— NIE ZANOSI SIĘ, ŻEBY ROSJANIE OSIĄGNĘLI TU JAKIEŚ PRZEŁAMANIE. ROZBIJAJĄ SIĘ SYSTEMATYCZNIE O UKRAIŃSKĄ OBRONĘ, PONOSZĄC POWAŻNE STRATY – MICHAŁ FISZER NA PORTALU TYGODNIKA POLITYKA: “Ale nie zanosi się, żeby Rosjanie osiągnęli tu jakieś przełamanie. Rozbijają się systematycznie o ukraińską obronę, ponosząc poważne straty w ludziach (co nie stanowi dla nich problemu) i w sprzęcie (to z czasem może stać się kłopotliwe). Nie robią postępów, bo nie potrafią szybko skomasować wojsk na kluczowych kierunkach: zaatakować, przełamać obrony i kontynuować natarcia w głąb przy użyciu sił manewrowych. To brak umiejętności albo niska wydolność logistyki”.
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/2204452,1,378-dzien-wojny-cuda-na-froncie-rosjanie-skrzyzowali-transporter-z-okretem.read

— CZY MOŻNA JEDNOCZEŚNIE PROWADZIĆ KAMPANIĘ NIENAWIŚCI I BRONIĆ PAPIEŻA – MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI W RZ: “Jednak to nie zrzucanie winy za śmierć dziecka na Platformę wydaję mi się najpodlejszą rzeczą, jaka się wydarzyła w tej sprawie. Tym, co mnie zupełnie zszokowało, było to, że ci sami „komentatorzy”, którzy uczestniczyli w kampanii nienawiści wobec Platformy po śmierci dziecka, byli zarazem pierwszymi, którzy bronili… dobrego imienia Jana Pawła II przed zarzutami postawionymi w materiale TVN24. Widzicie państwo absurd sytuacji? TVP Info równocześnie robi kampanię nienawiści wobec największej partii opozycyjnej w dniu pogrzebu syna posłanki PO i stroi się w szatki obrońcy wiary i dobrego imienia Jana Pawła. Nazwanie tego hipokryzją byłoby pomniejszaniem problemu”.
https://www.rp.pl/komentarze/art38087411-michal-szuldrzynski-zrzucanie-winy-za-smierc-dziecka-i-inne-podlosci-tvp-info

— PIS SPRAWDZA, NA ILE MOŻE LICZYĆ NA SWOICH – PAWEŁ WROŃSKI W GW: “Być może właśnie teraz jesteśmy świadkami socjologicznego eksperymentu: PiS sprawdza, na ile może liczyć na swoich. Na ile elektorat jest w stanie przyjąć argumentację najbardziej nielogiczną, najbardziej podłą, ale pisowską. Na ile uda się odhumanizować przeciwnika politycznego i w absurdalny przerzucić odpowiedzialność za śmierć dziecka. Strach wynika z obawy nie przed potępieniem moralnym, ale przed załamaniem się sondaży”.

— CZY WYBORY W OGÓLE SIĘ ODBĘDĄ – DALEJ WROŃSKI: “Zastanawiamy się, czy przyszłe wybory będą uczciwe, czy mogą być sfałszowane. Rzadko myślimy o tym, czy jesienne wybory w ogóle się odbędą. Wszak do ich przesunięcia wystarczy wprowadzenie stanu nadzwyczajnego z powodu konfliktu za wschodnią granicą”.
https://wyborcza.pl/7,75398,29539518,test-podlosci-tvp-pis-sprawdza-akceptacje-dla-lajdactwa-w-swoim.html

— SZCZUCIE TVP SPOWSZEDNIAŁO. ALE NIE MOŻEMY PRZESTAĆ SIĘ OBURZAĆ – BARTOSZ T. WIELIŃSKI W GW: “Musimy znowu zacząć się oburzać. Władza wyhodowała monstrum, które ma utorować jej drogę do wygrania kolejnych wyborów, nie licząc się z tym, ilu ludzi przy tym zniszczy. Po protestach w Ursusie i Radomiu w 1976 r. Edward Gierek, ówczesny pierwszy sekretarz KC PZPR, domagając się przykręcenia śruby, mówił: „Musimy powiedzieć, jak my ich nienawidzimy, jacy to są łajdacy, jak oni swoim postępowaniem szkodzą krajowi. Uważam, że im więcej będzie słów bluźnierstwa pod ich adresem (…), tym lepiej dla sprawy”. Pół wieku później ta doktryna jest gorliwie wdrażana w życie przez pracowników TVP. Wobec tego nie wolno przechodzić obojętnie”.
https://wyborcza.pl/7,75398,29541076,szczucie-tvp-spowszednialo-ale-nie-mozemy-przestac-sie-oburzac.html

