— GRODZKI O ROZMOWIE Z KOSINIAKIEM NT RPO, BŁASZCZAK O HOŁOWNI JAKO OPOZYCJI TOTALNEJ, ZIOBRO CHWALI TK, BODNAR O PRAWNYM POLEXICIE – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2021/07/14/#post-676605

***

WYDARZENIA POLSATU O TK/TSUE: SPÓR O SĄDY DZIELI POLSKI RZĄD Z KOMISJĄ EUROPEJSKĄ, ALE NA STOLE SĄ TEŻ MILIARDY Z PLANU ODBUDOWY I ZIELONY ŁAD

— UNIJNY TRYBUNAŁ SPRAWIEDLIWOŚCI NAKAZAŁ POLSCE NATYCHMIAST ZAWIESIĆ DZIAŁALNOŚĆ IZBY DYSCYPLINARNEJ SĄDU NAJWYŻSZEGO – Agnieszka Mosór.

— TA DECYZJA W POLSCE WYWOŁAŁA POLITYCZNĄ BURZĘ, RZĄDZĄCY MÓWIĄ O ZAMACHU NA SUWERENNOŚĆ – Mosór dalej.

— UNIJNI SĘDZIOWIE STWIERDZILI, ŻE W ZWIĄZKU Z POWAŻNYMI ZASTRZEŻENIAMI CO DO NIEZALEŻNOŚCI IZBY DYSCYPLINARNEJ, POWINNA ONA NATYCHMIASTOWO ZAWIESIĆ PROWADZENIE NIE TYLKO POSTĘPOWAŃ DYSCYPLINARNYCH, CO ZROBIŁA JUŻ W UBIEGŁYM ROKU, ALE TAKŻE WSZELKICH INNYCH POSTĘPOWAŃ – Dorota Bawołek.

— KOMISJA EUROPEJSKA JUŻ DZIŚ OSTRZEGA, ŻE JEŚLI POLSKI RZĄD NIE ZASTOSUJE SIĘ DO POSTANOWIENIA UNIJNEGO TRYBUNAŁU, TO ZŁOŻY WNIOSEK O WYSOKIE KARY FINANSOWE ZA KAŻDY DZIEŃ NIEPRZESTRZEGANIA DZISIEJSZEJ DECYZJI – Bawołek dalej.

— DWIE GODZINY PO DECYZJI TSUE W WARSZAWIE ZAPADŁ WYROK TK, SĘDZIOWIE POD PRZEWODNICTWEM STANISŁAWA PIOTROWICZA UZNALI, ŻE TAKIE NAKAZY UNIJNEGO TRYBUNAŁU SĄ NIEZGODNE Z NASZĄ KONSTYTUCJĄ, DLATEGO RZĄD ICH NIE WYPEŁNI – Mosór.

— SPÓR O SĄDY DZIELI POLSKI RZĄD Z KOMISJĄ EUROPEJSKĄ, ALE NA STOLE SĄ TEŻ MILIARDY Z PLANU ODBUDOWY I ZIELONY ŁAD – zapowiedź.

— KE POKAZAŁA DZIŚ AMBITNE PROJEKTY TRUDNE DLA POLSKIEJ GOSPODARKI OPARTEJ NA WĘGLU – w zapowiedzi.

— KE PRZYSPIESZA W SPRAWIE ZIELONEJ TRANSFORMACJI – Dariusz Ociepa.

— ZIELONY TEMAT BYŁ GŁÓWNYM TEMATEM WCZORAJSZEJ ROZMOWY PREMIERA MORAWIECKIEGO Z SZEFOWĄ KOMISJI – Ociepa dalej.

— JAROSŁAW KACZYŃSKI OGŁOSIŁ W WARSZAWIE POWRÓT DO ZJEDNOCZONEJ PRAWICY POSŁANKI JANOWSKIEJ – Ociepa

***

FAKTY TVN: POLSKA OFICJALNIE KWESTIONUJE UNIJNE PRAWO I NIE ZAMIERZA GO STOSOWAĆ

— ZDERZENIE CZOŁOWE DWÓCH TRYBUNAŁÓW UNIJNEGO I KONSTYTUCYJNEGO POD PRZEWODNICTWEM JULII PRZYŁĘBSKIEJ. POLSKA OFICJALNIE KWESTIONUJE UNIJNE PRAWO I NIE ZAMIERZA GO STOSOWAĆ – Piotr Marciniak.

