PMM: Proszę spojrzeć na całość pisma MSZ. Nie ma tam mowy o sprzeciwie wobec stanowiska Prokuratora Generalnego
– Proszę spojrzeć na całość pisma Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Nie ma tam mowy o sprzeciwie wobec stanowiska Prokuratora Generalnego. Wręcz przeciwnie – MSZ wyraźnie pisze, że Trybunał Konstytucyjny może orzekać w sprawach zgodności umów międzynarodowych z Konstytucją – a traktat unijny jest niewątpliwie umową międzynarodową – stwierdził premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Samuelem Pereirą dla portalu TVP.Info. Jak dodał:
„Całe to dość absurdalne zamieszanie wynikło z tego, że MSZ przytoczyło też poglądy niektórych prawników, którzy uważają, że Trybunał nie powinien badać prawa unijnego. Tylko znowu polecam zajrzeć do tego pisma – tam jest wyraźnie napisane, to dosłowny cytat, że taki pogląd „nie wynika z konstytucji””
– Niektóre media opisały tylko ten ostatni pogląd i stwierdziły – nie wiem na jakiej podstawie, bo w tym piśmie nic takiego nie ma – że MSZ go podziela – mówił dalej PMM.
Więcej z: Live
Bogucki: Mrożenie cen zostało doklejone w sposób niekonstytucyjny, bo poza I czytaniem

Bogucki: Nie mają czym się pochwalić, więc próbują atakować. Widzą lecące na łeb, na szyję sondaże rządu
Kancelaria Prezydenta zabiera głos ws. aktu oskarżenia przeciwko szefowi BBN
