Wypowiedzi poranka. Kamiński: Miejscem pracy jest Sejm. Graś: Podam się do dymisji natychmiast po decyzji PEK

— ADVISOR PAUL GRAS – Konrad Piasecki do Pawła Grasia w Kontrwywiadzie RMF FM.

— Farewell Mr Gras- Piasecki na końcu Kontrwywiadu do Grasia. “Thank you”- odpowiedział Graś.

— PAWEŁ GRAŚ: Będę musiał złożyć mandat i pożegnać się z funkcją w KPRM. Co do funkcji sekretarza generalnego, to będzie decyzja pani premier. Kiedy uzna zmianę za stosowną, jestem do jej dyspozycji. Wszystko działa i funkcjonuje, sekretarz generalny jest funkcją bardziej polityczną. Skoro się z partią związałem lata temu, skoro tyle lat miałem przyjemność dla partii pracować, to oczywiste, że coś w sercu gra. Ale oczywiście, że jak pani premier uzna, że trzeba na tym stanowisku kogoś innego, to natychmiast się podam do dymisji.

— GRAŚ O SCHETYNIE: Sposób uprawiania polityki przez Grzegorza Schetynę jest powszechnie znany, nie jest łagodnym barankiem, rządził regionem twardą ręką. Sytuacja się zmieniła, jak będzie dalej, zobaczymy.

— GRAŚ O PO: Nikt już nie mówi o żadnych frakcjach, wszystkie ręce znalazły się na pokładzie rządu. Pani premier ma inną wizję niż pan premier Tusk. Ta zmiana była potrzebna i jest widoczna. Sondaże pokazują, że do elektoratu to trafia i że PO jeszcze potrafi być dla wyborców przekonująca pomimo 7 lat rządów.

— GRAŚ NA PYTANIE PIASECKIEGO O NOWAKA: TO DECYZJA KLUBU. Skoro Klub ani jego przewodniczący nie widzą problemu to Sławek Nowak powinien pozostać w składzie klubu. Poniósł ogromną cenę. Pozwólmy mu dopełnić mandat do końca.

— MARIUSZ KAMIŃSKI W SYGNAŁACH DNIA O SPOTKANIU W KPRM: Ja się niczego nie spodziewam, najprawdopodobniej do takiego spotkania nie dojdzie. Mamy do czynienia z grą propagandową, bezpośrednio wpisująca się w kampanię samorządową. My uważamy, że miejscem pracy dyskusji, ew. współpracy między rządem a opozycją jest parlament. My chcemy, aby w parlamencie rząd pokazał dobrą wolę. My przygotowaliśmy w odpowiedzi konkretną propozycję tematów: złożymy projekt uchwały, który zawiera spis ustaw do pilnego procedowania, ważnych spraw społecznych, takich jak sytuacja emerytów i rencistów. To będzie test dla Ewy Kopacz, czy rzeczywiście chce zmienić politykę rządu.

— KAMIŃSKI O KOPACZ: Trochę się jej mylą role. Nie ma dużego doświadczenia w rządzeniu państwem, ma kłopot ze sprawnym zarządzeniem państwem, co pokazuje jej kadencja w Ministerstwie Zdrowia. Niech pani Kopacz nie bawi się w polityka prowadzącego intensywną kampanię samorządową, niech zostanie premierem rządu.

— CEZARY GRABARCZYK W RADIU ZET O ZEZNANIACH BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO W PAŁACU PREZYDENCKIM: To nie jest nic niewłaściwego, głowie państwa należy się szacunek.

— GRABARCZYK O KLIMACIE POLITYCZNYM I POSTAWIENIU KACZYŃSKIEGO PRZED TS: Mamy zaproszenie pani premier do kancelarii na rozmowy do KPRM, jeżeli dojdzie do tego spotkania, to na pewno nie pozostanie bez wpływu na dalszy bieg spraw politycznych w Polsce. To próba przerwania wojny polsko-polskiej.

— GRABARCZYK O NIESIOŁOWSKIM: Niesiołowski powinien nadal zasiadać w pierwszych ławach.

— WŁODZIMIERZ CZARZASTY W TVP INFO O PROPOZYCJI PREMIER KOPACZ: Ja mam dystans do tego, i dość duży. Śmierdzi mi to czasem wyborczym. Mam taką radę dla Ewy Kopacz. Niech zaprosi marszałka Niesiołowskiego, Protasiewicza, Palikota – niech z nimi pogada o języku w polityce. Nie wiem jaką decyzję podejmie Leszek Miller, to jest jego decyzja. Ktoś powinien SLD reprezentować, bo jesteśmy grzeczni i mili. Ale myślę, że to jest taka bajeczka.

fot. RMF

Pozostałe z : Stan gry

Polityczna ramówka piątkowego poranka: Czaputowicz, Schetyna, Nitras, Ast, Lubnauer, Dera, Marczuk i Kidawa-Błońska

7:15 Katarzyna Lubnauer – Sygnały dnia PR1 7:20 Weronika Paszewska – Poranek TOK FM 7:33 Paweł Zalewski – 24 pytania w PR24 7:35 Małgorzata Kidawa-Błońska – Nowy dzień z Polsat News 7:40 Grzegorz Schetyna – Poranek TOK FM 8:02 Bartosz Marczuk – Gość Radia Zet 8:02 Sławomir Nitras – Poranna rozmowa Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Fakty: To Morawiecki zabiegał o korektę ustaw sądowych przed szczytem, Wiadomości: Politycy PO brali udział w ulicznych manifestacjach SB-ów

— JEST PRÓBA DELEGITYMIZACJI PAŃSTWA POLSKIEGO PRZEZ OPOZYCJĘ, PODTRZYMYWANA PRZEZ KE – mówi Jacek Czaputowicz w rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz na Wyborcza.pl. http://wyborcza.pl/10,155168,23176379,szef-msz-ostro-prawo-jest-dobre-jest-proba-delegitymizacji.html — LIVEBLOG 300POLITYKI: Gawłowski: Wniosek w mojej sprawie jest ukoronowaniem niszczenia całego polskiego systemu konstytucyjnego Bielan: Na decyzję TK ws. IPN musimy poczekać – jak sądzę – Czytaj więcej →

RAMÓWKA CZWARTKOWEGO WIECZORU: Czaputowicz, Bielan, Marczuk, Matyja, Zandberg, Rabiej, Kowal, Dudek i Rosati

17:00 Paweł Rabiej – TOK FM Wywiad polityczny 17:45 Antoni Dudek – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:02 Rafał Matyja – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Bartosz Marczuk – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Adrian Zandberg, Paweł Piskorski, Paweł Kowal, Paweł Śpiewak – TVN24 FpF 19:57 Jacek Czaputowicz – TVP INFO Czytaj więcej →

STAN GRY: Mastalerek o drugim expose, Fijołek o bliskim kompromisie z KE i scenariuszu wejścia PiS do EPP, GPC: Ruszyły prace nad ochroną zwierząt

— MASTALEREK O ZMARNOWANEJ SZANSIE NA 2 EXPOSE I SPROWADZENIE OPOZYCJI DO DEFENSYWY, KORNEL MORAWIECKI O TYM, ŻE PREMIER NIE MOŻE MÓWIĆ JAK EKSPERT – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2018/03/22/ — 300POLITYKA W TOP 3 MEDIÓW OBSERWOWANYCH NA TWITTERZE PRZEZ POSŁÓW I SENATORÓW – w RZ MICHAŁ KOLANKO RELACJONUJE RAPORT: “Hill+Knowlton Strategies sprawdziło Czytaj więcej →