— LIVEBLOG 300POLITYKI:
FOGIEL O GOWINIE W RADZIE KOALICJI
3 SENATORÓW PIS WYŁAMAŁO SIĘ WS ZAGROŻEŃ DLA MEDIÓW
ZDROJEWSKI O PRZECHODZENIU PLATFORMY W XXI WIEK
http://300polityka.pl/live/2021/02/19/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— MAMY TRZECIĄ FALĘ EPIDEMII – MÓWI MINISTER ZDROWIA I PRZEKONUJE, ŻE JEJ SKALA ZALEŻY OD NAS I NASZEJ DYSCYPLINY, KTÓREJ NA RAZIE BRAKUJE.

— ZAKOPANE SZYKUJE SIĘ DO KOLEJNEGO NAJAZDU TURYSTÓW.

— BRATYSŁAWA PROSI O POMOC UE I ROZWAŻA ZAKUP ROSYJSKIEJ SZCZEPIONKI, WSPARCIE ZAOFEROWAŁA JUŻ POLSKA.

— PRZYŁBICE, SZALIKI I CHUSTY PRAWDOPODOBNIE BĘDZIEMY MUSIELI WYRZUCIĆ DO KOSZA, RZĄD PLANUJE WPROWADZENIE NAKAZU NOSZENIA MASECZEK CHIRURGICZNYCH, WAŻĄ SIĘ JESZCZE LOSY TYCH MATERIAŁOWYCH.

— KIEROWNICTWO PIS ZEBRAŁO SIĘ ZA PROBLEMY KOALICJANTÓW, DZIŚ W SIEDZIBIE PARTII DYSKUTOWANO NAD LOSEM WICEMINISTRÓW POROZUMIENIA, KTÓRYCH ODWOŁANIA DOMAGA SIĘ JAROSŁAW GOWIN.

— PREZYDIUM KOMITETU POLITYCZNEGO PIS OBRADOWAŁO NA NOWOGRODZKIEJ 3,5 GODZINY – Marcin Fijołek.

— NIESNASKI W OBOZIE ZJEDNOCZONEJ PRAWICY TO NIE TYLKO SPÓR MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI Z PREMIEREM O WARUNKI PRZYJĘCIA UNIJNYCH PIENIĘDZY I FUNDUSZU ODBUDOWY, PROBLEMEM JEST DWUWŁADZA W KOALICYJNYM POROZUMIENIU, RÓŻNICA POGLĄDÓW W SPRAWIE PODATKU OD MEDIÓW I WRESZCIE WYŁONIENIE KANDYDATA NA PREZYDENTA RZESZOWA – Fijołek dalej.

— KLUCZOWE PYTANIE, KTÓRE WYBRZMIEWA PRZY NOWOGRODZKIEJ, JEST TO CZY GÓRĘ WEZMĄ POLITYCZNE EMOCJE CZY MATEMATYCZNA KALKULACJA – Fijołek.

— LICZBY BOWIEM NIE KŁAMIĄ I JEŚLI ZJEDNOCZONEJ PRAWICY NIE UDA SIĘ DOGADAĆ W RAMACH KOALICJI, TRUDNO BĘDZIE JEJ RZĄDZIĆ – Fijołek dalej.

— DO WIĘKSZOŚCI W SEJMIE POTRZEBA CO NAJMNIEJ 231 MANDATÓW, A TA WIĘKSZOŚĆ ISTNIEJE DZIŚ RACZEJ TEORETYCZNIE, BO 19 ZIOBRYSTÓW I 13 POSŁÓW JAROSŁAWA GOWINA SKUTECZNIE MOŻE BLOKOWAĆ PROJEKTY RZĄDU – Fijołek.

— JEDNYM Z EFEKTÓW TEGO DYSCYPLINOWANIA [KOALICJANTÓW] MA BYĆ DYMISJA JANUSZA KOWALSKIEGO – Fijołek dalej.

— SOLIDARNA POLSKA NA ZDYSCYPLINOWANĄ NIE WYGLĄDA, ZGŁOSIŁA WŁASNEGO KANDYDATA NA PREZYDENTA RZESZOWA, CHOCIAŻ ZBIGNIEW ZIOBRO WIE, ŻE NA MARCINA WARCHOŁA NOWOGRODZKA SIĘ NIE ZGADZA – Fijołek.

— O TYM, CZY I JAK ZJEDNOCZONA JEST ZJEDNOCZONA PRAWICA PRZEKONAMY SIĘ W PRZYSZŁYM TYGODNIU, PODCZAS GŁOSOWAŃ NA NAJBLIŻSZYM POSIEDZENIU SEJMU – Fijołek dalej.

— W PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ POROZUMIENIA NIE MA W SPRAWIE ABORCJI.

— PARTYJNI KONSERWATYŚCI SPOTYKAJĄ SIĘ DZISIAJ, BY WYPRACOWAĆ WSPÓLNE STANOWISKO.

