— MARCIN MASTALEREK W JNJ TVN24 O ZAWIESZENIU KAMPANII: Bronisław Komorowski nie tylko występował w mediach, gdzie atakował Andrzeja Dudę, ale także miał konferencję prasową, działał również jego sztab. Dziś, z tego co wiemy, prezydent też będzie aktywny. W teorii kampania PBK nie działa, w praktyce – owszem, jest prowadzona. Sztab PBK, jak podał bloger Rybitzky, który był w tym sztabie, działał. No i tak to wygląda.

— O PODPISACH: W samym województwie łódzkim mamy 100 tys., we wtorek składamy podpisy w PKW.

— O SŁOWACH RADOSŁAWA SIKORSKIEGO WS. TUNEZJI: Całkowita nieodpowiedzialność, takie słowa nie powinny nigdy paść. Nie chcę nawet myśleć, co musiały czuć tysiące rodzin, którzy mieli czy mają swoich bliskich w Tunezji.

— O „WYPUSZCZENIU SIKORSKIEGO”: Jest taka teoria, że marszałek Sikorski został specjalnie został “wypuszczony” przez swoich kolegów. Słyszałem to z wiarygodnego źródła, gdyby to była prawda, to by świadczyło, jak wielkie podziały są w Platformie Obywatelskiej.

— O LESZKU BALCEROWICZU: Balcerowicz zawsze wspierał zachodni kapitał i zagraniczne korporacje. To on był wicepremierem, kiedy wprowadzano największe oszustwo III RP, czyli OFE. Jest oczywiste, że prof. Balcerowicz atakuje Andrzeja Dudę, dlatego że wspiera Bronisława Komorowskiego.

— O KNF: To nie jest żaden niezależny organ, na jego czele stoi dawny zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz.

— O SKOKACH I PBK: Do dziś nie usłyszeliśmy odpowiedzi na pytanie Jacka Kurskiego o związki pana P. z synem Bronisława Komorowskiego. To Platformie sprawa SKOK-ów może odbić się czkawką, choć oczywiste, że oni wykorzystują to w kampanii.

ok

— PAWEŁ KUKIZ W GOŚCIU PORANKA TVP INFO: Mógłbym przyhamować wampiryzm partii politycznych. Rozpisałbym referendum w sprawie odwołania mnie z funkcji prezydenta i wybrania w wolnych wyborach. Wtedy przekazałbym: „Narodzie, Polacy, melduję wykonanie zadania”.

— O ZŁOŻENIU PODPISÓW: Ustaliliśmy z chłopcami ze sztabu, że zrobimy to w poniedziałek o godz. 9.

— “TO JEDNE Z NAJPIĘKNIEJSZYCH DNI MOJEGO ŻYCIA”: Chcę zrobić to razem z obywatelami. Niech dojdą jeszcze te podpisy, które jeszcze dziś przyniesie poczta. Na dzień dzisiejszy jest 165 tysięcy, wczoraj przyszła taka dosyć spora ilość – 30 tysięcy. Ja jestem tak szczęśliwy, że się zaczyna rodzić ten duch obywatelski – bo tu nie chodzi o mnie, ja tylko niosę ideę – że ludzie zaczynają dostrzegać konieczność zmian systemowych, ustrojowych. To są jedne z najpiękniejszych dni mojego życia.

— O WCZEŚNIEJSZYCH WĄTPLIWOŚCIACH: Były momenty zawahania, że się nie uda. Zebranie stu tysięcy podpisów to jest strasznie trudna sprawa w sytuacji, gdy nie posiada się struktur, gdy nie posiada się pieniędzy, kiedy na początku jeszcze niezbyt przychylnie część mediów była nastawiona do całego pomysłu. Ale widzę, że ten duch się budzi. To nie ja stoję w tych sondażach na trzecim miejscu, tylko ludzie, którzy zbierali te podpisy i ci, którzy podpisywali się na tych listach.

— „CHCĘ ROZWALIĆ KLANY”: Z tej iskierki powstaje coraz większy ogień. Jeżeli nadal władza będzie się wykazywała taką pychą, taką butą i arogancją, to prędzej czy później będzie to pożar. Nie interesują mnie światopoglądy, nie interesuje mnie koloryt, interesuje mnie masowy ruch, który zażąda państwa dla obywateli, który rozwali te partiokratyczne klany.

— O POLSKIM SYSTEMIE POLITYCZNYM: Mam stuprocentową pewność, że system, w jakim funkcjonuje, egzystuje, państwo polskie, jest jednym z najgorszych systemów politycznych na świecie.