–TRYBUNAŁ NAKAZAŁ ZAPRZESTAĆ IZBIE DYSCYPLINARNEJ ORZEKAĆ DO CZASU OSTATECZNEGO ORZECZENIA. IZBA DYSCYPLINARNA NIE JEST NIEZAWISŁYM SĄDEM ZDANIEM KOMISJI EUROPEJSKIEJ. JUTRO PIERWSZY WYROK W TEJ SPRAWIE. ODCZYTA GO POLSKI SĘDZIA MAREK SAFJAN – Michał Tracz.

— MATERIAŁ ZESTAWIAJĄCY PRACE STANISŁAWA PIOTROWICZA NAD IZBĄ DYSCYPLINARNĄ, OD PRAC NAD STWORZENIEM JAKO POSEŁ, PRZEZ DOBÓR SKŁADU W KRS PO ORZEKANIE O JEJ DZIAŁANIU W TRYBUNALE KONSTYTUCYJNYM.

–TAK JAK WIERNIE SŁUŻYŁ KOMUNIE TAK TERAZ WIERNIE SŁUŻY PIS-OWI – Piotr Zgorzelski.

— ZANIM TRYBUNAŁ W WARSZAWIE POD PRZEWODNICTWEM PIOTROWICZA ZDĄŻYŁ COKOLWIEK ORZEC, TRYBUNAŁ W LUKSEMBURGU WYDAŁ POSTANOWIENIE WŁAŚNIE O CAŁKOWITYM ZAWIESZENIU IZBY DYSCYPLINARNEJ – Maciej Knapik.

— TRYBUNAŁ W LUKSEMBURGU ORZEKA, ŻE IZBA DYSCYPLINARNA NIE MOŻE DZIAŁAĆ, A TRYBUNAŁ W WARSZAWIE, ŻE  TEN W LUKSEMBURGU NIE MOŻE WYDAWAĆ TAKICH DECYZJI – dalej Knapik.

— JESTEŚMY CAŁY CZAS W TRAKCIE TEGO PRAWNEGO POLEXITU – Adam Bodnar.

— TUSK PISZE, ŻE TO NIE POLSKA A KACZYŃSKI I JEGO PARTIA WYCHODZĄ Z UNII:
https://twitter.com/donaldtusk/status/1415331754282471426

— CHCIAŁBYM Z SATYSFAKCJĄ PRZYJĄĆ ORZECZENIE POLSKIEGO TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO, KTÓRY STANĄŁ NA GRUNCIE OCHRONY POLSKIEGO PORZĄDKU KONSTYTUCYJNEGO PRZED BEZPRAWNĄ INGERENCJĄ – Zbigniew Ziobro.

— PROBLEM W TYM, ŻE TO UNIA EUROPEJSKA MOŻE NAŁOŻYĆ KARĘ NA POLSKĘ, A W DRUGĄ STRONĘ TO SIĘ NIE UDA, BO TO POLSKA DOSTAJE Z UNII PIENIĄDZE, A NIE ODWROTNIE I MOŻE PRZESTAĆ JE DOSTAWAĆ – dalej Knapik.

— PRZYJDĄ RETORSJE I UDAWANIE, ŻE TAK NIE BĘDZIE JEST ZAMYKANIEM OCZU – Adrian Zandberg.

— TO BARDZO NIEBEZPIECZNA GRA, KTÓRA MOŻE DOPROWADZIĆ W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI DO ZAMROŻENIA ŚRODKÓW, A POTEM DO WYPROWADZENIA POLSKI Z UNII EUROPEJSKIEJ – Borys Budka.

— ZIGNOROWANIE TSUE TO KARY DO MILIONÓW EURO DZIENNIE, PYTANIE TEŻ O WSTRZYMANIE FUNDUSZY EUROPEJSKICH W OGÓLE, CO JEST MOŻLIWE. PREMIER MORAWIECKI ROZMAWIAŁ WCZORAJ Z PRZEWODNICZĄCĄ KOMISJI EUROPEJSKIEJ. RANO BAGATELIZOWAŁ – dalej Knapik.