— LIBERALIZACJĘ PRZEPISÓW ABORCYJNYCH PROPONOWANYCH PRZEZ ZARZĄD PARTII KRYTYKUJE SPORA GRUPA POLITYKÓW PLATFORMY – Mira Skórka.

— WIECZOREM MA ODBYĆ SIĘ SPOTKANIE KONSERWATYWNEGO SKRZYDŁA PLATFORMY – Skórka dalej.

— ZE ZMIANY STANOWISKA W SPRAWIE ABORCJI ZADOWOLENI SĄ RZĄDZĄCY I RYWALE PLATFORMY W OPOZYCJI – Skórka.

*****

FAKTY TVN

— JESZCZE WCZORAJ HAILOWAŁ, A DZISIAJ MA BYĆ DECYDENTEM I SPECJALISTĄ OD HISTORYCZNEJ PRAWDY.

— SZEF WROCŁAWSKIEGO IPN DUMNY BYŁ Z GESTU, JAK TO OKREŚLAŁ, POZDROWIENIA ARYJSKIEJ EUROPY, TERAZ ZASŁANIA SIĘ MŁODZIEŃCZĄ BRAWURĄ I BEZKOMPROMISOWOŚCIĄ, A WŁADZE IPN ZAPEWNIAJĄ, ŻE TO WŁAŚCIWY CZŁOWIEK NA WŁAŚCIWYM MIEJSCU.

— TE ZDJĘCIA ROBIĄ TAKIE WRAŻENIE NA LUDZIACH WŁADZY, A RACZEJ NIE ROBIĄ – Jakub Sobieniowski.

— W POLSKICH KOŚCIOŁACH DZISIAJ DZIEŃ MODLITWY I POKUTY ZA PEDOFILIĘ.

— BISKUPI MODLĄ SIĘ ZA OFIARY, ALE CZY TO ICH PRZEMIENIA, CZY MODLITWA ZASTĄPI UJAWNIENIE PRAWDY – Piotr Marciniak.

— NA POLECENIE PAPIEŻA FRANCISZKA WE WSZYSTKICH KOŚCIOŁACH W POLSCE ODBYWAJĄ SIĘ MODLITWY I POKUTA ZA GRZECHY WYKORZYSTYWANIA SEKSUALNEGO DZIECI, GRZECH POPEŁNIANY PRZEZ KSIĘŻY – Katarzyna Kolenda-Zaleska.

— W SŁOWACH BISKUPÓW KIERUJĄCYCH PRACAMI KOŚCIOŁA W POLSCE NIE PADŁY SŁOWA PRZEPROSIN, NIE PADŁY SŁOWA POTĘPIENIA CHOĆBY POD ADRESEM SZCZECIŃSKIEGO METROPOLITY, KTÓRY – CO OSTATNIO UDOWODNIONO – LATAMI KRYŁ KSIĘŻA ANDRZEJA DYMERA – Kolenda-Zaleska dalej.

— DZIŚ BISKUPI SIĘ MODLĄ, ALE W SPRAWIE ARCYBISKUPA DZIĘGI, CZŁONKA RADY STAŁEJ EPISKOPATU, NIE ZABRALI GŁOSU – Kolenda-Zaleska.

— JEDYNYM, KTÓRY MIAŁ ODWAGĘ SIĘ WYPOWIADAĆ W TEJ SPRAWIE, BYŁ PRYMAS POLSKI WOJCIECH POLAK, JEDNOCZEŚNIE DELEGAT EPISKOPATU DS. DZIECI I MŁODZIEŻY – Kolenda-Zaleska dalej.

— WIĘKSZOŚĆ BISKUPÓW I KARDYNAŁÓW PRZYJĘŁA ZASADĘ MILCZENIA, A NIEKTÓRZY NAWET KRYCIA PEDOFILII W PRZEKONANIU, ŻE BRONIĄ ŚWIĘTEJ INSTYTUCJI – Kolenda-Zaleska.

— KOŚCIÓŁ WIDZI TENDENCJĘ, ALE NIE DZIAŁA, W SPRAWIE WALKI Z PEDOFILIĄ PRYMAS I NIELICZNI BISKUPI NIE WYSTARCZĄ – Kolenda-Zaleska dalej.

— PO DNIU POKUTY, OFIARY CZEKAJĄ TERAZ NA REAKCJĘ CAŁEGO EPISKOPATU – Kolenda-Zaleska.

— W POLSCE MAMY JUŻ TRZECIĄ FALĘ EPIDEMII, LICZBA ZAKAŻEŃ ZNOWU GWAŁTOWNIE ROŚNIE, UDERZA W NAS WARIANT BRYTYJSKI WIRUSA.

— STWIERDZONO TEŻ PIERWSZY PRZYPADEK GROŹNEGO WARIANTU POŁUDNIOWOAFRYKAŃSKIEGO, DLATEGO RADA MEDYCZNA PRZY PREMIERZE APELUJE: NIE ZASŁANIAJMY TWARZY BYLE CZYM, BO TO NAS NIE URATUJE.

