Wypowiedzi poranka. Kamiński: Miejscem pracy jest Sejm. Graś: Podam się do dymisji natychmiast po decyzji PEK

— ADVISOR PAUL GRAS – Konrad Piasecki do Pawła Grasia w Kontrwywiadzie RMF FM.

— Farewell Mr Gras- Piasecki na końcu Kontrwywiadu do Grasia. “Thank you”- odpowiedział Graś.

— PAWEŁ GRAŚ: Będę musiał złożyć mandat i pożegnać się z funkcją w KPRM. Co do funkcji sekretarza generalnego, to będzie decyzja pani premier. Kiedy uzna zmianę za stosowną, jestem do jej dyspozycji. Wszystko działa i funkcjonuje, sekretarz generalny jest funkcją bardziej polityczną. Skoro się z partią związałem lata temu, skoro tyle lat miałem przyjemność dla partii pracować, to oczywiste, że coś w sercu gra. Ale oczywiście, że jak pani premier uzna, że trzeba na tym stanowisku kogoś innego, to natychmiast się podam do dymisji.

— GRAŚ O SCHETYNIE: Sposób uprawiania polityki przez Grzegorza Schetynę jest powszechnie znany, nie jest łagodnym barankiem, rządził regionem twardą ręką. Sytuacja się zmieniła, jak będzie dalej, zobaczymy.

— GRAŚ O PO: Nikt już nie mówi o żadnych frakcjach, wszystkie ręce znalazły się na pokładzie rządu. Pani premier ma inną wizję niż pan premier Tusk. Ta zmiana była potrzebna i jest widoczna. Sondaże pokazują, że do elektoratu to trafia i że PO jeszcze potrafi być dla wyborców przekonująca pomimo 7 lat rządów.

— GRAŚ NA PYTANIE PIASECKIEGO O NOWAKA: TO DECYZJA KLUBU. Skoro Klub ani jego przewodniczący nie widzą problemu to Sławek Nowak powinien pozostać w składzie klubu. Poniósł ogromną cenę. Pozwólmy mu dopełnić mandat do końca.

— MARIUSZ KAMIŃSKI W SYGNAŁACH DNIA O SPOTKANIU W KPRM: Ja się niczego nie spodziewam, najprawdopodobniej do takiego spotkania nie dojdzie. Mamy do czynienia z grą propagandową, bezpośrednio wpisująca się w kampanię samorządową. My uważamy, że miejscem pracy dyskusji, ew. współpracy między rządem a opozycją jest parlament. My chcemy, aby w parlamencie rząd pokazał dobrą wolę. My przygotowaliśmy w odpowiedzi konkretną propozycję tematów: złożymy projekt uchwały, który zawiera spis ustaw do pilnego procedowania, ważnych spraw społecznych, takich jak sytuacja emerytów i rencistów. To będzie test dla Ewy Kopacz, czy rzeczywiście chce zmienić politykę rządu.

— KAMIŃSKI O KOPACZ: Trochę się jej mylą role. Nie ma dużego doświadczenia w rządzeniu państwem, ma kłopot ze sprawnym zarządzeniem państwem, co pokazuje jej kadencja w Ministerstwie Zdrowia. Niech pani Kopacz nie bawi się w polityka prowadzącego intensywną kampanię samorządową, niech zostanie premierem rządu.

— CEZARY GRABARCZYK W RADIU ZET O ZEZNANIACH BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO W PAŁACU PREZYDENCKIM: To nie jest nic niewłaściwego, głowie państwa należy się szacunek.

— GRABARCZYK O KLIMACIE POLITYCZNYM I POSTAWIENIU KACZYŃSKIEGO PRZED TS: Mamy zaproszenie pani premier do kancelarii na rozmowy do KPRM, jeżeli dojdzie do tego spotkania, to na pewno nie pozostanie bez wpływu na dalszy bieg spraw politycznych w Polsce. To próba przerwania wojny polsko-polskiej.

— GRABARCZYK O NIESIOŁOWSKIM: Niesiołowski powinien nadal zasiadać w pierwszych ławach.

— WŁODZIMIERZ CZARZASTY W TVP INFO O PROPOZYCJI PREMIER KOPACZ: Ja mam dystans do tego, i dość duży. Śmierdzi mi to czasem wyborczym. Mam taką radę dla Ewy Kopacz. Niech zaprosi marszałka Niesiołowskiego, Protasiewicza, Palikota – niech z nimi pogada o języku w polityce. Nie wiem jaką decyzję podejmie Leszek Miller, to jest jego decyzja. Ktoś powinien SLD reprezentować, bo jesteśmy grzeczni i mili. Ale myślę, że to jest taka bajeczka.

fot. RMF

Pozostałe z : Stan gry

Polityczna ramówka czwartkowego poranka: Karczewski, Hermeliński, Emilewicz, Kempa, Gasiuk-Pihowicz, Tyszka i Kukiz

7:15 Stanisław Karczewski – Sygnały dnia PR1 7:20 Wojciech Hermeliński – Poranek TOK FM 7:33 Adrian Zandberg – 24 pytania w PR24 7:40 Joanna Mucha – Poranek TOK FM 8:02 Kamila Gasiuk-Pihowicz – Gość Radia Zet 8:02 Jadwiga Emilewicz – Poranna rozmowa RMF FM 8:10 Mieczysław Augustyn, Sławomir Potapowicz, Andrzej Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Fakty: Protesty przeciw opozycji, lewica chce przejąć elektorat, Wiadomości: Mieszkanie Plus pod nadzorem premiera

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Kukiz o trzech nazwiskach, które będą weryfikowane na kandydatów do KRS Kukiz: PAD mógł zrobić unik, kierując ordynację do TK Kukiz: Nie wszystkie kobiety protestowały. Zdaje się że pani Nowacka chyba nie protestowała Macierewicz: Nie uważałem, że powinienem zostać odwołany, ale nie zamierzam tego kontestować Nowoczesna złoży Czytaj więcej →

RAMÓWKA ŚRODOWEGO WIECZORU: Macierewicz, Łapiński, Kukiz, Rafalska, Hermeliński, Kamiński, Mosiński i Koziej

18:00 Krzysztof Łapiński, Paulina Hennig-Kloska, Dorota Olko – TVN24 Tak jest 18:02 Wojciech Hermeliński – RMF FM Popołudniowa rozmowa 18:30 Antoni Macierewicz, Maria Ochman – TVP Info O co chodzi 19:15 Monika Płatek – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Stanisław Koziej, Roman Polko, Wojciech Hermeliński – TVN24 FpF 19:55 Michał Czytaj więcej →

STAN GRY: Sroczyński o amerykańskim symetryzmie, Szułdrzyński: Szydło staje się dobrą matką pisowskiego ludu, Fijołek o systemie Tuska i HGW: Taki mieliśmy klimat

— ŁAPIŃSKI O WĄTPLIWOŚCIACH PAD DO PIERWOTNEJ WERSJI ORDYNACJI, BUDKA O TYM, ŻE PO NIE MA PLANU ANI LIBERALIZACJI ANI ZAOSTRZENIA PRAWA ABORCYJNEGO – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2018/01/17/ — TAKI MIELIŚMY KLIMAT – MARCIN FIJOŁEK O SYSTEMIE, W KTÓRYM MOŻLIWE BYŁY PATOLOGIE W REPRYWATYZACJI: “Dziś już to wszystko wiemy, ale warto to Czytaj więcej →