— JA SAM PORUSZYŁEM TEN TEMAT Z INTENCJĄ ZAMKNIĘCIA TEJ BRZĘCZĄCEJ OSY W POKOJU, KTÓRA NIEPOTRZEBNIE WLECIAŁA PRZEZ OKNO I TRZEBA JEJ POZWOLIĆ WYLECIEĆ – Mateusz Morawiecki.

— MATERIAŁ O HISTORII I ROZWOJU POLSKIEJ DEMOKRACJI I ZAGROŻEŃ, PRZED JAKIMI OBECNIE STAJE.

— KOMISJA EUROPEJSKA WSZCZĘŁA WOBEC POLSKI POLSCE JUŻ 4 PROCEDURY NARUSZENIOWE. DOTYCZĄCE SĘDZIÓW SĄDÓW POWSZECHCH, SĘDZIÓW SĄDU NAJWYŻSZEGO, IZBY DYSCYPLINARNEJ I USTAWY KAGAŃCOWEJ – Katarzyna Kolenda-Zaleska.

***

TVP O TSUE I TK W JEDNYM Z OSTATNICH MATERIAŁÓW SERWISU

— TSUE NIE JEST PONAD POLSKIM PRAWEM – belka.

— JUTRO MOŻEMY POZNAĆ DECYZJĘ TK W ZASADNICZEJ SPRAWIE: KTÓRE PRAWO JEST WAŻNIEJSZE: KRAJOWE CZY UNIJNE, TO WAŻNE BIORĄC POD UWAGĘ DZISIEJSZE ORZECZENIE TSUE, KTÓRY NAKAZAŁ POLSCE NATYCHMIASTOWE ZAWIESZENIE PRZEPISÓW  ODNOSZĄCYCH SIĘ DO IDSN, POLSKI TK ORZEKŁ ŻE TO ROZWIĄZANIE NIEZGODNE Z POLSKĄ KONSTYTUCJĄ – Holecka.

— TK MUSI ODPOWIEDZIEĆ NA FUNDAMENTALNE PYTANIE CZY W POLSCE NAJWAŻNIEJSZA JEST USTAWA ZASADNICZA CZY WYŻSZOŚĆ MAJĄ NAD NIĄ UNIJNE PRZEPISY – Szypszak.

— CHODZI O JEDNOZNACZNE ROZWIANIE WSZELKICH WĄTPLIWOŚCI – Szypszak.

— TO NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z CZŁONKOSTWEM W UE, CO PRÓBUJĄ WMÓWIĆ POLITYCY OPOZYCJI – Szypszak.

— WYROK NIEMIECKIEGO SĄDU KONSTYTUCYJNEGO.

— NA TAKIE ORZECZENIE LICZYŁA CZĘŚĆ ŚRODOWISKA SĘDZIOWSKIEGO, KTÓRY KWESTIONUJE REFORMĘ, ATAKUJĄC RZĄDZĄCYCH – Szypszak.

— CYTAT O NADZWYCZAJNEJ KAŚCIE.

— ZIOBRO O LINII ORZECZNICZEJ TK.

— MIAŁO BYĆ UDERZENIEM W RZĄD WSPARCIEM DLA SĘDZIÓW PROTESTUJĄCYCH PRZECIW REFORMOM – Szypszak.

— JA PRAGNĘ ZEMSTY – stare cytaty z sędzi.

***

CZOŁGI

— PIERWSZY MATERIAŁ TVP O CZOŁGACH.

— POLSKA KUPI CZOŁGI ABRAMS. MAJĄ BYĆ ROZLOKOWANE NA WSCHODZIE POLSKI. KOSZT CAŁEGO ZAKUPU WRAZ Z DODATKOWYMI WOZAMI WSPARCIA, WYPOSAŻENIEM I SZKOLENIEM TO 23 MILIARDY ZŁOTYCH – Holecka.

— TO JEDEN Z NAJGROŹNIEJSZYCH CZOŁGÓW ŚWIATA I NA TĘ REPUTACJĘ SOBIE CIĘŻKO ZAPRACOWAŁ – Wojtanowski w TVP.

— PJK O SZYKOWANIU SIĘ DO WOJNY W RAZIE NIESZCZĘŚCIA.

— TRAKTUJĄ NAS JAKO WIARYGODNEGO SOJUSZNIKA – generał dywizji.

