
Błaszczak: Część obecnego parlamentu nie chce zmian w wymiarze sprawiedliwości
Błaszczak: Część obecnego parlamentu nie chce zmian w wymiarze sprawiedliwości
– Jestem z natury optymistą. Mam nadzieję, że prezydent wypełni zobowiązanie, jakie składał w czasie kampanii wyborczej dot. dogłębnej reformy wymiaru sprawiedliwości. Dziś wymiar sprawiedliwości jest chory. PiS w swoim programie, który został przecież także programem prezydenta w kampanii w 2015 roku, wyraźnie mówi o dogłębnej zmianie. Projekt, który został przedstawiony przez prezydenta, wymagał w naszej ocenie korekty. Ta korekta została przedstawiona – mówił Mariusz Błaszczak w „Sygnałach dnia” PR1. Jak dodał:
„To oczywiście postulat, który prezydent zgłaszał [dot. KRS], ale pamiętajmy też o wyniku wyborów. Pamiętajmy o tym, że część obecnego parlamentu, która jest w mniejszości, nie chce zmian w wymiarze sprawiedliwości, że dążą do tego, żeby było tak jak było. Mówią tak niektórzy celebryci. Tu jest sprzeczność. Demokracja polega na tym, że naród wybiera swoich reprezentantów, którzy następnie realizują program. Zdecydujmy się, czy chcemy zmian w wymiarze sprawiedliwości – PiS takich zmian chce – czy też zależy nam na tym, żeby było tak jak było. To sprawa zasadnicza”
Więcej z: Live
Tusk: Mało kto w Europie zbudował bardzo silną pozycję w UE i ma dobre relacje z USA, niezależnie, kto tam rządzi. To nasz wspólny dorobek

Tusk: Niedługo podpiszemy traktat z Francją
Tusk: W ciągu kilku lat dogonimy największe gospodarki, takie jak niemiecka i japońska