1c7e0858-4c6c-4c46-a0ee-b74126c32c76

— JANUSZ PALIKOT W SALONIE POLITYCZNYM TRÓJKI OSTRO O POLSKICH POLITYKACH W KONTEKŚCIE ZAMACHU W TUNEZJI: Zrobiono cyrk, żerując na tej tragicznej śmierci dwóch osób w Tunezji. Ale nie był to zamach na Polskę. Cyrk zrobili i prezydent, i Andrzej Duda, i Ewa Kopacz, i Radek Sikorski, który wprowadził w błąd opinię publiczną, to był absolutny skandal. To jest nekrofilia polityczna i skandal. Ci ludzie robią sobie szopkę, cyrk, uprawiają politykę na grobach. Nie zachowują elementarnej godności, to są ludzie bez kręgosłupa, którym nie można oddać odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszego państwa. Posługiwanie się tego typu emocjami jest haniebne.

— O PODPISACH: W tej chwili mamy 145 tys., w środę składamy.

— O GŁOSOWANIU NAD WANDĄ NOWICKĄ: Raczej będę jej bronił, bo jest wartością w polityce. Mimo wszystkich błędów, które popełniła. Znaczenie ma też to, że alternatywą jest Beata Kempa [na stanowisku wicemarszałka Sejmu].

mb

— MAREK BIERNACKI W RMF FM: Zawsze stałem na stanowisku, że podsłuchy były działalnością nielegalną i osoby, które były podsłuchiwane, są ofiarami. Ale, tak jak podkreślam, prokuratura – i to mówiłem z pełną odpowiedzialnością – wydzieliła kilka postępowań z tych rozmów, które wskazują na to, że te rozmowy mogły mieć jakieś podłoże nie do końca czyste i zgodne z prawem.

— „AFERA KŁADZIE SIĘ CIENIEM NA PO”: Cała afera podsłuchowa, taśmowa kładzie się wielkim cieniem na nas, na Platformie, na nas wszystkich.

— O OBJĘCIU PRZEZ BARTŁOMIEJA SIENKIEWICZA FUNKCJI SZEFA IO: Uważam, że powinien jeszcze trochę poczekać, do zakończenia całej sprawy afery podsłuchowej. Prokuratura ją kończy. Chciała skończyć w marcu, skończy w czerwcu. Z drugiej strony rozumiem też, bo Bartek to wybitny intelekt. Wszystko wskazuje, że celem ujawnienia tych taśm było wyeliminowanie Bartka.

JP

— JANUSZ PIECHOCIŃSKI W GOŚCIU RADIA ZET NA PYTANIE, CZY POWINNA POWSTAĆ KOMISJA ŚLEDCZA WS. SKOK-ÓW: Na pół roku przed wyborami parlamentarnymi? Nie, bo to jest bez sensu.

— O LECHU KACZYŃSKIM JAKO WSPÓŁODPOWIEDZIALNYM ZA SYTUACJĘ SKOK-ÓW: SKOK-i nie były objęte nadzorem, bo nie było na to przyzwolenia politycznego. Blokował to m.in. były prezydent, który traktował SKOK-i jako szczególny element ochrony i sympatii swojej formacji politycznej. Jeśli ktoś traktuje SKOK-i jako klucz do otwierania serc wyborców – czyli na 2-3 miesiące przed wyborami będzie powołana komisja [śledcza]… Przecież ta komisja nic nie wyjaśni, jedynie będzie źródłem masy przecieków. Mamy dziś np. gigantyczny wylew ze śledztwa podsłuchowego. To świadczy o tym, jak nieszczelne są nasze służby i aparat państwowy.

— NA PYTANIE, CZY AFERA ZE SKOK-AMI TO “NAJWIĘKSZA AFERA”: Zdecydowanie tak.

— NA PYTANIE, CZY POSZEDŁBY WALCZYĆ ZA POLSKĘ: A mam wybór? Jestem starszym kapralem podchorążym. Wiem, że są takie chwile, kiedy nie ma innej odpowiedzi na to pytanie, niż odpowiedź “tak”.

— NA PYTANIE, CZY ADAM JARUBAS BYŁBY LEPSZYM PREZYDENTEM NIŻ KOMOROWSKI: Byłby prezydentem, który lepiej rozumie czas, który nadchodzi. A nadchodzi czas trudnych wyzwań, niepewności. My ostatnio demontujemy polską wspólnotę, albo tworzymy wspólnotę plemienną. Wiele czasu poświęcane jest, żeby się zagryźć nawzajem. Idzie nowe. I to nowe nie może mieć wyłącznie twarzy Pawła Kukiza.

— NA PYTANIE, CZY ZAWARŁBY KOALICJĘ Z PIS: Nigdy nie zawiążę koalicji ze środowiskiem radykalnym, które buduje alternatywne państwo i ze środowiskami politycznymi, które są dobre tylko w walce polsko-polskiej. Dziś mniej walki, więcej wspólnoty.

— MONIKA OLEJNIK: Czy Adam Jarubas wystąpił już w Radiu Maryja?

— PIECHOCIŃSKI: Nie słyszałem o tym.

Fot. TVN24, TVP Info, Polskie Radio, Radio Zet, RMF FM