— ROZMIESZCZENIE NA ŚCIANIE WSCHODNIEJ – Wojtanowski.

— PONAD 23 MILIARDY ZŁ – Wojtanowski.

— STOSUJEMY ZASADĘ, ŻE KTO CHCE POKOJU MUSI SZYKOWAĆ SIĘ DO WOJNY – Jarosław Kaczyński.

— NASZYM ZADANIEM JEST ODSTRASZANIE POTENCJALNEGO AGRESORA. WSZYSCY WIEMY GDZIE TEN AGRESOR LEŻY – Mariusz Błaszczak w TVN.

— TWEET CHARGÉ D’AFFAIRES USA W POLSCE W TVN.
https://twitter.com/USAmbPoland/status/1415263945334603776

— POLSKA ARMIA IDZIE NA ZAKUPY, MARIUSZ BŁASZCZAK RAZEM Z JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM OGŁOSILI, ŻE KUPIMY 250 AMERYKAŃSKICH CZOŁGÓW ABRAMS – Agnieszka Mosór w Polsacie.

***

WCIĄŻ ZA MAŁO SZCZEPIEŃ – TVP, POLSAT

— 15,5 MLN ZASZCZEPIONYCH TO CIĄGLE ZA MAŁO, BYŚMY WSZYSCY SIĘ MOGLI CZUĆ BEZPIECZNIE – Holecka na czołówce Wiadomości.

— WCIĄŻ ZA MAŁO ZASZCZEPIONYCH BYŚMY SIĘ NIE OBAWIALI 4. FALI, KTÓRA CO DO TEGO, ŻE PRZYJDZIE NIKT NIE MA WĄTPLIWOŚCI – Holecka.

— TO TAK JAKBY Z MAPY ZNIKNĘŁY MYSŁOWICE, WYDAJE SIĘ ŻE ZAGROŻENIE MINĘŁO A TO NIEPRAWDA – Maria Stepan.

— CZY W POLSCE, TAK JAK WE FRANCJI, SZCZEPIENIA DLA MEDYKÓW POWINNY BYĆ OBOWIĄZKOWE I CO Z NIE ZASZCZEPIONYMI – DECYZJI NIE MA, ALE TEMAT JEST, ZAJMUJE SIĘ NIM RADA MEDYCZNA PRZY PREMIERZE – zapowiedź w Polsacie.

— RZĄD MÓWI NA RAZIE NIE OBOWIĄZKOWYM SZCZEPIENIOM, ALE CHCE DOBROWOLNIE SZCZEPIĆ DZIECI PONIŻEJ 12. ROKU ŻYCIA – Mosór w Polsacie.

***

TVN O USTAWIE WS TVN: PIS FORSUJE USTAWĘ ANTY TVN, CHOĆ BRAKUJE MU W SEJMIE POPARCIA JEDNEGO Z SOJUSZNIKÓW

— PIS FORSUJE USTAWĘ ANTY TVN, CHOĆ BRAKUJE MU W SEJMIE POPARCIA JEDNEGO Z SOJUSZNIKÓW. POSEŁ SUSKI, KTÓRY MÓWIŁ O CHĘCI UZYSKANIA WPŁYWU NA STACJĘ, DZIŚ JUŻ NIE JEST PEWIEN SUKCESU, ALE KRRIT Z DECYZJĄ O PRZEDŁUŻENIU KONCESJI TVN24 WCIĄŻ CZEKA – Piotr Marciniak.

— SAMI ZE SOBĄ ROZMAWIAJCIE. NIE UDZIELAM WYWIADÓW TVN-OWI – Marek Suski do dziennikarzy TVN-u.

— PREMIER I PREZES KACZYŃSKI NA PYTANIA NIE CHCIELI NA PYTANIA W TEJ KWESTII ODPOWIADAĆ – Jakub Sobieniowski.

— JEŚLI KTOŚ MYŚLI, ŻE AMERYKANIE NIE UPOMNĄ SIĘ W KWESTIACH WARTOŚCI TO MYŚLI W KATEGORIACH MORAWIECKIEGO, KACZYŃSKIEGO CZY ZIOBRY. DLA AMERYKANÓW W SZCZEGÓLNOŚCI PREZYDENTA BIDENA WARTOŚCI TAKIE JAK WOLNOŚĆ SŁOWA, DEMOKRACJA, PRAWORZĄDNOŚĆ, TRÓJPODZIAŁ WŁADZY SĄ WPISANE W ICH GENETYKĘ – Borys Budka.

