
Senator PiS: Mam wątpliwości wobec ustawy o Sądzie Najwyższym
Senator PiS: Mam wątpliwości wobec ustawy o Sądzie Najwyższym
– Mam wątpliwości, przede wszystkim dlatego, że jako historyk jestem wychowany w warsztacie, który podpowiada mi, że należy szukać dziury w całym – powiedział senator PiS Jan Żaryn w rozmowie z Onetem.
Podkreślił jednak, że jest zwolennikiem wszystkich trzech ustaw, które były i są procedowane. – Chcę dać szansę premier Szydło, rządowi i prezydentowi do przeprowadzenia bardzo głębokiej i pożytecznej dla narodu polskiego reformy sądownictwa – powiedział.
Jego wątpliwości zaś, jak zaznaczył, dotyczą konstytucyjnego zapisu o wyborze sędziów Sądu Najwyższego na pełną kadencję. – Gdy stanie się nieszczęście i w jakimś momencie Prawo i Sprawiedliwość przestanie rządzić, to będzie to wykorzystywane do tego, by naprawdę łamać prawo i to w celach bardzo, bardzo złych – tłumaczył.
Więcej z: Live

„Musimy mieć coraz więcej polskich żołnierzy”. Nawrocki o 300 tys., a nawet pół milionowej armii

„Polskie bezpieczeństwo tego dzisiaj wymaga”. Nawrocki: To się musi stać jak najszybciej

Nawrocki: Rosja nie jest niepokonywalna