— WSTYDEM I HAŃBĄ JEST PRACA W TVN I UDZIAŁ W „DRUGIM ZAMACHU” NA JANA PAWŁA II – JACEK KARNOWSKI NA WPOLITYCE.PL: “Cóż, niech próbują. W mojej ocenie ta sprawa nie przyniesie spodziewanych efektów politycznych. Jest zbyt wieloznaczna, zbyt wielowarstwowa, a zarzuty wobec TVP – zbyt naciągane. Jedno jednak warto podkreślić: wstydem i hańbą jest praca w TVN i udział w „drugim zamachu” na Jana Pawła II. Dziennikarze TVP dobrze służą polskiej sprawie. Pracują w trudnych warunkach, czasem, jak my wszyscy, popełniają błędy, ale to oni bronią wolności, demokracji, pluralizmu i polskiego dziedzictwa. I żadna skala wrzasku nie może tego przesłonić. Zobaczcie, gdzie doszliście. Spójrzcie pod nogi, i zobaczcie, co depczecie. I pomyślcie o tym, jak nisko upadliście”.
https://wpolityce.pl/media/637371-wstydem-jest-praca-w-tvn-i-udzial-w-drugim-zamachu-na-jp2

— BRONIMY MIĘSA JAK NIEPODLEGŁOŚCI – JOANNA ĆWIK O SONDAŻU DLA RZ: “Nasz talerz jest naszą sprawą. Nawet jeśli jemy to, co niezdrowe, uważamy, że nikt nie powinien się tym interesować – pokazuje sondaż IBRiS”.
https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art38092891-sondaz-polacy-nie-chca-rezygnowac-z-jedzenia-miesa

— POLACY CHCĄ REFERENDUM ABORCYJNEGO – SONDAŻ DLA RMF I DGP: “Najwięcej osób – 63,8 proc. – uznało, że tego rodzaju modyfikacje prawa powinny być wynikiem referendum. Zmiany wprowadzone decyzją większości sejmowej popiera 19,8 proc. ankietowanych. Z kolei 2,9 proc. respondentów uważa, że o ewentualnych zmianach w prawie aborcyjnym powinien zdecydować Trybunał Konstytucyjny”.
https://www.rmf24.pl/polityka/news-sondaz-zmiany-w-prawie-aborcyjnym-po-referendum,nId,6642517

— W KWIETNIU OGŁOSIMY LOKALIZACJE I STOPIEŃ ZAAWANSOWANIA PROJEKTU – DANIEL OBAJTEK NA PYTANIE PULSU BIZNESU O LOKALIZACJE MAŁYCH REAKTORÓW: “W kwietniu ogłosimy lokalizacje i stopień zaawansowania projektu. Zapewniam, że będziecie mile zaskoczeni. Będą to lokalizacje, które można nazwać oczywistymi, czyli np. po starych elektrowniach węglowych, a więc połączone z systemem przesyłowym – powiedział Daniel Obajtek”.
https://www.money.pl/gospodarka/gdzie-stanie-pierwszy-maly-reaktor-atomowy-orlenu-daniel-obajtek-bedziecie-mile-zaskoczeni-6874487958571744a.html

— ZANDBERG: TUSK TO MAŁO PRAWDOPODOBNY PREMIER – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2023/03/09/

ANALITYCY PEKAO: NASTĘPNY RUCH RPP NAJWCZEŚNIEJ W KOŃCÓWCE ROKU. BĘDZIE TO OBNIŻKA
http://300polityka.pl/live/2023/03/08/analitycy-pekao-jestesmy-de-facto-w-trybie-wait-and-see-i-nastepny-ruch-najwczesniej-nastapi-w-koncowce-roku-bedzie-to-obnizka/

— URODZINY: Jacek Hugo-Bader, Maks Kraczkowski, Jarosław Krajewski, Daniela Chrapkiewicz.