— PIS BARDZIEJ NIŻ NA OPOZYCJĘ NARZEKA NA POLITYCZNYCH SOJUSZNIKÓW – dalej Sobieniowski.

— TA SPRAWA JEST TAK EWIDENTNA, TAK JEDNOZNACZNA ZGŁOSZONA PRZEZ PRZEWODNICZĄCEGO KRRIT, JA PRZYPOMINAM SOBIE POSIEDZENIE KOMISJI, NA KTÓRYM PRZEWODNICZĄCY WRĘCZ ALARMOWAŁ, ŻE JEST TAK LUKA W PRAWIE – Joanna Lichocka

— KRRIT NIE ROZPATRZYŁA WNIOSKU TVN24 O PRZEDŁUŻENIE KONCESJI OD 17 MIESIĘCY. ZA NIEWIELE PONAD DWA MIESIĄCE WYGASA OBECNA KONCESJA – dalej Sobieniowski.

— CZASU ROBI SIĘ DRAMATYCZNIE MAŁO, MY ROBIMY WSZYSTKO, ŻEBY TĘ PROCEDURĘ ZAKOŃCZYĆ. JEST W SEJMIE PROJEKT USTAWY, ZOBACZYMY JAK BĘDZIE PROCEDOWANY – Witold Kołodziejski przewodniczący KRRiT.

***

TVP W JEDNYM Z CZOŁÓWKOWYCH MATERIAŁÓW O BIAŁORUSI

— ŁUKASZENKA CHCE DESTABILIZOWAĆ REGION – belka.

— UCHWAŁA LITEWSKIEGO SEJMU NA TEMAT DESTABILIZOWANIA GRANICY I REGIONU – w zapowiedzi Holeckiej.

— LITEWSKI SEJM NAZYWA TO WOJNĄ HYBRYDOWĄ – Marcin Szewczak.

— POLSKA JAKO PIERWSZA UDZIELIŁA POMOCY SĄSIADOM – Szewczak.

***

TVP: ŁATWIEJ BĘDZIE MOŻNA WPROWADZAĆ POLSKI ŁAD

— SEJMOWY KLUB PIS WZMOCNIONY – belka w TVP.

— JEST WIĘKSZOŚC DLA POLSKIEGO ŁADU, KTÓRY DA ROLNIKOM DO 100 TYS. BEZ PODATKÓW – Holecka.

— ŁATWIEJ BĘDZIE MOŻNA WPROWADZAĆ POLSKI ŁAD – Rafał Wolski.

— PMM O 100 TYS. BEZ PODATKU DLA ROLNIKÓW.

— BY ZARABIALI ROLNICY A NIE ZAGRANICZNI POŚREDNICY – Wolski.

***

TVP PRZY OKAZJI NORD STREAM 2 O PRACY NOWAKA DLA JOSCHKI FISCHERA

— NORD STREAM 2 NADAL NIEUKOŃCZONY, DO USA WYBIERA SIĘ MERKEL ŻEBY ROZMAWIAĆ NA TEN TEMAT – Holecka.

— MERKEL MA ŚWIADOMOŚĆ, ŻE TO AMERYKAŃSKIE SANKCJE BLOKOWAŁY PROJEKT, DOPÓKI BIDEN NIE SPOJRZAŁ NA NIEGO ŁASKAWSZYM OKIEM – Korab.

— IZBA REPREZENTANTÓW ROBIĄ WSZYSTKO, BY UTRZYMAĆ SANKCJĘ – Korab.

— MERKEL NIE PRZESZKADZA, ŻE GAZOCIĄG JEST NIEBEZPIECZNY DLA BEZPIECZEŃSTWA UE  – Korab.

— KARIERY CZOŁOWYCH NIEMIECKICH POLITYKÓW PO PEŁNIENIU URZĘDU BUDZĄ SPRZECIW NIEMCÓW – Korab.

— NOWAK MIAŁ PRACOWAĆ DLA FIRMY FISCHERA INKASUJĄC 3 TYS. EURO MIESIĘCZNIE – Korab.