— KRAKOWSKI SĄD RATUJE RZĄD, A JEDNOCZEŚNIE GO OSKARŻA: WAŻNI POLITYCY PIS-U, KTÓRZY W CZASIE ZESZŁOROCZNEGO LOCKDOWNU I ZAKAZU ZGROMADZEŃ, ZGROMADZILI SIĘ W ROCZNICĘ KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ W KRYPCIE NA WAWELU, NIE ZOSTANĄ UKARANI.

— SĄD UZNAŁ, ŻE NAWET GDYBY ZŁAMALI WYDANY PRZEZ SIEBIE ZAKAZ, TO I TAK ZAKAZ BYŁ BEZPRAWNY.

— ŻADEN Z UCZESTNIKÓW TEJ WIZYTY NA WAWELU NIE ZOSTANIE UKARANY I NIE CHODZI TU NAWET O TO, CZY PREZYDENT I POLITYCY PIS-U ZŁAMALI OBOWIĄZUJĄCE WTEDY, 10 KWIETNIA OBOSTRZENIA – Arleta Zalewska.

— CHODZI O TO, ŻE JAK STWIERDZIŁ SĄD W KRAKOWIE, ZAPISANE W ROZPORZĄDZENIU PRZEZ RZĄDZĄCYCH ZAKAZY USTANOWIONO BEZPRAWNIE I WBREW KONSTYTUCJI – Zalewska dalej.

— Z WYROKU SĄDU W KRAKOWIE WYNIKA WPROST, ŻE ZAKAZY WPROWADZONE PRZEZ RZĄD NIE MAJĄ PODSTAWY PRAWNEJ – Zalewska.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— TRZECIA FALA PANDEMII JUŻ W POLSCE – na czołówce.

— FESTIWAL KULTURY NARODOWEJ W TVP – w zapowiedziach.

— 23% więcej przypadków niż tydzień temu – Karol Jałtuszewski.

— OBIE NOWE MUTACJE BARDZIEJ ZARAŹLIWE, RZĄD PLANUJE ZMIENIĆ ZASADY DOT. MASECZEK – Jałtuszewski.

— POLSKA W EUROPEJSKIEJ CZOŁÓWCE ZASZCZEPIEŃ – Jałtuszewski.

— 6 MILIONÓW DAWEK MNIEJ W I KWARTALE W PORÓWNANIU DO ZAPOWIEDZI PRODUCENTÓW – Jałtuszewski.

— JEŚLI PRZESTRZEGANIE OBOSTRZEŃ BĘDZIE WYGLĄDAŁO JAK W ZAKOPANEM, TO SŁUŻBA ZDROWIA BĘDZIE PRZECIĄŻONA, W GÓRY DODATKOWE SIŁY POLICJI – Jałtuszewski.

— W POLSCE NIE BRAKUJE INWESTORÓW POMIMO KORONA KRYZYSU – w zapowiedzi.

— POLSKA TO BEZPIECZNY KRAJ W NIEPEWNYCH CZASACH – w zapowiedzi.

— ZNÓW PRZEDSTAWICIEL BANK OF CHINA O NAPŁYWIE INWESTYCJI Z CHIN.

— PRIORYTETY USA: Prezydent Stanów Zjednoczonych bardzo mocno i bardzo konkretnie o relacjach transatlantyckich. Na wirtualnej konferencji w Monachium, mówił o odbudowaniu współpracy z Europą, silnym NATO i wspólnych wyzwaniach – tu wymienił przede wszystkim Chiny i Rosję, jako państwa stanowiące zagrożenie dla demokracji Zachodu.

— Komuniści ponad 40 lat temu zostali zmuszeni do zarejestrowania Solidarności. Ale nie zgodzili się na związek zawodowy rolników, czym wzbudzili bunt. Jeszcze w grudniu 1980 roku, wybuchł strajk w Ustrzykach Dolnych, dzięki któremu ludzie wsi, przeciwni komunistycznej władzy, zjednoczyli się i wywalczyli wolność.

— KOLEJNE ZATRZYMANIA POKAZUJĄ, ŻE PAŃSTWO, W STARCIU Z PODATKOWYMI ZŁODZIEJAMI MOŻE BYĆ SKUTECZNE. CO KIEDYŚ WCALE NIE BYŁO OCZYWISTE – w zapowiedzi.

— SKUTECZNA WALKA RZĄDU PIS Z PODATKOWYMI ZŁODZIEJAMI – Tulicki.

— JAK BYŁO KIEDYŚ? ZA RZĄDÓW PO-PSL GIGANTYCZNA LUKA VATOWSKA – Tulicki.

— ZA RZĄDÓW PIS WPŁYWY WYŻSZE O 60 MILIARDÓW A W BUDŻECIE NIE BRAKUJE PIENIĘDZY NAWET NA 13 I 14 EMERYTURĘ – Tulicki.

— POLACY NIE SŁYSZĄ JUŻ, ŻE PINIENDZY NIE MA I NIE BĘDZIE.