NEWS
18/05/2015
17:43
PBK na Śląsku z konserwatywnym przekazem o rodzinie. Uderza w Dudę kwestionariuszem o CO2
PBK na Śląsku z konserwatywnym przekazem o rodzinie. Uderza w Dudę kwestionariuszem o CO2
PBK wystąpił z mocniej konserwatywnym przekazem niż dotąd i mówił o rodzinie jako fundamencie:
"Trzeba postawić na konkurencyjność, na młode pokolenie, na rodzinę, która zawsze będzie fundamentem Polski i fundamentem Śląska. Na skuteczną walkę z kryzysem demograficznym"Mówił też o szacunku dla różnorodności:
"Trzeba zmieniać system prawa, trzeba iść w kierunku nowoczesnego patriotyzmu, który nie jest przeciwko Europie, który szanuje wszystkich, z którymi żyjemy w ramach granic i w Europie. To zasadnicza różnica wizji państwa i narodu, która mnie różni od mojego konkurenta. Wielkość Polski polega na tym, że przygarnia innych, a nie odpycha i nie przymusza innych, by żyć według jakiegoś konkretnego modelu, czy planu. Polska musi być krajem, który szanuje różnorodność, także Śląska. Nie mówi się takich głupot, że śląskość to ukryta opcja niemiecka. Trzeba wspierać języki regionalne, trzeba szanować odmienności wiary i języka"PBK w swoim wystąpieniu znów uderzył kwestionariuszem Andrzeja Dudy:
"Śląskość to też solidność, a ona oznacza niezgodę na dwulicowość, na niezgodę na głoszenie innych poglądów, żeby wejść do Parlamentu Europejskiego, a innych tu, na Śląsku. Mój konkurent poddawał w wątpliwość, czy podałem prawdę. Każdy może wejść na tę stronę internetową i sprawdzić kwestionariusz z poglądami mojego konkurenta. To dwulicowość i brak solidności. Nie można mówić górnikom, że się będzie bronić ich interesów, skoro niedawno się było za zaostrzeniem warunków emisji CO2. Stąd, z Katowic pytam Andrzeja Dudę: dlaczego mami i oszukuje górników?"
live
3 dni
3 dni
Nawrocki pojedzie do Kijowa? Przydacz wskazuje warunek
3 dni
Przydacz: Nie oczekujemy od Ukrainy słowa „dziękuję”, tylko solidarności i urealnienia stosunków
3 dni
Polsko-ukraińska współpraca dronowa? Przydacz o deklaracjach Ukrainy
3 dni
„Ukraina deklaruje gotowość” — Przydacz o kulisach rozmów ws. ekshumacji
3 dni
Przydacz: Ukraina nie zawsze reagowała na polskie oczekiwania. Myślę, że dziś zrozumiała, że trzeba
3 dni
Przydacz: Nie ma już takich czasów, że cokolwiek Zełenski nie powie, to Polska na pewno go w każdej sprawie poprze
3 dni
Przydacz: Partnerskości w relacjach z Ukrainą nieco brakowało. Prezydent Nawrocki ma poczucie dobrze wykonanego dla Polski obowiązku
3 dni
„Polska musi przestać prowadzić politykę na kolanach” — Bosak o pomocy dla Ukrainy
3 dni
„Nie wie, co podpisał, skompromitował się na konferencji” — Müller o Tusku
polecane
"Zawsze lepiej mieć kawałek czegoś niż wszystko z niczego". Tusk o szczycie UE
polecane
"Polacy odnoszą wrażenie, że nasz wysiłek i pomoc Ukrainie nie spotkały się z należytym docenieniem”. Nawrocki do Zełenskiego
polecane
"Reforma wejdzie w życie”. Nowacka odpowiada na weto Nawrockiego
polecane
Rządowy projekt o związkach partnerskich w Sejmie. Jest termin
polecane
"Ofiara jest ścigana przez służby". PiS w obronie Dworczyka
polecane
Nawrocki mógłby podpisać podwyżkę akcyzy? Bogucki podaje warunek
polecane