
Gowin: Nauka, kultura, obrona – każdemu z tych resortów jestem w stanie podołać
Gowin: Nauka, kultura, obrona kulturę – każdemu z tych resortów jestem w stanie podołać
Jak powiedział Jarosław Gowin w rozmowie z Radiem Kraków o alternatywnych dla MON propozycjach rządowych dla siebie:
„Nauka to resort naturalny dla mnie. Przez 10 lat byłem rektorem. Jak chodzi o kultur,ę to jako były redaktor naczelny miesięcznika ZNAK, też czuję się przygotowany. Co do MON, to od roku jestem członkiem Rady Bezpieczeństwa Narodowego, doszkalam się z bezpieczeństwa wewnętrznego i międzynarodowego. Każdemu z tych resortów jestem w stanie podołać”
Jak mówił w odpowiedzi na pytanie, czy są parytety między SPZZ, PRJG a PiS w budowaniu nowego rządu:
„Nie ma ustaleń i parytetów. Dobieramy najbardziej kompetentnych ludzi. W rządzie będą nie tylko politycy, będą eksperci. To najlepszy pomysł na rząd. Tam muszą być liczący się politycy, ale także ich trzeba dopełnić ekspertami”
Cała rozmowa znajduje się na stronie Radia Kraków.
Więcej z: Live

„Oczekuje pilnej decyzji w tej sprawie”. MSWiA zwraca się do PKW

„To nie czas na puste tweety, to czas na twarde reakcje”. Zandberg w Sejmie do Tuska i rządzących o izraelskich zbrodniach

„Jeżeli pan na poważnie traktuje to, co mówi Sikorski, to współczuję”. Kaczyński pytany o słowa szefa MSZ
