z którym jednocząca się lewica miałaby wspólnie wystartować w jesiennych wyborach.

– Będą prowadzone – i od dzisiaj są prowadzone – w terenie dyskusje. Czyli we wszystkich województwach spotykamy się z naszymi działaczkami i działaczami, opowiadamy im o programie i opowiadamy o możliwości stworzenia koalicji, a równolegle będziemy toczyć ze wszystkimi partiami dyskusję na temat kształtu wspólnych list – mówiła Barbara Nowacka – szefowa zespołu programowego jednoczących sie środowisk i partii lewicowych – po zakończeniu czwartkowych rozmów w OPZZ i sfinalizowaniu konsultacji programowych.

Jak dodawała: – Jesteśmy usatysfakcjonowani, bo udało nam się wynegocjować wspólne minimum programowe. Teraz musi ono odbyć rytualną wizytę w ciele statutowym każdej partii, natomiast jest to olbrzymi krok w stronę porozumienia programowego, które zadzieje się faktycznie, gdy partie je zatwierdzą, a tak naprawdę już dziś możemy powiedzieć, że jest wypracowanych 15 wspólnych punktów.

– To walka z umowami śmieciowymi, to są godne miejsca pracy, to jest wyższa płaca – w tym płaca minimalna – to są wyższe płace w budżetówce, to jest przestrzeganie prawa pracy – to są kluczowe punkty programu OPZZ, my się bardzo cieszymy, że u nas coś historycznego się dzieje – przekonywał z kolei Piotr Szumlewicz, wystepujący w zespole z ramienia OPZZ.