
WKK o spotkaniu z Merkel: Będę m.in. rozmawiał o sytuacji polskich rolników
WKK o spotkaniu z Merkel: Będę m.in. rozmawiał o sytuacji polskich rolników
Kwestia sytuacji polskich transportowców, czyli sporna sprawa pozycji polskich transportowców – to jeden z tematów, który poruszy Władysław Kosiniak-Kamysz na spotkaniu z Angelą Merkel. Jak mówił prezes PSL:
„Solidarność europejska – pani kanclerz często do tego nawołuje, ale solidarność mysi być dwukierunkowa. Solidarność energetyczna – będę rozmawiał o zabezpieczeniu polskich interesów w kontekście Nord Stream 2”
– Będę też rozmawiał o sytuacji polskich rolników. Nie może być tak, że niemiecki koncern dyktuje polskim plantatorom złe warunki – dodał Kosiniak-Kamysz.
„Dobrze, że spotykamy się w szerokim gronie, że spotyka się premier, prezes i my z naszymi sąsiadami (…) Odbieram to jako pierwszy krok do odmrożenia relacji w ramach Trójkąta Weimarskiego”
Więcej z: Live

„Musimy mieć coraz więcej polskich żołnierzy”. Nawrocki o 300 tys., a nawet pół milionowej armii

„Polskie bezpieczeństwo tego dzisiaj wymaga”. Nawrocki: To się musi stać jak najszybciej

Nawrocki: Rosja nie jest niepokonywalna