***

POLSAT O NOWAKU

— JEST AKT OSKARŻENIA WOBEC BYŁEGO SZEFA GROM-U DARIUSZA Z., BYŁY DOWÓDCA JEDNOSTKI SPECJALNEJ PRZYZNAŁ SIĘ DO UDZIAŁU W ZORGANIZOWANEJ GRUPIE PRZESTĘPCZEJ I PRZYJMOWANIU ŁAPÓWEK.

— DARIUSZ Z. JEST OSKARŻONY W TEJ SPRAWIE CO SŁAWOMIR NOWAK.

***

TVP O NEPOTYZMIE PO

— (PO)LITYCZNA NOMINACJA – belka.

— SZEF STRUKTUR PO NA PODKARPACIU NA CZELE WARSZAWSKIEJ SPÓŁKI MIEJSKIEJ, ZASTĄPIŁ NA TYM STANOWISKU INNEGO POLITYKA PO – Holecka.

— STOŁECZNE PRZEDSIĘBIORSTWO MA WIELE WSPÓLNEGO ZE SKARBEM I NIE CHODZI O ROSNĄCE CENY ALE O RESORT ZA PO-PSL – Cierpioł o nominacjach dla Karpińskiego i Gawlika.

— POLITYCY PO NAJGŁOŚNIEJ PROTESTUJĄ PRZED ZATRUDNIANIEM POLITYKÓW – Cierpioł.

— KARPIŃSKI WYGRAŁ KONKURS NA PRACĘ W RATUSZU, POLITYKÓW PO MOŻNA ZNALEŹĆ W WIELU INSTYTUCJACH STOŁECZNYCH – Cierpioł.

— DO WZROSTU CEN ZA WYWÓZ ŚMIECI DOSZŁO ROZSZERZENIE STREF PARKOWANIA – Cierpioł.

— ROSNĄCA ARMIA URZĘDNIKÓW TO ROSNĄCE KOSZTY – Cierpioł.

***

TVN O NEPOTYZMIE PIS

— GRAFIKI KTO Z POLITYKAMI PISU, KTÓRYCH RODZINY AWANSOWAŁY W SPÓŁKACH SKARBU PAŃSTWA PO PRZEJĘCIU WŁADZY PRZEZ PIS – TVN.

— PO WEJŚCIU UCHWAŁY Z ZASIADANIA W 3 RADACH NADZORCZYCH NIEMAL NATYCHMIAST ZREZYGNOWAŁA ŻONA KRZYSZTOFA SOBOLEWSKIEGO – Arleta Zalewska.

— TO, ŻE KTOŚ PRACUJE SAMO W SOBIE, NIE JEST FATALNE. FATALNE JEST TO, ŻE KTOŚ, KTO NIE MA KOMPETENCJI, KTOŚ, KTO MIAŁ TYSIĄC A NAGLE MA DZIESIĘĆ – Tadeusz Cymański.

— TADEUSZ CYMAŃSKI, KTÓREGO CÓRKA OD PRAWIE 3 LAT PRACUJE W PAŃSTWOWEJ ENERDZE, PRZEKONUJE, ŻE ON Z JEJ ZATRUDNIENIEM NIE MA NIC WSPÓLNEGO – dalej Zalewska.

— KAŻDA SPRAWA POWINNA BYĆ OSĄDZONA UCZCIWIE, SUROWO, ALE SPRAWIEDLIWIE – dalej Cymański.

— ZA REALIZACJĘ UCHWAŁY ODPOWIADA JACEK SASIN I JEDEN Z JEGO ZASTĘPCÓW – dalej Zalewska.

— DZIŚ JUŻ WIEMY, ŻE ZE STANOWISKA W RADZIE NADZORCZEJ PORTU LOTNICZE NIE ZREZYGNUJE SZWAGIERKA SASINA.ZGODNIE Z UCHWAŁĄ PIS-U NIE JEST BLISKĄ RODZINĄ, SPÓŁKA JEST SAMORZĄDOWA, A PO TRZECIE MA MIEĆ ODPOWIEDNIE KOMPETENCJE – dalej Zalewska.

— PIS W TEJ SPRAWIE JEST PO PROSTU NIEPRZYZWOITY. TA SKALA NEPOTYZMU JEST CZYMŚ NIESPOTYKANYM – Marcin Kierwiński.

***